• A-
  • A
  • A+

четврток, 21 септември 2017, 

Граѓански сектор

Можен прекин во водоснабдувањето утре во Драчево и Долно Лисиче

Можен прекин во водоснабдувањето утре во Драчево и Долно Лисиче

Скопје, 18 август 2017 (МИА) - Прекин во водоснабдувањето утре од 9 часот до завршување на работите,... повеќе...

 
Протестираа жителите на Порој поради несанираните поседици од поплавите

Протестираа жителите на Порој поради несанираните поседици од поплавите

Тетово, 18 август 2017 (МИА) - Со предупредувачка блокада од половина час на регионалниот пат Тетово... повеќе...

МОСТ: Претседавачот и пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ја злоупотребиле конститутивната седница

МОСТ: Претседавачот и пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ја злоупотребиле конститутивната седница

Скопје, 18 август 2017 (МИА) - Злоупотреби од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и од претседавачот со собран... повеќе...

Утре без струја делови од  Гази Баба

Утре без струја делови од Гази Баба

Скопје, 18 август 2017 (МИА) - Без електрична енергија утре ќе останат корисници од Општина Гази Баб... повеќе...

Ѓурѓај: Албанскиот хелсиншки комитет ја доби Резолуцијата на ФУЕН за состојбата на Македонците

Ѓурѓај: Албанскиот хелсиншки комитет ја доби Резолуцијата на ФУЕН за состојбата на Македонците

Дебар, 17 август 2017 (МИА) – Албанскиот хелсиншки комитет ја доби Резолуцијата за состојбата на мак... повеќе...

Проект за враќање на иселениците во Македонска Каменица, Пехчево и Делчево

Проект за враќање на иселениците во Македонска Каменица, Пехчево и Делчево

Македонска Каменица, 17 август 2017 (МИА) - Невладината организација „Надеж “ од Македонска Каменица... повеќе...

Делегација на Мисијата на ОБСЕ во посета на Агенцијата за остварување на правата на заедниците

Делегација на Мисијата на ОБСЕ во посета на Агенцијата за остварување на правата на заедниците

Скопје, 17 август 2017 (МИА) - Делегација нa Мисијата на ОБСЕ во Скопје, составена од Гонзало де Чез... повеќе...

Трет камп за млади Ромки - Буверо во организација на НРЦ Куманово

Трет камп за млади Ромки - Буверо во организација на НРЦ Куманово

Куманово, 17 август 2017 (МИА) - Двананесет млади девојки, средношколки и студентки од Македонија, Б... повеќе...

Годинава од гостиварско на аџилак ќе тргнат 217 лица

Годинава од гостиварско на аџилак ќе тргнат 217 лица

Гостивар, 17 август 2017 (МИА) - Гостиварската муфтинија ги привршува подготовките за овогодинешното... повеќе...

Риболовното друштво „Шаран“ апелира да се следи состојбата со истечената нафта

Риболовното друштво „Шаран“ апелира да се следи состојбата со истечената нафта

Македонска Каменица, 16 август 2017 (МИА) - Спортското риболовно друштво „Шаран“ од Македонска Камен... повеќе...

Димовски го обвинува Митревски за штетни договори за ССМ

Димовски го обвинува Митревски за штетни договори за ССМ

Скопје, 16 август 2017 (МИА) - Претседателството на Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) денеска... повеќе...

Иселеничка средба во виничко Драгобраште

Иселеничка средба во виничко Драгобраште

Виница, 16 август 2017 (МИА) - Во кругот на манастирот „Св. Спас“ кај виничкото село Драгобраште се ... повеќе...

Петнаесет лица повредени во судар на два автобуса и две возила во струмичко

Петнаесет лица повредени во судар на два автобуса и две возила во струмичко

Струмица, 16 август 2017 (МИА) - Петнаесет лица се повредени вчера во сообраќајна несреќа на локални... повеќе...

Проект за утврдување стандарди за добро управување во општините

Проект за утврдување стандарди за добро управување во општините

Скопје, 15 август 2017 (МИА) -  Четиринаесет граѓански организации денеска потпишаа договори за гран... повеќе...

Трет планинарски марш Голак 2017

Трет планинарски марш Голак 2017

Делчево, 14 август 2017 (МИА) - Стотина планинари од Македонија и Бугарија викендов учествуваа на дв... повеќе...

Кривопаланечките планинари на Пирин Планина

Кривопаланечките планинари на Пирин Планина

Крива Паланка, 14 август 2017 (МИА) -  Планинарите од Крива Паланка, членови на здружението за плани... повеќе...

Димовски: Решението од МТСП докажува дека е статутарна постапката за смена на Митревски

Димовски: Решението од МТСП докажува дека е статутарна постапката за смена на Митревски

Скопје, 11 август 2017 (МИА) -  Преку соопштение на кое е потпишан како в.д претседател на Сојузот н... повеќе...

Мозаик

Морган Фримен „открива“ кој е Владимир Путин (видео)

Комитетот за истрага што го води случајот за новод...

Истражување: На чантите има повеќе бактерии отколку во тоалетната школка

Според најново истражување на Институтот „Гуд Хаус...

Личните предмети на Одри Хепберн првпат на аукција

Аукциската куќа во Лондон, Кристис, за првпат орга...

По 75 години брак, сопружници починале на ист ден

Британка и Канаѓанец, кои се венчале за време на В...

Се продава магазинот „Ролинг Стоун“

Во интервју за „Њујорк Тајмс“, Венер изјави дека т...