• A-
  • A
  • A+
среда, 13 декември 2017, 

Спорт

Шкендија ја зголеми предноста пред Вардар

Шкендија ја зголеми предноста пред Вардар

Скопје, 3 декември 2017 (МИА) – Во Првата македонска фудбалска лига попладнево на распоредот беа нат... повеќе...

 
Специјална Олимпијада ја одбележува Европската кошаркарска недела на лица со посебни потреби

Специјална Олимпијада ја одбележува Европската кошаркарска недела на лица со посебни потреби

Скопје, 3 декември 2017 (МИА) - Специјалната Олимпијада на Македонија продолжува со активностите за ... повеќе...

Нема да се предадеме против фаворитот Цедевита, порачуваат од МЗТ Скопје

Нема да се предадеме против фаворитот Цедевита, порачуваат од МЗТ Скопје

Скопје, 1 декември 2017 (МИА) – Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром утре гостува во... повеќе...

 Државното првенство во шах меѓу основни и средни училишта

Државното првенство во шах меѓу основни и средни училишта

Скопје, 1 декември 2017 (МИА) –  Сто и дванаесет ученици (21 во женска и 91 во машка конкуренција) о... повеќе...

Дербито МЗТ Скопје Аеродром – Работнички во среда со хуманитарен карактер

Дербито МЗТ Скопје Аеродром – Работнички во среда со хуманитарен карактер

Скопје, 1 декември 2017 (МИА) - Големото македонско  дерби во Првата кошаркарска лига меѓу МЗТ Скопј... повеќе...

Канељас останува во Вардар и следната сезона

Канељас останува во Вардар и следната сезона

Скопје, 1 декември 2017 (МИА) – Шпанскиот репрезентативец Жоан Канељас потврди дека и следната сезон... повеќе...

Ново признание за македонскиот каратист Дејан Недев

Ново признание за македонскиот каратист Дејан Недев

Монтекатини, 1 декември 2017 (МИА) – Најдобриот македонски каратиска во традиционалното карате, Деја... повеќе...

Jаневски: Можам да бидам задоволен од пристапот во вториот дел

Jаневски: Можам да бидам задоволен од пристапот во вториот дел

Скопје, 30 ноември 2017 (МИА) - Првиот осминафинален дуел од Купот на Македонија меѓу Вардар и Шкупи... повеќе...

Победа на Стоилковска во игра на двојки на фјучрсот во Турција

Победа на Стоилковска во игра на двојки на фјучрсот во Турција

Анталија, 30 ноември 2017 (МИА) - Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска заедно со Ена Кајевиќ... повеќе...

МЗТ Скопје подобар од Фени Индустри

МЗТ Скопје подобар од Фени Индустри

Кавадарци, 30 ноември 2017 (МИА) – Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го совладаа кавадаречки Фени И... повеќе...

Актуелните финансиски состојби ги собраа прволигашите на средба

Актуелните финансиски состојби ги собраа прволигашите на средба

Скопје, 30 ноември 2017 (МИА) – Актуелните финансиски состојби во кои се најдоа пред се екипите на Ф... повеќе...

Вардар и Шкупи ремизираа

Вардар и Шкупи ремизираа

Скопје, 30 ноември 2017 (МИА) – Вардар и Шкупи одиграа нерешено 1:1, попладнево во Ѓорче Петров на п... повеќе...

Алексовски: Одиме на трофејот во секое натпреварување

Алексовски: Одиме на трофејот во секое натпреварување

Скопје, 30 ноември 2017 (МИА) – Голманот на Вардар Игор Алексовски ги икскажа своите очекувања за де... повеќе...

Нов убедлив пораз на АВ Охрид во дуел од АБА-2 лига

Нов убедлив пораз на АВ Охрид во дуел од АБА-2 лига

Охрид, 29 ноември 2017 (МИА) – Кошаркарите на АВ Охрид го претрпеа и седмиот пораз во регионалната В... повеќе...

Стоилковска поразена од првата носителка на фјучрсот во Анталија

Стоилковска поразена од првата носителка на фјучрсот во Анталија

Анталија, 29 ноември 2017 (МИА) - Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го заврши настапот во... повеќе...

Вардар и Шкупи утре играат на стадионот „Ѓорче Петров“

Вардар и Шкупи утре играат на стадионот „Ѓорче Петров“

Скопје, 29 ноември 2017 (МИА) – Првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија меѓу Вардар и ... повеќе...

Лакрабер се враќа во француската лига

Лакрабер се враќа во француската лига

Скопје, 29 ноември 2017 (МИА) – Ракометарката на ЖРК Вардар и француска репрезентативка Александра Л... повеќе...

Мозаик

„Хафингтон пост“ објави листа на 18 најдобри филмови во 2017 година

Американскиот весник „Хафингтон пост“ објави листа...

Затвореник им се предаде на властите по 20 години минати во бегство

Затвореникот Гасан Салех (66), кој пред 20 години ...

Писториус повреден во затворска тепачка

Некогашниот параолимпиец Оскар Писториус е повреде...

Почина американски војник кој пијан дезертираше во Северна Кореја

Американски војник, кој пред повеќе од половина ве...

Егзибиционист од Кина ја сними својата смрт

Кинезот Ву Јонгнинг (26), кој важеше за Јутуб ѕвез...