• A-
  • A
  • A+

среда, 16 август 2017, 

Спорт

Поп Ацев: Ќе одам на победа и оваа година

Поп Ацев: Ќе одам на победа и оваа година

Скопје, 16 август 2017 (МИА) – Првиот Македонец кој победил на Охридскиот пливачки маратон, Евгениј ... повеќе...

 
Јаневски ќе го предводи Вардар против Фенербахче?

Јаневски ќе го предводи Вардар против Фенербахче?

Скопје, 16 август 2017 (МИА) – Поранешниот селектор на Македонија, Чедомир Јаневски, ќе биде нов тре... повеќе...

Прва рунда во фудбалскиот Куп на Македонија

Прва рунда во фудбалскиот Куп на Македонија

Скопје, 16 август 2017 (МИА) – Во фудбалскиот Куп на Македонија, денеска ќе се одиграат натпреварите... повеќе...

Победа со пресврт на македонските кадети над Луксембург

Победа со пресврт на македонските кадети над Луксембург

Софија, 15 август 2017 (МИА) - Кадетската кошаркарска репрезентација на Македонија (играчи до 16 год... повеќе...

Стојановски директор на младинската школа на МЗТ Скопје Аеродром

Стојановски директор на младинската школа на МЗТ Скопје Аеродром

Скопје, 15 август 2017 (МИА) - Поранешниот репрезентативец на Македонија и кошаркар на МЗТ Скопје, О... повеќе...

Гоце Седлоски поднесе оставка од местото шеф на стручен штаб на Вардар

Гоце Седлоски поднесе оставка од местото шеф на стручен штаб на Вардар

Скопје, 15 август 2017 (МИА) - Гоце Седлоски денеска поднесе оставка од функцијата шеф на стручниот ... повеќе...

Бугарскиот кошаркар Костов нов играч на Работнички

Бугарскиот кошаркар Костов нов играч на Работнички

Скопје, 15 август 2017 (МИА) - Бугарскиот кошаркарски интернационалец Чавдар Костов е нов играч на Р... повеќе...

Македонските млади фудбалери на подготовки за претстојните квалификации за ЕП

Македонските млади фудбалери на подготовки за претстојните квалификации за ЕП

Скопје, 15 август 2017 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација до 17 години следните шест дена... повеќе...

Македонските кошаркари отпатуваа за Талин на гостувањето кај Естонија

Македонските кошаркари отпатуваа за Талин на гостувањето кај Естонија

Скопје, 15 август 2017 (МИА) – Кошаркарската репрезентација на Македонија утринава отпатува за Талин... повеќе...

Победи на Металург и на Охрид на ракометниот турнир „Струга 2017“

Победи на Металург и на Охрид на ракометниот турнир „Струга 2017“

Струга, 15 август 2017 (МИА) – Екипите на Металург и на Охрид забележаа победи во 3.коло на меѓунаро... повеќе...

Македонските кадети загубија од Португалија

Македонските кадети загубија од Португалија

Софија, 14 август 2017 (МИА) – Кадетската кошаркарска репрезентација на Македонија (играчи до 16 год... повеќе...

Двајца нови фудбалери во Вардар

Двајца нови фудбалери во Вардар

Скопје, 14 август 2017 (МИА) – Интернационалецот од Гана Мустафа Куајнoр и бразилскиот напаѓач Итало... повеќе...

Дваесет и двајца пливачи ќе учествуваат на 31. Охридски пливачки маратон

Дваесет и двајца пливачи ќе учествуваат на 31. Охридски пливачки маратон

Охрид, 14 август 2017 (МИА) - Дваесет и двајца пливачи, од кои 15 во машка и седум во женска конкуре... повеќе...

Претстојниот викенд ќе се одржи 31. Охридски пливачки маратон

Претстојниот викенд ќе се одржи 31. Охридски пливачки маратон

Охрид, 14 август 2017 (МИА) – На 19 август ќе се одржи 31-от Охридски пливачки маратон кој од 1962 г... повеќе...

Шартр и Бешикташ ќе играат во финалето на ракометен турнир „Струга 2017“

Шартр и Бешикташ ќе играат во финалето на ракометен турнир „Струга 2017“

Струга, 14 август 2017 (МИА) – Францускиот тим Шартр и турскиот Бешикташ ќе играат во финалето на ме... повеќе...

Пелистер го доби дербито против Победа

Пелистер го доби дербито против Победа

Прилеп, 13  август  2017 (МИА) –  Фудбалерите на Пелистер беа подобри од пелагонискиот ривал Победа ... повеќе...

Македонските јуниорки звршија на 21-во место на Европското првенство во Даблин

Македонските јуниорки звршија на 21-во место на Европското првенство во Даблин

Даблин, 13 август 2017 (МИА) – Јуниорката женска репрезентација на Македонија го освои 21-то место в... повеќе...