• A-
  • A
  • A+
среда, 13 декември 2017, 

Спорт

Во Прилеп почна хуманитарниот светиниколски турнир во мал фудбал

Во Прилеп почна хуманитарниот светиниколски турнир во мал фудбал

Прилеп, 12 декември 2017 (МИА) - Екипите на „Полициска станица - Прилеп“ и „Коњска сила“ вечерва го ... повеќе...

 
Очекувана победа на МЗТ Скопје на гостувањето кај Кожув

Очекувана победа на МЗТ Скопје на гостувањето кај Кожув

Гевгелија, 12 декември 2017 (МИА) – Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром забележаа очекувана победа на... повеќе...

Триумф на Охрид во дуелот со Металург 2 од ракометната Супер лига

Триумф на Охрид во дуелот со Металург 2 од ракометната Супер лига

Охрид, 12 декември 2017 (МИА) - Ракометарите на Охрид вечерва на домашен терен во рамките на 14.коло... повеќе...

Четири македонски пливачи ќе настапат на Европското првенство во кратки базени во Копенхаген

Четири македонски пливачи ќе настапат на Европското првенство во кратки базени во Копенхаген

Копенхаген, 12 декември 2017 (МИА) - Македонија на претстојното 19. Европско првенство во пливање во... повеќе...

Четврта победа на Блокотехна во БИБЛ лигата

Четврта победа на Блокотехна во БИБЛ лигата

Самоков, 12 декември 2017 (МИА) – Екипата на Блокотехна ја оствари петатта победа во регионалната ко... повеќе...

Очекуван и убедлив триумф на Металург над Динамо Панчево

Очекуван и убедлив триумф на Металург над Динамо Панчево

Скопје, 12 декември 2017 (МИА) -  Ракометарите на Металург ја оправдаа улогата на фаворит и убедливо... повеќе...

Ката тимот од карате клубот „Бонсаи“ од Прилеп се балкански шампиони

Ката тимот од карате клубот „Бонсаи“ од Прилеп се балкански шампиони

Прилеп, 12 декември 2017 (МИА) - Ката тимот на македонската репрезентација во машка конкуренција „У-... повеќе...

ССФМ ќе ги избира најдобрите спортисти на Скопје

ССФМ ќе ги избира најдобрите спортисти на Скопје

Скопје, 12 декември 2017 (МИА) - Сојузот на спортските федерации на Македонија ќе ги прогласи и нагр... повеќе...

Се шири школата на Лазаров

Се шири школата на Лазаров

Скопје, 12 декември 2017 (МИА) – Проекциите за отворање на минимум седум школи во исто толку градови... повеќе...

Мал напредок на четири македонски тенисери на АТП листата

Мал напредок на четири македонски тенисери на АТП листата

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - На најновата АТП листа објавена денеска четири македонски тенисери ... повеќе...

Станковски: Вардар е фаворит и се надевам дека ќе одиграме квалитетно

Станковски: Вардар е фаворит и се надевам дека ќе одиграме квалитетно

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Фудбалскиот шампионат на Македонија (првиот дел) ќе заврши со натпр... повеќе...

Претседателот на МОК Тупурковски на средба со шеикот Ал-Сабах

Претседателот на МОК Тупурковски на средба со шеикот Ал-Сабах

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Во Приштина денеска делегација на Македонскиот олимписки комитет (М... повеќе...

Јовиќ: Крајот на 2017-та да го прославиме со победа заедно со нашата публика

Јовиќ: Крајот на 2017-та да го прославиме со победа заедно со нашата публика

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) – Ракометарите на Металург утре ќе го одиграат последниот натпревар п... повеќе...

Хамбарџумјан: Долго ќе го паметам мојот 100-ти меч во дресот на Вардар

Хамбарџумјан: Долго ќе го паметам мојот 100-ти меч во дресот на Вардар

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) – Ховханес Хамбарџумјан е уште еден фудбалер на Вардар, кој што влезе... повеќе...

Kаратистот Неделковски на прием во општина Ѓорче Петров

Kаратистот Неделковски на прием во општина Ѓорче Петров

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски денеска оствар... повеќе...

Собрани 130 илјади денари од хуманитарната акција за помош на Гешовски

Собрани 130 илјади денари од хуманитарната акција за помош на Гешовски

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) – На дербито меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Работнички кое имаше хуманита... повеќе...

Стојанов: Задоволен сум од полусезоната

Стојанов: Задоволен сум од полусезоната

Струмица, 11 декември 2017 (МИА) – Тренерот на Академија Пандев, Панче Стојанов, е задоволен од пост... повеќе...

Мозаик

„Хафингтон пост“ објави листа на 18 најдобри филмови во 2017 година

Американскиот весник „Хафингтон пост“ објави листа...

Затвореник им се предаде на властите по 20 години минати во бегство

Затвореникот Гасан Салех (66), кој пред 20 години ...

Писториус повреден во затворска тепачка

Некогашниот параолимпиец Оскар Писториус е повреде...

Почина американски војник кој пијан дезертираше во Северна Кореја

Американски војник, кој пред повеќе од половина ве...

Егзибиционист од Кина ја сними својата смрт

Кинезот Ву Јонгнинг (26), кој важеше за Јутуб ѕвез...