• A-
  • A
  • A+

недела, 25 јуни 2017, 

Одбрана и безбедност

Честитка од министерката Шекеринска по повод Рамазан Бајрам

Честитка од министерката Шекеринска по повод Рамазан Бајрам

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - Министерката за одбрана Радмила Шекеринска упати честитка до граѓаните ... повеќе...

 
МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - На 22.06.2017 година околу  21,00 часот во аптека на ул. „Џон Кенеди “ ... повеќе...

Ограбена аптека на ул.„Кочо Рацин“ во Скопје

Ограбена аптека на ул.„Кочо Рацин“ во Скопје

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Во аптека на ул. „Кочо Рацин“ во Скопје непознат сторител синоќа изврши... повеќе...

Потполковник Ердоан Хасан, нов командант на кумановската касарна

Потполковник Ердоан Хасан, нов командант на кумановската касарна

Куманово, 23 јуни 2017 (МИА) - Нов командант на касарната „Боро Менков“ во Куманово е потполковник Е... повеќе...

Од куќа на кичевчанец украдена гоелма количина девизи и златен накит

Од куќа на кичевчанец украдена гоелма количина девизи и златен накит

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Во кичевското село Аранѓел во куќата сопственост на С.А. (59) непознат ... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - На 22.06.2017 година околу 19.52 часот во Единицата за известување и ко... повеќе...

Спасовски: Македонија е подготвена за справување со бегалска криза

Спасовски: Македонија е подготвена за справување со бегалска криза

Гевгелија, 23 јуни 2017 (МИА) - Македонија нема да гради нови центри за бегалци. Имаме два, овој во ... повеќе...

Спречени обиди за транспорт на марихуана преку Охридското Езеро

Спречени обиди за транспорт на марихуана преку Охридското Езеро

Охрид, 23 јуни 2017 (МИА) - Во неколку организирани акции реализирани од почетокот на годинава охрид... повеќе...

Во 10 сообраќајки вчера во Скопје осум лица повредени

Во 10 сообраќајки вчера во Скопје осум лица повредени

Скопје, 22 јуни 2017 (МИА) – Две лица се потешко, а шест полесно повредени во вкупно 10 сообраќајни ... повеќе...

Спасовски и Безак во посета на прифатниот центар „Винојуг“

Спасовски и Безак во посета на прифатниот центар „Винојуг“

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и амбасадорот на Републ... повеќе...

Средба на министерот Спасовски со претставници на ИОМ

Средба на министерот Спасовски со претставници на ИОМ

Скопје, 22 јуни 2017 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна с... повеќе...

Спасовски се сретна со австриската амбасадорка кОБЛЕР

Спасовски се сретна со австриската амбасадорка кОБЛЕР

Скопје, 22 јунми 2017 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна ... повеќе...

Шекеринска-Алтахаусер: Повторно ќе се воспостават демократските принципи

Шекеринска-Алтахаусер: Повторно ќе се воспостават демократските принципи

Скопје, 22 јуни 2017 (МИА) - Со реализацијата на реформските зафати во областа на владеењето на прав... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 22 јуни 2017 (МИА) - На 21.06.2017 година околу 07.00 часот на регионалниот пат Битола-Ресен... повеќе...

Шекеринска-Митровиќ: Со Приемот на Црна Гора, процесот на проширување на НАТО доби незапирлива динамика

Шекеринска-Митровиќ: Со Приемот на Црна Гора, процесот на проширување на НАТО доби незапирлива динамика

Скопје, 22 ноември 2017 (МИА) - Приемот на Црна Гора во Алијансата покажа дека процесот на проширува... повеќе...

Министерот Спасовски се сретна со холандскиот амбасадор Пломп

Министерот Спасовски се сретна со холандскиот амбасадор Пломп

Скопје, 21 јуни 2017 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се сретна со ам... повеќе...

Делегација од Факултетот за безбедност на средба со министерката Шекеринска

Делегација од Факултетот за безбедност на средба со министерката Шекеринска

Скопје, 21 јуни 2017 (МИА) - Можностите за унапредување на соработката помеѓу двете институции преку... повеќе...

Мозаик

Мараја Кери повторно се избламира

Позната по лежерното и провокативно облекување пеј...

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...

Две панди пристигнаа од Кина во берлинската зоолошката градина

Транспортен авион пристигна денеска од Кина за Гер...

Прегласниот говор на австрискиот канцелар им пречел на соседите

На една виенчанка и пречел гласниот говор на австр...