• A-
  • A
  • A+

понеделник, 26 јуни 2017, 

Спорт

Ѓорческа против првиот носител во квалификациите на Вимблдон

Ѓорческа против првиот носител во квалификациите на Вимблдон

Лондон, 26 јуни 2017 (МИА) – Македонската тенисерка Лина Ѓореческа во првото коло од квалификациите ... повеќе...

 
Македонија заврши како седма на екипното Европско првенство

Македонија заврши како седма на екипното Европско првенство

Марса, 26 јуни 2017 (МИА) – Македонската атлетска репрезентација го освои седмото место на екипното ... повеќе...

Темелковски го повика и Талески на подготовките

Темелковски го повика и Талески на подготовките

Скопје, 26.јуни 2017 (МИА)  - Селекторот на младинската ракометна репрезентација на Македонија Илија... повеќе...

ЕП фудбал У_21: Барди во идеалниот тим на шампионатот во групната фаза

ЕП фудбал У_21: Барди во идеалниот тим на шампионатот во групната фаза

Скопје, 26 јуни 2017 (МИА) – Македонскиот репрезентативец Енис Барди, кој беше стрелец на два гола з... повеќе...

Македонија против Данска во полуфиналето на завршниот турнир од Европската лига

Македонија против Данска во полуфиналето на завршниот турнир од Европската лига

Скопје, 26 јуни 2017 (МИА) – Одбојкарската репрезентација на Македонија во полуфиналето на завршниот... повеќе...

Над 60 млади кошаркари на кампот на МКФ

Над 60 млади кошаркари на кампот на МКФ

Маврово, 26 јуни 2017 (МИА) – Македонската кошаркарска федерација (МКФ) втора година по ред организи... повеќе...

Игор Стефановски - Иџе сепак со две трети места во Вила Реал

Игор Стефановски - Иџе сепак со две трети места во Вила Реал

Вила Реал, 26 јуни 2017 (МИА) - Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе сепак со две трети ... повеќе...

Победа на Македонија со 3-2 во сетови над Албанија

Победа на Македонија со 3-2 во сетови над Албанија

Тирана, 25 јуни 2017 (МИА) – Одбојкарската репрезентација на Македонија со максимални шест победи го... повеќе...

Трето место за Стефановски на втората трка во Португалија

Трето место за Стефановски на втората трка во Португалија

Вила Реал, 25 јуни 2017 (МИА) – Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе заврши на третото м... повеќе...

Стефановски остана без подиум на првата трка во Португалија

Стефановски остана без подиум на првата трка во Португалија

Вила Реал, 25 јуни 2017 (МИА) - Македонскиот автомобилист Игор Стефановски - Иџе остана без подиум н... повеќе...

Македонија седма по првиот ден на Европското екипно првенство во атлетика

Македонија седма по првиот ден на Европското екипно првенство во атлетика

Марса, 25 јуни 2017 (МИА) – Репрезентацијата на Македонија во атлетика која се натпреварува на екипн... повеќе...

Македонија против Албанија за максимален учинок во групата

Македонија против Албанија за максимален учинок во групата

Тирана, 25 јуни 2017 (МИА) – Македонската одбојкарска репрезентација по пет одиграни натпревари во г... повеќе...

Стефановски ќе стартува од петтата позиција на трката во Португалија

Стефановски ќе стартува од петтата позиција на трката во Португалија

Вила реал, 25 јуни 2017 (МИА) – Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе на денешната трка в... повеќе...

Максимални 3:0 за Македонија во дуелот со Азербејџан

Максимални 3:0 за Македонија во дуелот со Азербејџан

Тирана, 24 јуни 2017 (МИА) – Македонската одбојкарска репрезентација ја оствари и втората победа на ... повеќе...

Металург ќе биде дел од Лигата на шампионите

Металург ќе биде дел од Лигата на шампионите

Виена, 24 јуни 2017 (МИА) – Македонскиот вицешампион во ракомет Металург и во новата сезона 2017/18 ... повеќе...

Елмас: Оставивме добар впечаток

Елмас: Оставивме добар впечаток

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Фудбалската репрезентација на Македонија за играчи до 21 година денеска... повеќе...

Државно триатлон првенство во Отешево

Државно триатлон првенство во Отешево

Отешево, 24 јуни 2017 (МИА) - Преку шеесет учесници од повеќе спортски клубови се натпреваруваа во п... повеќе...

Мозаик

Ексхумација на посмртните останки на шпанскиот сликар Салвадор Дали

Судот во Мадрид нареди да се изврши ексхумација на...

Метеоролог „оддуван“ во живо (видео)

Во Ирска, презентерот на временската прогноза Дере...

Природна ванила се помалку, за еден килограм сладолед 500 евра

Цената на природниот сладолед од ванила во изминат...

НАСА ја демантира Гвинет Палтроу

Актерката Гвинет Палтроу е сопственичка на Интерне...

Сиена Милер бара актерките да бидат повеќе платени од нивните машки колеги

Холивудската актерка Сиена Милер се осврна на родо...