• A-
  • A
  • A+
петок, 23 февруари 2018, 

Спорт

Гонзалез: Игравме под притисок, Вардар остана лидер во групата

Гонзалез: Игравме под притисок, Вардар остана лидер во групата

Скопје, 18 февруари 2018 (МИА) - Тренерот на Вардар Раул Гонзалез по тешкиот меч со Пик Сегед во кој... повеќе...

 
Вардар го совлада Пик Сегед и се зацврсти на лидерската позиција

Вардар го совлада Пик Сегед и се зацврсти на лидерската позиција

Скопје, 18 февруари 2018 (МИА) - Вардар на домашен терен го совлада Пик Сегед со 34:30 во тежок и не... повеќе...

Шкендија и Вардар со убедливи победи

Шкендија и Вардар со убедливи победи

Скопје, 18 февруари 2018 (МИА) - Шампионот Вардар ја совлада Победа со 3:0, а Шкендија со истиот рез... повеќе...

Петти Меморијален турнир во мал фудбал „Никогаш заборавени” во Кавадарци

Петти Меморијален турнир во мал фудбал „Никогаш заборавени” во Кавадарци

Кавадарци, 18 февруари 2018 (МИА) - Меморијален турнир во мал фудбал „Никогаш заборавени” се реализи... повеќе...

ЗОИ 2018. Антонио Ристевски не ја заврши трката во велеслалом

ЗОИ 2018. Антонио Ристевски не ја заврши трката во велеслалом

Пјонгчанг, 18 февруари 2018 (МИА)  -  Македонскиот репрезентативец  Антонио Ристевски имаше неуспеше... повеќе...

Пандев стрелец во победата на Џенова над Интер (видео)

Пандев стрелец во победата на Џенова над Интер (видео)

Милано, 18 февруари 2018 (МИА) - Македонскиот капитен Горан Пандев беше стрелец на еден гол, а Џенов... повеќе...

Вечно дерби“ за финале – МЗТ против Работнички за титулата во Купот

Вечно дерби“ за финале – МЗТ против Работнички за титулата во Купот

Кавадарци, 18 февруари 2018 (МИА) – МЗТ Скопје Аеродром  успеа да ја совлада Блокотехна со 78:89 и о... повеќе...

Работнички прв финалист на Купот

Работнички прв финалист на Купот

Кавадарци, 17 февруари 2018 (МИА) - Работнички е првиот финалист на завршниот турнир од Купот на Мак... повеќе...

Ренова и Силекс ремизираа без голови

Ренова и Силекс ремизираа без голови

Тетово, 17 февруари 2018 (МИА) - Ренова и Силекс ремизираа без голови во првиот натпревар од 20. кол... повеќе...

Лекиќ, Цвијиќ и Радичевиќ од Вардар заминуваат во ЧСМ Букурешт

Лекиќ, Цвијиќ и Радичевиќ од Вардар заминуваат во ЧСМ Букурешт

Букурешт, 17 февруари 2018 (МИА) - Вардаровите ракометарки Андреа Лекиќ, Драгана Цвијиќ и Јованка Ра... повеќе...

Шукер: За македонскиот фудбал минатата година беше исклучително успешна

Шукер: За македонскиот фудбал минатата година беше исклучително успешна

Скопје, 17 февруари 2018 (МИА) - Давор Шукер, член на Извршниот комитет на УЕФА и прв човек на Хрват... повеќе...

Ѓорѓиоски: Лани остваривме многу, плодовите допрва ќе ги собираме

Ѓорѓиоски: Лани остваривме многу, плодовите допрва ќе ги собираме

Скопје, 17 февруари 2018 (МИА) - Фудбалската федерација на Македонија во Скопје го одржа Редовното г... повеќе...

Владо Илиевски, поранешен македонски репрезентативец и кандидат за претседател на МКФ

Владо Илиевски, поранешен македонски репрезентативец и кандидат за претседател на МКФ

Скопје, 17 февруари 2018 (MIA) - Прославениот кошаркарски репрезентативец Владо Илиевски, минатата г... повеќе...

Куманово против Работнички, МЗТ и Блокотехна во полуфиналето на Купот

Куманово против Работнички, МЗТ и Блокотехна во полуфиналето на Купот

Кавадарци, 17 февруари 2018 (МИА) – Куманово е последниот полуфиналист во Купот на Македонија, откак... повеќе...

МЗТ преку Фени во полуфинале на Купот

МЗТ преку Фени во полуфинале на Купот

Кавадарци, 16 февруари 2018 (МИА) - МЗТ Скопје Аеродром е третиот полуфиналист на Купот на Македониј... повеќе...

Блокотехна обезбеди пласман во полуфиналето на Купот

Блокотехна обезбеди пласман во полуфиналето на Купот

Кавадарци, 16 февруари 2018 (МИА) - Блокотехна со лесна победа од 110:88 над АВ Охрид обезбеди пласм... повеќе...

Работнички прв полуфиналист на Купот

Работнички прв полуфиналист на Купот

Кавадарци, 16 февруари 2018 (МИА) -  Работнички е прв полуфиналист на Купот на Македонија откако со ... повеќе...

Мозаик

Кинези завршија во затвор поради јапонски униформи

Кинеските власти казнија со затворска казна од 15 ...

Само еден твит на Кајли Џенер ја урна вредноста на „Снепчет“

Само еден твит на ријалити ѕвездата Кајли Џенер за...

Стивен Фрај боледува од рак на простата

Познатиот британски актер Стивен Фрај објави дека ...

Во Британија продаден чајник за 650 илјади евра

Колекционер од Велика Британија на аукција продаде...

Линдзи Вон ја расфрли пепелта од својот дедо во Пјонгчанг

Американската скијачка Линдзи Вон му оддаде чест н...