• A-
  • A
  • A+

четврток, 21 септември 2017, 

Граѓански сектор

Пуштен во употреба мостот во тетовското село Порој

Пуштен во употреба мостот во тетовското село Порој

Тетово, 20 септември 2017 (МИА) - Со симболично поминување на трактор денеска беше пуштен во употреб... повеќе...

 
Во Штип дебата „Дијалог за младинската невработеност“

Во Штип дебата „Дијалог за младинската невработеност“

Штип, 20 септември 2017 (МИА) - Студентите од универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип денеска беа дел од ... повеќе...

Младинските организации бараат решение за проблемот за виза за престој на европски волонтери

Младинските организации бараат решение за проблемот за виза за престој на европски волонтери

Скопје, 20 септември 2017 (МИА) - Претставници на младински организации и на ресорните институции де... повеќе...

Средношколците од Охрид и Струга се информираа за проблемот со трговијата со луѓе

Средношколците од Охрид и Струга се информираа за проблемот со трговијата со луѓе

Охрид, 20 септември 2017 (МИА) – Во рамки на превентивната кампања „Што гледаш? Биди нивниот глас“ з... повеќе...

ХКЧП:Нормираниот учинок ќе претставува пречка за остварување на минимална плата

ХКЧП:Нормираниот учинок ќе претставува пречка за остварување на минимална плата

Скопје, 20 септември 2017 (МИА) - Законот за минимална плата со донесените измени се уште не нуди га... повеќе...

УНИЦЕФ: Децата да се стават во центарот на демократската дебата

УНИЦЕФ: Децата да се стават во центарот на демократската дебата

Скопје, 19 септември 2017 (МИА) - Претставникот на УНИЦЕФ Бенџамин Перкс до сите политички партии и ... повеќе...

Кавадарци одбележува 148 години од отворањето на Народно читалиште во Ваташа

Кавадарци одбележува 148 години од отворањето на Народно читалиште во Ваташа

Кавадарци, 19 септември 2017 (МИА) - Кавадарци денеска одбележува 148 години од отворањето на народн... повеќе...

Почеток на кампањата „Што гледаш? Биди нивниот глас!“

Почеток на кампањата „Што гледаш? Биди нивниот глас!“

Скопје, 19 септември 2017 (МИА) - Здружението за акција против насилство и трговија со луѓе „Отворен... повеќе...

Во Делчево обука за спроведување на Акциските планови за Ромите

Во Делчево обука за спроведување на Акциските планови за Ромите

Делчево, 18 септември 2017 (МИА) - Во Делчево се одржува дводневна обука на членовите на локалното к... повеќе...

„Отворена порта“ почна кампања за борба против трговија со луѓе

„Отворена порта“ почна кампања за борба против трговија со луѓе

Скопје, 18 септември 2017 (МИА) - Во Македонија минатата година шест лица беа идентификувани како жр... повеќе...

Заврши манифестацијата „Штипска пастрмајлијада“

Заврши манифестацијата „Штипска пастрмајлијада“

Штип, 18 септември 2017 (МИА) - Со сечење торта во форма на штипска пастрмајлија официјално заврши 1... повеќе...

Пеглање, готвење и детски игри учеа мажите на саемот „И мажите можат“

Пеглање, готвење и детски игри учеа мажите на саемот „И мажите можат“

Скопје, 18 септември 2017 (МИА) - Пеглање, готвење и креативни игри за деца беа вештините кои ги усо... повеќе...

Анкета на ИРИ: Драматичен раст на оптимизмот за политичката ситуација и членство во ЕУ

Анкета на ИРИ: Драматичен раст на оптимизмот за политичката ситуација и членство во ЕУ

Скопје, 18 септември 2017 (МИА) - Голем пораст на оптимизмот во врска со политичката ситуација во зе... повеќе...

„Штипската Пастрмајлијада“ завршува со концерт на Јелена Розга

„Штипската Пастрмајлијада“ завршува со концерт на Јелена Розга

Штип, 17 септември 2017 (МИА) - Штипските угостители се презадоволни од големиот број на гости и тур... повеќе...

Лепа Брена настапува вечерва на „Штипската Пастрмајлијада“

Лепа Брена настапува вечерва на „Штипската Пастрмајлијада“

Штип, 16 септември 2017 (МИА) - Штип се подготвува за втората вечер од манифестација „Штипска Пастрм... повеќе...

Донација од НАТО за Сојузот на слепи лица-Битола

Донација од НАТО за Сојузот на слепи лица-Битола

Битола, 16 септември 2017 (МИА) - Фондацијата за нови технологии, иновации и трансфер на знаење ГАУС... повеќе...

Без вода корисниците од ул.„Наум Наумовски Борче“

Без вода корисниците од ул.„Наум Наумовски Борче“

Скопје, 16 септември 2017 (МИА) - Поради водоводен приклучок ф-100мм на ул.„Наум Наумовски Борче“ 56... повеќе...

Мозаик

Морган Фримен „открива“ кој е Владимир Путин (видео)

Комитетот за истрага што го води случајот за новод...

Истражување: На чантите има повеќе бактерии отколку во тоалетната школка

Според најново истражување на Институтот „Гуд Хаус...

Личните предмети на Одри Хепберн првпат на аукција

Аукциската куќа во Лондон, Кристис, за првпат орга...

По 75 години брак, сопружници починале на ист ден

Британка и Канаѓанец, кои се венчале за време на В...

Се продава магазинот „Ролинг Стоун“

Во интервју за „Њујорк Тајмс“, Венер изјави дека т...