• A-
  • A
  • A+

петок, 23 јуни 2017, 

Спорт

ЕУРО 2017 У-21: Милевски ветува голема борба на неговите избраници

ЕУРО 2017 У-21: Милевски ветува голема борба на неговите избраници

Гдиња, 16 јуни 2017 (МИА) - Македонскиот селектор Благоја Милевски верува дека младите македонски фу... повеќе...

 
Стартна победа на македонските одбојкари во Европската лига

Стартна победа на македонските одбојкари во Европската лига

Скопје, 16 јуни 2017 (МИА) –  Машката одбојкарска репрезентација на Македонија со победа го започна ... повеќе...

Одржана обука за Информатички спортски систем

Одржана обука за Информатички спортски систем

Скопје, 16 јуни 2017 (МИА) - Агенцијата за млади и спорт ги остварува зацртаните проекти во кои посе... повеќе...

Ѓоко Зајков и Елиф Елмас: Сите сме 100-отсто мотивирани

Ѓоко Зајков и Елиф Елмас: Сите сме 100-отсто мотивирани

Скопје, 16 јуни 2017 (МИА) – Ѓоко Зајков и Елиф Елмас членовите на младата фудбалска репрезентација ... повеќе...

Втор пораз на македонските тенисерки во Федерејшн купот

Втор пораз на македонските тенисерки во Федерејшн купот

Кишињев, 16 јуни 2017 (МИА) - Женската тениска репрезентација на Македонија го претрпе и вториот пор... повеќе...

Ракометарите на Вардар подготовките за новата сезона ги почнуваат на 27 јули

Ракометарите на Вардар подготовките за новата сезона ги почнуваат на 27 јули

Скопје, 16 јуни 2017 (МИА) - Европскиот првак Вардар подготовките за новата сезона ќе ги почне на 27... повеќе...

Александар Тодоров најави реорганизација во редовите на МЗТ Скопје

Александар Тодоров најави реорганизација во редовите на МЗТ Скопје

Скопје, 16 јуни 2017 (МИА) - Александар Тодоров денеска на средба со медиумите и официјално беше про... повеќе...

Македонските одбојкари во нов поход во Европската лига

Македонските одбојкари во нов поход во Европската лига

Скопје, 16 јуни 2017 (МИА) –  Машката одбојкарска репрезентација на Македонија денеска го започнува ... повеќе...

Благоја Милевски: Без разлика на исходот од ЕП овие фудбалери се иднина на македонскиот фудбал

Благоја Милевски: Без разлика на исходот од ЕП овие фудбалери се иднина на македонскиот фудбал

Скопје, 17 јуни 2017 (МИА) - Селекторот на репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 21 година,... повеќе...

Дамјан Стојановски потпиша со МЗТ Скопје

Дамјан Стојановски потпиша со МЗТ Скопје

Скопје, 15 јуни 2017 (МИА) - Македонскиот кошаркарски репрезентативец  Дамјан Стојановски од денеска... повеќе...

Македонските ракометари пропуштија шанса да го осигураат пласманот на Европското првенство

Македонските ракометари пропуштија шанса да го осигураат пласманот на Европското првенство

Суми, 15 јуни 2017 (МИА) - Македонската машка ракометна селекција пропушти голема шанса уште од сега... повеќе...

Оптимизам и претпазливост во редовите на македонските одбојкари

Оптимизам и претпазливост во редовите на македонските одбојкари

Скопје, 15 јуни 2017 (МИА) - Македонската одбојкарска репрезентација подготвено го очекува новиот на... повеќе...

Барсегјан го продолжи договорот со Вардар

Барсегјан го продолжи договорот со Вардар

Скопје, 15 јуни 2017 (МИА) - Тигран Барсегјан останува фудбалер на Вардар до 2019 година, откако ерм... повеќе...

Александар Тодоров нов тренер на МЗТ Скопје

Александар Тодоров нов тренер на МЗТ Скопје

Скопје, 15 јуни 2017 (МИА) - Поранешниот селектор на македонската младинска репрезентација, Александ... повеќе...

ЈП ПОЦ и оваа година ќе го финансира КК Работнички

ЈП ПОЦ и оваа година ќе го финансира КК Работнички

Скопје, 15 јуни 2017 (МИА) - Директорот на јавното претпријатие за јавни паркиралишта Паркинзи на Оп... повеќе...

Кочов прозиваше за првиот собир на јуниорската кошаркарска репрезентација

Кочов прозиваше за првиот собир на јуниорската кошаркарска репрезентација

Скопје, 15 јуни 2017 (МИА) – Македонската кошаркарска репрезентација до 18 години денеска го одржа п... повеќе...

Македонски каратисти на семинари во Грција и во Кипар

Македонски каратисти на семинари во Грција и во Кипар

Скопје, 15 јуни 2017 (МИА) – На семинарот во Неа Флогита, Грција што ќе се одржи од 18 до 23 јуни ќе... повеќе...