• A-
  • A
  • A+

понеделник, 26 јуни 2017, 

Политички партии

Средба Хан - Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржи сите реформи од интерес за граѓаните

Средба Хан - Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржи сите реформи  од интерес за граѓаните

Скопје, 26 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со членовите на Извршниот к... повеќе...

 
СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството

Скопје, 26 јуни 2017 (МИА) - СДСМ во соопштение до медиумите наведува дека ВМРО-ДПМНЕ 11 години го п... повеќе...

Ристовски: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи поништување на правниот поредок во државата

Ристовски: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи поништување на правниот поредок во државата

Скопје, 26 јуни 2017 (МИА) -  СДС работи на промена на персоналниот состав на судскиот совет и сака ... повеќе...

Костовски: СДСМ е спремна на целосна партизација во државата

Костовски: СДСМ е спремна на целосна партизација во државата

Скопје, 26 јуни 2017 (МИА) - Скандалозна е изјавата на СДСМ со која посочуваат дека законите нема да... повеќе...

Мицковски:ВМРО-ДПМНЕ силно ќе се спротивстави на планот на СДС да ја менува даночната политика

Мицковски:ВМРО-ДПМНЕ силно ќе се спротивстави на планот на СДС да ја менува даночната политика

Скопје, 26 јуни 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ смета дека со зголемувањето на даноците СДСМ удира по џебот ... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Сакаме да градиме добрососедски односи, но базирани на взаемно почитување

ВМРО-ДПМНЕ: Сакаме да градиме добрососедски односи, но базирани на взаемно почитување

Скопје, 26 јуни 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ е за градење на добрососедски односи базирани на взаемно поч... повеќе...

СДСМ: Заврши времето на системско уништување на економијата од страна на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ: Заврши времето на системско уништување на економијата од страна на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - Воведувањето на праведен даночен систем, во кој оние кои заработуваат п... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Загрижени сме од најавата за менување на даночната политика

ВМРО-ДПМНЕ: Загрижени сме од најавата за менување на даночната политика

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ изразува загриженост од најавите дека СДСМ има намера да ја ... повеќе...

Костовски: СДСМ врши класична дискриминација по политичка основа

Костовски: СДСМ врши класична дискриминација по политичка основа

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - СДСМ врши класична дискриминација по политичка основа и промовира полит... повеќе...

Стаменковска: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи намалување на казните за педофилија

Стаменковска: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи намалување на казните за педофилија

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи ниту еден чекор кој ќе значи намалување на к... повеќе...

Пакети за социјално загорзените семесјтва од муслиманска вероисповед по повод Рамазан Бајрам

Пакети за социјално загорзените семесјтва од муслиманска вероисповед по повод Рамазан Бајрам

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) – Општинската организација на СДСМ Центар по повод Рамазан Бајрам вчера и... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави сериозни штети, ќе има одговорност

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави сериозни штети, ќе има одговорност

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - СДСМ соопшти дека 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави с... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ:Заев крие од граѓаните што договарал во Софија

ВМРО-ДПМНЕ:Заев крие од граѓаните што договарал во Софија

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ во соопштение денеска наведува дека петти ден како Заев молч... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Одржувањето на Суперкупот не смее да биде загрозено

ВМРО-ДПМНЕ: Одржувањето на Суперкупот не смее да биде загрозено

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) -  ВМРО-ДПМНЕ во пишано соопштение до медиумите информира дека единствени... повеќе...

Честитка од Груевски по повод празникот Рамазан Бајрам

Честитка од Груевски по повод празникот Рамазан Бајрам

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски испрати честитка до поглава... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ очекува поддршка во Собранието за поднесениот закон за докторска дејност

ВМРО-ДПМНЕ очекува поддршка во Собранието за поднесениот закон за докторска дејност

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата минатата недела поднесе предлог закон ... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ создаде штети врз инфраструктурата, ќе има одговорност

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ создаде штети врз инфраструктурата, ќе има одговорност

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Неодоговорното и коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 год... повеќе...

Мозаик

Ексхумација на посмртните останки на шпанскиот сликар Салвадор Дали

Судот во Мадрид нареди да се изврши ексхумација на...

Метеоролог „оддуван“ во живо (видео)

Во Ирска, презентерот на временската прогноза Дере...

Природна ванила се помалку, за еден килограм сладолед 500 евра

Цената на природниот сладолед од ванила во изминат...

НАСА ја демантира Гвинет Палтроу

Актерката Гвинет Палтроу е сопственичка на Интерне...

Сиена Милер бара актерките да бидат повеќе платени од нивните машки колеги

Холивудската актерка Сиена Милер се осврна на родо...