• A-
  • A
  • A+

недела, 23 јули 2017, 

Спорт

Младите македонски кошаркарки повторно поразени од Израел

Младите македонски кошаркарки повторно поразени од Израел

Скопје, 23 јули 2017 (МИА) - Младата кадетска репрезентација на Македонија за кошаркарки до 16 годин... повеќе...

 
Војдан Стојановски прогласен за МВП на „Трофеј Македонија“

Војдан Стојановски прогласен за МВП на „Трофеј Македонија“

Скопје, 23 јули 2017 (МИА) – Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Војдан Стојановск... повеќе...

Македонските кошаркари подобри од БиХ, го освоија „Трофејот Македонија’’

Македонските кошаркари подобри од БиХ, го освоија „Трофејот Македонија’’

Скопје, 22 јули 2017 (МИА) - Нашата најдобра кошаркарска репрезентација ја оствари и третата победа ... повеќе...

Кошаркарскиот судија Марјан Мицевски стави крај на богатата кариера

Кошаркарскиот судија Марјан Мицевски стави крај на богатата кариера

Скопје, 22 јули 2018 (МИА) – Кошаркарскиот судија Марјан Мицевски и официјално стави крај на својата... повеќе...

Македонските кошаркари ја победија БиХ и го освоија „Трофејот на Македонија’’

Македонските кошаркари ја победија БиХ и го освоија „Трофејот на Македонија’’

Скопје, 22 јули 2017 (МИА) - Нашата најдобра кошаркарска репрезентација ја оствари и третата победа ... повеќе...

Македонските младинците ја победија Белорусија на ЕП за кошаркари до 20 години

Македонските младинците ја победија Белорусија на ЕП за кошаркари до 20 години

Ородеа, 22 јули 2017 (МИА) - Младата кошаркарска репрезентација на Македонија славеше победа над соо... повеќе...

Нема ново финале за Јотовски на турнирот во Грузија

Нема ново финале за Јотовски на турнирот во Грузија

Телави, 22 јули 2017 (МИА) – Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски не успеа да обезбеди но... повеќе...

Македонските кадети на меѓународен турнир во Истанбул

Македонските кадети на меѓународен турнир во Истанбул

Скопје, 22 јули 2017 (МИА) - Кадетската кошаркарска репрезентација на Македонија (до 16 години) од д... повеќе...

Џордан Теодор сигурно ќе игра во претквалификациите

Џордан Теодор сигурно ќе игра во претквалификациите

Скопје, 22 јули 2017 (МИА) – Иако македонската кошаркарска репрезентација на меѓународниот турнир „Т... повеќе...

Стојановски четврти во второто олимписко финале

Стојановски четврти во второто олимписко финале

Самсун, 22 јули 2017 (МИА) - Македонскиот пливач Андреј Стојановски го прoдолжува својот успешен нас... повеќе...

Младите македонски кошаркарки поразени од Израел

Младите македонски кошаркарки поразени од Израел

Скопје, 22 јули 2017 (МИА) – Младата кадетска репрезентација на Македонија за кошаркарки до 16 годин... повеќе...

Нов пораз на македонските младинци на ЕП за кошаркари до 20 години

Нов пораз на македонските младинци на ЕП за кошаркари до 20 години

Ородеа, 22 јули 2017 (МИА) – Младата кошаркарска репрезентација на Македонија загуби од соодветната ... повеќе...

Стојановски: Големата борбеност беше клуч за победата над Холандија

Стојановски: Големата борбеност беше клуч за победата над Холандија

Скопје, 22 јули 2017 (МИА) – Капитенот Војдан Стојановски беше вистински лидер на кошаркарската репр... повеќе...

Втор триумф на нашите кошаркари на „Трофејот на Македонија’’

Втор триумф на нашите кошаркари на „Трофејот на Македонија’’

Скопје, 22 јули 2017 (МИА) – Нашата најдобра кошаркарска репрезентација ја оствари и втората победа ... повеќе...

Младите македонски ракометари поразени од Тунис на СП во Алжир

Младите македонски ракометари поразени од Тунис на СП во Алжир

Скопје, 21 јули 2017 (МИА) – Јуниорската ракометна репрезентација на Македонија го претрпе првиот по... повеќе...

Ново полуфинале за Јотовски на турнирот во Грузија

Ново полуфинале за Јотовски на турнирот во Грузија

Скопје, 21 јули 2017 (МИА) - Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски продолжува со одличните... повеќе...

Македонските кадетки ќе играат контролни дуели со Израел и Бугарија

Македонските кадетки ќе играат контролни дуели со Израел и Бугарија

Скопје, 21 јули 2017 (МИА) – Младата кадетска репрезентација на Македонија за кошаркарки до 16 годин... повеќе...

Мозаик

Почина актерот Џон Херд

Американскиот актер Џон Херд, познат по улогата на...

Принцот Џорџ го слави четвртиот роденден

Британскиот принц Џорџ денеска го слави четвртиот ...

Шише „Пенфолд гранж“ на аукција во Австралија продадено за над 35.000 евра

Шише исклучително ретко вино на познатата австрали...

Почина српскиот пејач Предраг Гојковиќ - Цуне

Доајенот на српската староградска и народна музика...