• A-
  • A
  • A+
среда, 13 декември 2017, 

Спорт

Давитков: Во Словачка одиме психолошки неоптоварени

Давитков: Во Словачка одиме психолошки неоптоварени

Скопје, 22 ноември 2017 (МИА) – Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давит... повеќе...

 
УЕФА објави сторија за малиот Јане (видео)

УЕФА објави сторија за малиот Јане (видео)

Скопје, 22 ноември 2017 (МИА) - Деветгодишниот Јане Велковски од Скопје, живее за и со фудбалот. Тој... повеќе...

МЗТ Скопје го промовираше новото засилување Соколов

МЗТ Скопје го промовираше новото засилување Соколов

Скопје, 22 ноември 2017 (МИА) - Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Дарко Соколов во следните ... повеќе...

Кошаркарите од Специјалната Олимпијада со настап на полувремето на натпреварот Македонија – Швајцарија

Кошаркарите од Специјалната Олимпијада со настап на полувремето на натпреварот Македонија – Швајцарија

Скопје, 22 ноември 2017 (МИА) – Кошаркарскиот тим од Специјалната Олимпијада ќе има свои минути на н... повеќе...

Вардарци тргнаа кон Русија за натпреварот со Зенит

Вардарци тргнаа кон Русија за натпреварот со Зенит

Скопје, 22 ноември 2017 (МИА) - Екипата на Вардар денеска замина кон Санкт-Петербург каде што утре г... повеќе...

Јашари: Неверојатно е чувството да се биде првиот со златен медал за Македонија

Јашари: Неверојатно е чувството да се биде првиот со златен медал за Македонија

Скопје, 22 ноември 2017 (МИА) - Хамза Јашари од клубот Миоки, на Европскио Куп во Гиор, Унгарија, го... повеќе...

Јаневски: Зенит е најквалитетниот тим во нашата група

Јаневски: Зенит е најквалитетниот тим во нашата група

Скопје, 21 ноември 2017 (МИА) - Фудбалерите на Вардар утре ќе отпатуваат за Санкт Петребург каде во ... повеќе...

Кирил Николовски продолжува во Работнички

Кирил Николовски продолжува во Работнички

Скопје, 21 ноември 2017 (МИА) - Македонскиот кошаркарски репрезентативец Кирил Николовски е нов игра... повеќе...

Стоилковска го заврши настапот на фјучрсот во Анталија

Стоилковска го заврши настапот на фјучрсот во Анталија

Анталија, 21 ноември 2017 (МИА) - Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го заврши настапот на... повеќе...

Вардарци со згуснат распоред до крајот на годината

Вардарци со згуснат распоред до крајот на годината

Скопје, 21 ноември 2017 (МИА) – Македонскиот првак Вардар го очекува згуснат распоред, како на домаш... повеќе...

Две победи на Јотовски на турнирот во Анталија

Две победи на Јотовски на турнирот во Анталија

Анталија, 21 ноември 2017 (МИА) – Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски со две победи го з... повеќе...

Тешка група за младите македонски ракометарки во квалификациите за ЕП

Тешка група за младите македонски ракометарки во квалификациите за ЕП

Скопје, 21 ноември 2017 (МИА) – Младата женска репрезентација на Македонија за ракометарки до 20 год... повеќе...

Став на Градоначалникот на Општина Велес за состојбата во ГРК Борец

Став на Градоначалникот на Општина Велес за состојбата во ГРК Борец

Велес, 21 ноември 2017 (МИА) - По јавното соопштение на Градскиот ракометен клуб „Борец“ од Велес во... повеќе...

Македонското дерби во СЕХА закажано за 9 декември

Македонското дерби во СЕХА закажано за 9 декември

Скопје, 21 ноември 2017 (МИА) - Во СЕХА Газпром лигата македонското дерби меѓу Вардар и Металург е з... повеќе...

Тони Грнчаров нов извршен директор на МЗТ Скопје

Тони Грнчаров нов извршен директор на МЗТ Скопје

Скопје, 21 ноември 2017 (МИА) - Поранешниот капитен и кошаркарот кој прв го крена шампионскиот пехар... повеќе...

Тодоров: Мора да се прегрупираме и да победиме на три од четирите средби во декември

Тодоров: Мора да се прегрупираме и да победиме на три од четирите средби во декември

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) – Со само две победи на деветте одиграни натпревари во АБА лигата, мак... повеќе...

Ричард Хендрикс ќе ја засили репрезентацијата на Македонија

Ричард Хендрикс ќе ја засили репрезентацијата на Македонија

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) – Американецот Ричард Хендрикс ќе биде дел од кошаркарската репрезента... повеќе...

Мозаик

„Хафингтон пост“ објави листа на 18 најдобри филмови во 2017 година

Американскиот весник „Хафингтон пост“ објави листа...

Затвореник им се предаде на властите по 20 години минати во бегство

Затвореникот Гасан Салех (66), кој пред 20 години ...

Писториус повреден во затворска тепачка

Некогашниот параолимпиец Оскар Писториус е повреде...

Почина американски војник кој пијан дезертираше во Северна Кореја

Американски војник, кој пред повеќе од половина ве...

Егзибиционист од Кина ја сними својата смрт

Кинезот Ву Јонгнинг (26), кој важеше за Јутуб ѕвез...