• A-
  • A
  • A+

недела, 25 јуни 2017, 

Спорт

Висок пораз на македонските ракометарки од Шведска

Висок пораз на македонските ракометарки од Шведска

Истад, 13 јуни 2017 (МИА) – Женската ракометна селекција на Македонија е поразена вечерва во реванш ... повеќе...

 
Стартуваше аплицирањето за билети за Супер купот на УЕФА Скопје 2017

Стартуваше аплицирањето за билети за Супер купот на УЕФА Скопје 2017

Скопје, 13 јуни 2017 (МИА) – Аплицирањето за билетите за Супер купот на УЕФА што на 8.август ќе се и... повеќе...

Македонските фудбалски репрезентативци подготвени го очекуваат дуелот со Шпанија

Македонските фудбалски репрезентативци подготвени го очекуваат дуелот со Шпанија

Сопот, 13 јуни 2017 (МИА) - Фудбалската репрезентација на Македонија за играчи до 21 година е втор д... повеќе...

Раул: Имаме шанса за победа во Украина

Раул: Имаме шанса за победа во Украина

Скопје, 13 јуни 2017 (МИА) - Ракометната репрезентација на Македонија ги одработува последните денов... повеќе...

Кочов повика 23 кошаркари за подготовките на репрезентацијата до 18 години

Кочов повика 23 кошаркари за подготовките на репрезентацијата до 18 години

Скопје, 13 јуни 2017 (МИА) - Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација до 18 години Ѓорѓ... повеќе...

МКФ го продолжува проектот „Заедно со М-16“

МКФ го продолжува проектот „Заедно со М-16“

Скопје, 13 јуни 2017 (МИА) - Македонската кошаркарска федерација (МКФ) и оваа година ќе организира к... повеќе...

Кошаркарките на Бадел 1862 ја освоија титулата во кадетска конкуренција

Кошаркарките на Бадел 1862 ја освоија титулата во кадетска конкуренција

Скопје, 13 јуни 2017 (МИА) - Со убедливи 38 поени разлика младите кошаркарки на Бадел 1862 вчеравече... повеќе...

Македонските млади фудбалери  пристигна во Полска

Македонските млади фудбалери пристигна во Полска

Сопот, 12 јуни 2017 (МИА) – Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година пристигна во Полск... повеќе...

Ѓорческа со најдобар ранг на двете листи

Ѓорческа со најдобар ранг на двете листи

Скопје, 12.јуни 2017 (МИА) – Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа на денеска објавените ран... повеќе...

Македонската женска Фед куп репрезентација во група со Финска, Тунис и Камерун

Македонската женска Фед куп репрезентација во група со Финска, Тунис и Камерун

Кишињев, 12 јуни 2017 (МИА) – Женската Фед куп репрезентација на Македонија денеска ги доби ривалите... повеќе...

Македонските фудбалери отпатуваа на ЕП во Полска

Македонските фудбалери отпатуваа на ЕП во Полска

Скопје, 12 јуни 2017 (МИА) - Фудбалска репрезентација на Македонија попладнево со специјален чартер ... повеќе...

Почна продажбата на билети за ракометниот дуел Македонија – Чешка

Почна продажбата на билети за ракометниот дуел Македонија – Чешка

Скопје, 12 јуни 2017 (МИА) - Македонската ракометна репрезентација на 18 јуни со почеток од 20:45 ча... повеќе...

ДСУ Спортска академија втора на турнирот во Скопје

ДСУ Спортска академија втора на турнирот во Скопје

Скопје, 12 јуни 2017 (МИА) - Кошаркарската селекција на ДСУ Спортска академија го освои второто мест... повеќе...

ПК Бета победник на „Делфин Куп“

ПК Бета победник на „Делфин Куп“

Скопје, 12 јуни 2017 (МИА) – Пливачи на ПК Бета кои викендот учествуваа на меѓународниот натпревар „... повеќе...

Почнува турнирот „Тенис Европа“

Почнува турнирот „Тенис Европа“

Скопје, 12 јуни 2017 (МИА) – На терените на Теннис Парк од денес до 18 јуни започнува главниот дел о... повеќе...

Пандев: Игравме колку што ни дозволија Шпанците

Пандев: Игравме колку што ни дозволија Шпанците

Скопје, 12 јуни 2017 (МИА) – Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев го ... повеќе...

Ангеловски: Загубивме од Шпанија, но ги добивме талентираните Елмас и Тошевски

Ангеловски: Загубивме од Шпанија, но ги добивме талентираните Елмас и Тошевски

Скопје, 12 јуни 2017 (МИА) – По поразот од Шпанија во мундијалските квалификации, селекторот на маке... повеќе...

Мозаик

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...

Две панди пристигнаа од Кина во берлинската зоолошката градина

Транспортен авион пристигна денеска од Кина за Гер...

Прегласниот говор на австрискиот канцелар им пречел на соседите

На една виенчанка и пречел гласниот говор на австр...

Индиско село се прекрсти во - Трамп

Индиско село се преименува од Марора во – Трамп, н...