• A-
  • A
  • A+

сабота, 19 август 2017, 

Спорт

Македонската пинг-понг репрезентација се подготвува за ЕП

Македонската пинг-понг репрезентација се подготвува за ЕП

Скопје, 17 август 2017 (МИА) -  Македонските пингпонгари се подготвуваат за настап на Европското прв... повеќе...

 
АМС ќе се залага за поголема застапеност на жените во спортот и спортскиот менаџмент

АМС ќе се залага за поголема застапеност на жените во спортот и спортскиот менаџмент

Скопје, 17 август 2017 (МИА) - Заложба за родова еднаквост во спортот и поголема вклученост на женат... повеќе...

Јаневски: Ќе продолжиме таму каде што клубот застана

Јаневски: Ќе продолжиме таму каде што клубот застана

Скопје, 16 август 2017 (МИА) - Македонскиот фудбалски шампион Вардар под водство на новиот тренер и ... повеќе...

Одиграни 12 натпревари од првото коло од Купот на Македонија

Одиграни 12 натпревари од првото коло од Купот на Македонија

Скопје, 16 август 2017 (МИА) – Дванаесет екипи попладнево обезбедија пласман во следната фаза од фуд... повеќе...

Пораз на македонските кошаркари во Талин, Естонија го освои првото место во групата

Пораз на македонските кошаркари во Талин, Естонија го освои првото место во групата

Талин, 16 август 2017 (МИА) - Македонската кошаркарска репрезентација го претрпе третиот пораз во гр... повеќе...

Поп Ацев: Ќе одам на победа и оваа година

Поп Ацев: Ќе одам на победа и оваа година

Скопје, 16 август 2017 (МИА) – Првиот Македонец кој победил на Охридскиот пливачки маратон, Евгениј ... повеќе...

Јаневски ќе го предводи Вардар против Фенербахче?

Јаневски ќе го предводи Вардар против Фенербахче?

Скопје, 16 август 2017 (МИА) – Поранешниот селектор на Македонија, Чедомир Јаневски, ќе биде нов тре... повеќе...

Прва рунда во фудбалскиот Куп на Македонија

Прва рунда во фудбалскиот Куп на Македонија

Скопје, 16 август 2017 (МИА) – Во фудбалскиот Куп на Македонија, денеска ќе се одиграат натпреварите... повеќе...

Победа со пресврт на македонските кадети над Луксембург

Победа со пресврт на македонските кадети над Луксембург

Софија, 15 август 2017 (МИА) - Кадетската кошаркарска репрезентација на Македонија (играчи до 16 год... повеќе...

Стојановски директор на младинската школа на МЗТ Скопје Аеродром

Стојановски директор на младинската школа на МЗТ Скопје Аеродром

Скопје, 15 август 2017 (МИА) - Поранешниот репрезентативец на Македонија и кошаркар на МЗТ Скопје, О... повеќе...

Гоце Седлоски поднесе оставка од местото шеф на стручен штаб на Вардар

Гоце Седлоски поднесе оставка од местото шеф на стручен штаб на Вардар

Скопје, 15 август 2017 (МИА) - Гоце Седлоски денеска поднесе оставка од функцијата шеф на стручниот ... повеќе...

Бугарскиот кошаркар Костов нов играч на Работнички

Бугарскиот кошаркар Костов нов играч на Работнички

Скопје, 15 август 2017 (МИА) - Бугарскиот кошаркарски интернационалец Чавдар Костов е нов играч на Р... повеќе...

Македонските млади фудбалери на подготовки за претстојните квалификации за ЕП

Македонските млади фудбалери на подготовки за претстојните квалификации за ЕП

Скопје, 15 август 2017 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација до 17 години следните шест дена... повеќе...

Македонските кошаркари отпатуваа за Талин на гостувањето кај Естонија

Македонските кошаркари отпатуваа за Талин на гостувањето кај Естонија

Скопје, 15 август 2017 (МИА) – Кошаркарската репрезентација на Македонија утринава отпатува за Талин... повеќе...

Победи на Металург и на Охрид на ракометниот турнир „Струга 2017“

Победи на Металург и на Охрид на ракометниот турнир „Струга 2017“

Струга, 15 август 2017 (МИА) – Екипите на Металург и на Охрид забележаа победи во 3.коло на меѓунаро... повеќе...

Македонските кадети загубија од Португалија

Македонските кадети загубија од Португалија

Софија, 14 август 2017 (МИА) – Кадетската кошаркарска репрезентација на Македонија (играчи до 16 год... повеќе...

Двајца нови фудбалери во Вардар

Двајца нови фудбалери во Вардар

Скопје, 14 август 2017 (МИА) – Интернационалецот од Гана Мустафа Куајнoр и бразилскиот напаѓач Итало... повеќе...