• A-
  • A
  • A+

недела, 25 јуни 2017, 

Сообраќај и транспорт

На граничните премини задржувања од околу 30-тина минути

На граничните премини задржувања од околу 30-тина минути

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - На граничните премини од утрово нема задржувања подолги од 30-тина мину... повеќе...

 
На ГП Богородица и Дојран се чека повеќе од еден час

На ГП Богородица и Дојран се чека повеќе од еден час

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - На граничните премини Богородица и Дојран и попладнево има задржувања п... повеќе...

АДИССДП ги оценува како неточни информациите изнесени за Суперкупот

АДИССДП ги оценува како неточни информациите изнесени за Суперкупот

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен ... повеќе...

Гужва на ГП „Богородица“, се чека неколу часа

Гужва на ГП „Богородица“, се чека неколу часа

Гевгелија, 24 јуни 2017 (МИА) - На граничниот премин „Богородица“ од изутрината за влез во Грција се... повеќе...

Гужва на ГП „Богородица“, се чека неколу часа (ПВТ)

Гужва на ГП „Богородица“, се чека неколу часа (ПВТ)

Гевгелија, 24 јуни 2017 (МИА) - На граничниот премин „Богородица“ од изутрината за влез во Грција се... повеќе...

Гужва на ГП „Богородица“, се чека неколу часа

Гужва на ГП „Богородица“, се чека неколу часа

Гевгелија, 24 јуни 2017 (МИА) - На граничниот премин „Богородица“ од изутрината за влез во Грција се... повеќе...

Тешко повредена кавадарчанка откако автомобил удрил во неа

Тешко повредена кавадарчанка откако автомобил удрил во неа

Кавадарци, 23 јуни 2017 (МИА) - Со тешки телесни повреди се здобила вечерва кавадарчанка, родена 195... повеќе...

РСБСП: Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

РСБСП: Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат, апелираат од Републ... повеќе...

Утре попладне во прекин сообраќајот на патот Маврово-Дебар

Утре попладне во прекин сообраќајот на патот Маврово-Дебар

Скопје, 22 јуни 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Р1202  Маврово–Дебар на делот од с.Рајчиц... повеќе...

Сугарески: Низа проблеми околу изградбата на автопатот Охрид - Кичево

Сугарески: Низа проблеми околу изградбата на автопатот Охрид - Кичево

Охрид, 22 јуни 2017 (МИА) - Прашањето околу проблемите со изградбата на автопатот Охрид – Кичево е а... повеќе...

Првиот чартер авион со туристи од Полска пристигна во Охрид

Првиот чартер авион со туристи од Полска пристигна во Охрид

Охрид, 22 јуни 2017 (МИА) - Со чартер лет на „Смал планет ерлајнс“ од Катовице денеска на охридскиот... повеќе...

Двајца потешко и 14 полесно повредени во 16 сообраќајки во Скопје

Двајца потешко и 14 полесно повредени во 16 сообраќајки во Скопје

Скопје, 22 јуни 2017 (МИА) – Две лица се потешко, а 14 полесно повредени во вкупно 16 сообраќајни не... повеќе...

Сообраќајот на патот Маврово - Дебар утре во прекин неколку часа

Сообраќајот на патот Маврово - Дебар утре во прекин неколку часа

Скопје, 21 јуни 2017 (МИА) - На патниот правец Р1202  Маврово–Дебар на делот од с.Рајчица – Мелнички... повеќе...

Делегација од Словенска пошта ја посети Македонска пошта

Делегација од Словенска пошта ја посети Македонска пошта

Скопје, 21 јуни 2017 (МИА) - Претставници од Словенска пошта денеска ја посетија АД Македонска пошта... повеќе...

Железничка линија Софија-Скопје приоритет за Бугарија и Македонија

Железничка линија Софија-Скопје приоритет за Бугарија и Македонија

Скопје, 21 јуни 2017 (МИА) - Изградбата на железничка пруга од Софија до Скопје е приоритет, оценија... повеќе...

Сообраќајот на патниот правец Маврово–Дебар утре неколку часа во прекин

Сообраќајот на патниот правец Маврово–Дебар утре неколку часа во прекин

Скопје, 20 јуни 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Р1202 Маврово–Дебар, на делот од Мелнички... повеќе...

Десет превозници од Македонија добитници на наградата ТОП менаџер на ИРУ

Десет превозници од Македонија добитници на наградата ТОП менаџер на ИРУ

Скопје, 20 јуни 2017 (МИА) - Десет транспортни менаџери од Република Македонија, превозници на патни... повеќе...

Мозаик

Мараја Кери повторно се избламира

Позната по лежерното и провокативно облекување пеј...

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...

Две панди пристигнаа од Кина во берлинската зоолошката градина

Транспортен авион пристигна денеска од Кина за Гер...

Прегласниот говор на австрискиот канцелар им пречел на соседите

На една виенчанка и пречел гласниот говор на австр...