• A-
  • A
  • A+
четврток, 19 октомври 2017, 

Спорт

Тодоров: Натпреварот го загубивме во првото полувреме

Тодоров: Натпреварот го загубивме во првото полувреме

Скопје, 13 октомври 2017 (МИА) - Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје е во серија слаби резулта... повеќе...

 
Државен извиднички ориентационен натпревар на Водно

Државен извиднички ориентационен натпревар на Водно

Скопје, 13 октомври 2017 (МИА) - Околу 150 извидници од цела Македонија од денеска до недела ќе учес... повеќе...

Фелипе: Вардар може да и се реваншира на Шкендија за поразот во првото коло

Фелипе: Вардар може да и се реваншира на Шкендија за поразот во првото коло

Скопје, 12 октомври 2017 (МИА) - Бразилскиот интернационалец во редовите на Вардар, Хуан Фелипе Алве... повеќе...

Нов убедлиф триумф на шахистите на Алкалоид на Еропското клупско првенство

Нов убедлиф триумф на шахистите на Алкалоид на Еропското клупско првенство

Анталија, 12 октомври 2017 (МИА) – Актуелниот европски шаховски првак тимот на Алкалоид забележа нов... повеќе...

Карпош Соколи поуспешен во дербито од првакот МЗТ Скопје Аеродром

Карпош Соколи поуспешен во дербито од првакот МЗТ Скопје Аеродром

Скопје, 12 октомври 2017 (МИА) - Кошаркарите на Карпош Соколи постигнаа победа вечерва во дербито на... повеќе...

Одбојкарите на Македонија на стартот гостуваат кај Унгарија

Одбојкарите на Македонија на стартот гостуваат кај Унгарија

Скопје, 12 октомври 2017 (МИА) - Одбојкарската репрезентација на Македонија денеска ги доби противни... повеќе...

Јотовски го заврши настапот на фјучрсот во Тунис

Јотовски го заврши настапот на фјучрсот во Тунис

Хамамет, 12 октомври 2017 (МИА) - Македонскиот тенисер Томислав Јотовски го заврши настапот на фјучр... повеќе...

Гозналез: Не очекува меч со најголемиот ривал

Гозналез: Не очекува меч со најголемиот ривал

Скопје, 12 октомври 2017 (МИА) – Ракометарите на Вардар за два дена ја пречекуваат Барселона во дуел... повеќе...

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

Скопје, 12 октомври 2017 (МИА) – Со натпреварот меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром и вицепр... повеќе...

АВ Охрид поразен на стартот од Втората АБА лига

АВ Охрид поразен на стартот од Втората АБА лига

Охрид, 11 октомври 2017 (МИА) - Кошаркарите на АВ Охрид со пораз го почнаа натпреварувањето во Втора... повеќе...

Гостивар победи на гостувањето во Кавадарци

Гостивар победи на гостувањето во Кавадарци

Кавадарци, 11 октомври 2017 (МИА) - Новиот прволигаш во кошаркарската лига екипата на Гостивар со ... повеќе...

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид, а висок пораз на Гамбит Асеко

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид, а висок пораз на Гамбит Асеко

Анталија, 11 октомври 2017 (МИА) - Македонските екипи Алкалоид и Гамбит Асеко на Европскиот клупски ... повеќе...

БИБЛ лига: Куманово загуби од Левски

БИБЛ лига: Куманово загуби од Левски

Софија, 11 октомври 2017 (МИА) - Кошаркарите на Куманово (лански финалист) новата сезона од регионал... повеќе...

Стоилковска го заврши настапот на фјучерсот во Тунис

Стоилковска го заврши настапот на фјучерсот во Тунис

Хамамет, 11 октомври 2017 (МИА) - Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го заврши настапот на... повеќе...

Милевски се извини за поразот од Гибралтар

Милевски се извини за поразот од Гибралтар

Скопје, 11 октомври 2017 (МИА) - Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година, Б... повеќе...

Во Битола се одржа ракометен спектакл на ветерани

Во Битола се одржа ракометен спектакл на ветерани

Битола, 11 октомври 2017 (МИА) - На иницијатива на ракометните ветерани и македонски репрезентативци... повеќе...

Нови победи на шахистите на Алкалоид и Гамбит на Еропското клупско првенство

Нови победи на шахистите на Алкалоид и Гамбит на Еропското клупско првенство

Анталија, 10 октомври 2017 (МИА) – Актуелниот европски шаховски првак Алкалоид ја оствари и втората ... повеќе...

Мозаик

Турската полиција ослободи 7.500 жаби одземени од ловокрадци

Турската полиција пушти на слобода околу 7.500 жаб...

Седум соништа кои претскажуваат свадба

На сите ни се случило да сонуваме нешто за коешто ...

Како државите ги добиле своите називи

Едно неодамнешно истражување спроведено во Оксфорд...

Алкотраз - ноќен клуб во кој е дозволено да „прошверцувате“ пијалак

Првиот лондонски коктел бар Алкотраз, кој е инспир...

Објавени најстрашните локации во Англија во пресрет на Ноќта на вештерките

Здружението Инглиш херитејџ објави список на некол...