• A-
  • A
  • A+
сабота, 24 февруари 2018, 

Граѓански сектор

Стабилизирано снабдувањето со електрична енергија во повеќе кичевски села

Стабилизирано снабдувањето со електрична енергија во повеќе кичевски села

Кичево, 14 февруари 2018 (МИА) - Околу полноќ е стабилизирано снабдувањето со електрична енергија во... повеќе...

 
Фамилиите на загинатите планинари со писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија

Фамилиите на загинатите планинари со писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија

Скопје, 13 февруари 2018 Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверза... повеќе...

Во Крива Паланка собрани 41 единицa крв

Во Крива Паланка собрани 41 единицa крв

Крива Паланка, 13 јануари 2018 (МИА) - Во просториите на Полициска станица од општа надлежност Крива... повеќе...

СОНК реагира за распределбата на пари за проекти од културата

СОНК реагира за распределбата на пари за проекти од културата

Скопје, 13 февруари 2018 (МИА) - Самостојниот синдикат за образование, наука и култура на Република ... повеќе...

Во Битола мобилизациска вежба во услови на земјотрес во училиште

Во Битола мобилизациска вежба во услови на земјотрес во училиште

Битола, 13 февруари 2018 (МИА) - Општинската организација на Црвен Крст-Битола во соработка со СВР... повеќе...

Експерти од Финска и Литванија на работилници во Ресен

Експерти од Финска и Литванија на работилници во Ресен

Ресен, 13 февруари 2018 (МИА) - Експерти од Финска и Литванија во соработка со тим од македонското М... повеќе...

Одбележана кинеската Нова година

Одбележана кинеската Нова година

Куманово, 12 февруари 2018 (МИА) - Во организација на Друштвото за македонско-кинеско пријателство и... повеќе...

УПОЗ добил уверување од МИОА дека административците ќе ги задржат работните места

УПОЗ добил уверување од МИОА дека административците ќе ги задржат работните места

Скопје, 12 февруари 2018 (МИА) - Сите вработени во администрацијата ќе ги задржат своите работни мес... повеќе...

Маж каснат од куче на Камениот мост

Маж каснат од куче на Камениот мост

Скопје, 12 февруари 2018 (МИА) - Педесетгодишниот Д.Б. во петокот, околу 7:20 часот, бил каснат од к... повеќе...

Стоти роденден на Блаже Николовски, највозрасниот жител во општина Демир Хисар

Стоти роденден на Блаже Николовски, највозрасниот жител во општина Демир Хисар

Демир Хисар, 12 февруари 2018 (МИА) - Викендов во демирхисарското село Белче, највозрасниот жител во... повеќе...

Авантуристот Чанг Чунг Јонг го посети Куманово

Авантуристот Чанг Чунг Јонг го посети Куманово

Куманово, 12 февруари 2018 (МИА) - Триесет и осумгодишниот авантурист  Чанг Чунг Јонг од Тајван, кој... повеќе...

Над 64 отсто од македонските граѓани се за влез во ЕУ, над 66 проценти во НАТО

Над 64 отсто од македонските граѓани се за влез во ЕУ, над 66 проценти во НАТО

Скопје, 11 февруари 2018 (МИА) - Доколку утре би се одржал референдум за влез на Македонија во ЕУ, 6... повеќе...

Формирана Национална алијанса за инклузивно општество 5 до 12

Формирана Национална алијанса за инклузивно општество 5 до 12

Скопје, 10 февруари 2018 (МИА) - Активности и лобирање кај надлежните институции за донесување сушти... повеќе...

ССМ: Со анализа да се утврди евентуална промена условите за пензионирање

ССМ: Со анализа да се утврди евентуална промена условите за пензионирање

Скопје, 10 февруари 2018 (МИА) - Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во реакција на информациит... повеќе...

Петнаесет мигранти во прифатниот транзитен центар „Винојуг“ чекаат да бидат вратени во Грција

Петнаесет мигранти во прифатниот транзитен центар „Винојуг“ чекаат да бидат вратени во Грција

Гевгелија, 10 февруари 2018 (МИА) - Петнаесетина мигранти од Пакистан, Шри Ланка и Авганистан момент... повеќе...

Трибина за споделување визии и идеи

Трибина за споделување визии и идеи

Скопје, 10 февруари 2018 (МИА) - Втората трибина за споделување на визии и идеи за подобрување на за... повеќе...

Вилма Трајковска доби награда за општествени заслуги од ОМД

Вилма Трајковска доби награда за општествени заслуги од ОМД

Вашингтон, 9 февруари 2018 (МИА) - Во канцеларијата на Обединета Македонска Дијаспора (ОМД) вчера им... повеќе...

Мозаик

Кинези завршија во затвор поради јапонски униформи

Кинеските власти казнија со затворска казна од 15 ...

Само еден твит на Кајли Џенер ја урна вредноста на „Снепчет“

Само еден твит на ријалити ѕвездата Кајли Џенер за...

Стивен Фрај боледува од рак на простата

Познатиот британски актер Стивен Фрај објави дека ...

Во Британија продаден чајник за 650 илјади евра

Колекционер од Велика Британија на аукција продаде...

Линдзи Вон ја расфрли пепелта од својот дедо во Пјонгчанг

Американската скијачка Линдзи Вон му оддаде чест н...