• A-
  • A
  • A+
четврток, 19 октомври 2017, 

Спорт

Шахистите на Алкалоид се вицепрваци на Европското клупско првенство

Шахистите на Алкалоид се вицепрваци на Европското клупско првенство

Анталија, 15 октомври 2017 (МИА) – Шахистите на Алкалоид го oсвоија сребрениот медал на најпрестижно... повеќе...

 
Вардарки гостуваат во Германија кај Турингер

Вардарки гостуваат во Германија кај Турингер

Скопје, 15 октомври 2017 (МИА) - Ракометарките на Вардар денеска попладне во Германија ќе го играат ... повеќе...

Доминација на домашните екипи

Доминација на домашните екипи

Скопје, 14 октомври 2017 (МИА) - Во кошаркарскиот шампионат на Македонија, односно Првата лига, дене... повеќе...

Вардарци супериорно ја надиграа и совладаа Барселона

Вардарци супериорно ја надиграа и совладаа Барселона

Скопје, 14 октомври 2017 (МИА) - Актуелниот македонски и европски првак Вардар на супериорен начин с... повеќе...

Вардар со пресврт ја победи Шкендија во дербито на ПМФЛ

Вардар со пресврт ја победи Шкендија во дербито на ПМФЛ

Скопје, 14 октомври  2017 (МИА) –  Фудбалерите на Вардар славеа тешка победа во дербито против Шкенд... повеќе...

Металург славеше победа на гостувањето кај Чеховски Медведи

Металург славеше победа на гостувањето кај Чеховски Медведи

Скопје, 14 октомври 2017 (МИА) – Ракометарите на Металург ја забележаа втората победа во елитната Ли... повеќе...

Параглајдинг натпревар „Маврово опен 2017“

Параглајдинг натпревар „Маврово опен 2017“

Гостивар, 14 октомври 2017 (МИА) - Во Маврово изутрината започна меѓународниот натпревар во параглај... повеќе...

Нови четири средби во Првата кошаркарска лига

Нови четири средби во Првата кошаркарска лига

Скопје, 14 октомври 2017 (МИА) - Со четири средби кои ќе се одиграат денеска продолжуваат натпревари... повеќе...

Параглајдинг натпревар „Маврово опен 2017“

Параглајдинг натпревар „Маврово опен 2017“

Гостивар, 14 октомври 2017 (МИА) - Во Маврово изутрината започна меѓународниот натпревар во параглај... повеќе...

Лион го победи Монако со гол во 95 минута

Лион го победи Монако со гол во 95 минута

Лион, 14 септември 2017 (МИА) – Екипата на Олимпик Лион со гол во 95-минута забележа победа над шами... повеќе...

Вардар домаќин на Шкендија во дербито на ПМФЛ

Вардар домаќин на Шкендија во дербито на ПМФЛ

Скопје, 14 октомври 2017 (МИА) – Втората фаза во фудбалскиот шампионат на Македонија, односно Првата... повеќе...

Вардар ја пречекува Барселона, Металург гостува кај Чеховски Медведи

Вардар ја пречекува Барселона, Металург гостува кај Чеховски Медведи

Скопје, 14 октомври 2017 (МИА) – Двата македонски претставници во елитната ракометна Лига на шампион... повеќе...

Алкалоид одигра нерешено 3-3 со Глобус, а со ист резултат заврши и дуелот на Гамбит Асеко

Алкалоид одигра нерешено 3-3 со Глобус, а со ист резултат заврши и дуелот на Гамбит Асеко

Анталија, 13 октомври 2017 (МИА) - Европскиот првак во шах екипата на Алкалиод одигра нершено 3:3 со... повеќе...

Дербито Вардар - Шкендија ќе го суди Мечкаровски

Дербито Вардар - Шкендија ќе го суди Мечкаровски

Скопје, 13 октомври 2017 (МИА) - Дербито на 10. коло од Првата фудбалска лига што се игра утре н... повеќе...

Ракометниот дуел Вардар - Барселона е од висок ризик

Ракометниот дуел Вардар - Барселона е од висок ризик

Скопје, 13 октомври 2017 (МИА) – Дерби дуелот од 5.коло од ракометната Лига на шампионите утре ќе се... повеќе...

Охридските ракометари на двомеч против Порто во втората фаза од претквалификациските натпревари за Купот на ЕХФ

Охридските ракометари на двомеч против Порто во втората фаза од претквалификациските натпревари за Купот на ЕХФ

Охрид, 13 октомври 2017 (МИА) - Ракометарите на „Охрид“ отпатуваа за Португалија каде утре и задутре... повеќе...

Европскиот првак Алкалоид против лидерот на табелата Глобус во меч од 6.коло на ЕКК

Европскиот првак Алкалоид против лидерот на табелата Глобус во меч од 6.коло на ЕКК

Анталија, 13 октомври 2017 (МИА) - Европскиот првак во шах Алкалоид денеска во мечот од шестото коло... повеќе...

Мозаик

Турската полиција ослободи 7.500 жаби одземени од ловокрадци

Турската полиција пушти на слобода околу 7.500 жаб...

Седум соништа кои претскажуваат свадба

На сите ни се случило да сонуваме нешто за коешто ...

Како државите ги добиле своите називи

Едно неодамнешно истражување спроведено во Оксфорд...

Алкотраз - ноќен клуб во кој е дозволено да „прошверцувате“ пијалак

Првиот лондонски коктел бар Алкотраз, кој е инспир...

Објавени најстрашните локации во Англија во пресрет на Ноќта на вештерките

Здружението Инглиш херитејџ објави список на некол...