• A-
  • A
  • A+

недела, 25 јуни 2017, 

Внатрешна политика

Честитка од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ по повод Рамазан Бајрам

Честитка од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ по повод Рамазан Бајрам

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ упатија... повеќе...

 
Честитка од Иванов по повод Рамазан Бајрам

Честитка од Иванов по повод Рамазан Бајрам

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот ... повеќе...

Иванов упати честитка по повод Рамазан Бајрам

Иванов упати честитка по повод Рамазан Бајрам

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот ... повеќе...

Честитка од Џафери по повод Рамазан Бајрам

Честитка од Џафери по повод Рамазан Бајрам

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери упати ... повеќе...

Честитка од Заев по повод Меѓународниот ден на балканските Египќани

Честитка од Заев по повод Меѓународниот ден на балканските Египќани

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Премиерот Зоран Заев по повод 24 Јуни, Меѓународниот ден на балканските... повеќе...

Рашковски: Владата ќе направи се Суперкупот да се одржи во Скопје

Рашковски: Владата ќе направи се Суперкупот да се одржи во Скопје

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Владата ќе направи се што е неопходно за навреме да ги отстрани сите ев... повеќе...

Премиерот Зав упати честика за инаугурацијата на новиот српски претседател Вучиќ

Премиерот Зав упати честика за инаугурацијата на новиот српски претседател Вучиќ

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инау... повеќе...

Честитка од премиерот Заев по повод Рамазан Бајрам

Честитка од премиерот Заев по повод Рамазан Бајрам

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, по повод ... повеќе...

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

Белград, 24 јуни 2017 (МИА) - Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треб... повеќе...

Иванов во Белград на средба со Вучиќ

Иванов во Белград на средба со Вучиќ

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на Република Македонија,  Ѓорге Иванов денеска во Белгр... повеќе...

Иванов на инаугурација на претседателот на Република Србија

Иванов на инаугурација на претседателот на Република Србија

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на Република Македонија,  Ѓорге Иванов, вечерва во Белг... повеќе...

Средба Џафери-Бренде

Средба Џафери-Бренде

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денес... повеќе...

Средба Заев-Бренде: Норвешка е подготвена да ги помогне неопходните реформи за РМ

Средба Заев-Бренде: Норвешка е подготвена да ги помогне неопходните реформи за РМ

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Премиерот Зоран Заев придружуван од министерот за надворешни работи Ник... повеќе...

Претседателот на Собранието Џафери се сретна со полскиот амбасадор Мултановски

Претседателот на Собранието Џафери се сретна со полскиот амбасадор Мултановски

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери денеск... повеќе...

Заев побара општа поддршка за Итните реформски приоритети

Заев побара општа поддршка за Итните реформски приоритети

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Македонија ја има поддршката од Европската унија и ова е време кое треб... повеќе...

Заев побара општа поддршка за Итните реформски приоритети (ДПЛ)

Заев побара општа поддршка за Итните реформски приоритети (ДПЛ)

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Македонија ја има поддршката од Европската унија и ова е време кое треб... повеќе...

Претседател Иванов се сретна со норвешкиот министер за надворешни работи Бренде

Претседател Иванов се сретна со норвешкиот министер за надворешни работи Бренде

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска имаше средба... повеќе...

Мозаик

Мараја Кери повторно се избламира

Позната по лежерното и провокативно облекување пеј...

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...

Две панди пристигнаа од Кина во берлинската зоолошката градина

Транспортен авион пристигна денеска од Кина за Гер...

Прегласниот говор на австрискиот канцелар им пречел на соседите

На една виенчанка и пречел гласниот говор на австр...