• A-
  • A
  • A+

недела, 25 јуни 2017, 

Република

Се санираат улици во Инџиково

Се санираат улици во Инџиково

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Во населеното место Инџиково се асфатлира улица во должина од 1.600 мет... повеќе...

 
Санација на градскиот базен во Крива Паланка

Санација на градскиот базен во Крива Паланка

Крива Паланка, 24 јуни 2017 (МИА) - Во тек се активности за санација на оштетувањата на градскиот ба... повеќе...

Во завршна фаза детската градинка и регулација на Зрновска Река во Зрновци

Во завршна фаза детската градинка и регулација на Зрновска Река во Зрновци

Зрновци, 24 јуни 2017 (МИА) - Општина Зрновци деновиве ги реализираше проектите за изградба на детск... повеќе...

Се асфалтираат улици во Пробиштип

Се асфалтираат улици во Пробиштип

Штип, 24 јуни 2017 (МИА) - Во Пробиштип интензивно се асфалтираат улици во должина од 1.700 метри. Г... повеќе...

Асфалтиран крак од улицата „Црноречка“ во Кавадарци

Асфалтиран крак од улицата „Црноречка“ во Кавадарци

Кавадарци, 23 јуни 2017 (МИА) - Асфалтиран е крак од улицата „Црноречка“ која се спојува со регионал... повеќе...

Паркот на „Макфест“ даден на трајно користење на општина Штип

Паркот на „Макфест“ даден на трајно користење на општина Штип

Кочани, 23 јуни 2017 (МИА) - Членовите на Советот на Источниот плански регион, кој го сочинуваат гра... повеќе...

Бесплатни курсеви по пливање во Кочани

Бесплатни курсеви по пливање во Кочани

Кочани, 23 јуни 2017 (МИА) - Со Програмата за помош на социјално ранливи категории на граѓани, ппшти... повеќе...

Јавна презентација на ДУП-от за Стара касарна во Пехчево

Јавна презентација на ДУП-от за Стара касарна во Пехчево

Пехчево, 23 јуни 2017 (МИА) - Општина Пехчево работи на донесување на ДУП за Стара касарна за период... повеќе...

Штипската фабрика за рециклирање на пластичниот отпад оствари добивка од два милиони денари

Штипската фабрика за рециклирање на пластичниот отпад оствари добивка од два милиони денари

Штип, 22 јуни 2017 (МИА) - Во фабриката за рециклирање на пластичен отпад на штипското комунално пре... повеќе...

Пуштен е во употреба Модуларниот паркинг во Кавадарци

Пуштен е во употреба Модуларниот паркинг во Кавадарци

Кавадарци, 22 јуни 2017 (МИА) - Пуштен е во употреба т.н. Модуларен паркинг во Кавадарци по кражбата... повеќе...

Штета од 120 милиони долари предизвикале шумските пожари во Делчево и Македонска Каменица

Штета од 120 милиони долари предизвикале шумските пожари во Делчево и Македонска Каменица

Делчево, 22 јуни 2017 (МИА) -  Вкупно 120 милиони денари е штетата предизвикана од шумските пожари в... повеќе...

Општина Ресен доби ново возило за изнесување отпад

Општина Ресен доби ново возило за изнесување отпад

Ресен, 22 јуни 2017 (МИА) - Ново возило за изнесување цврст отпад денеска доби ЈКП Пролетер во Ресен... повеќе...

Кочани со бројни активности по повод Петровден - празникот на градот

Кочани со бројни активности по повод Петровден - празникот на градот

Кочани, 22 јуни 2017 (МИА) - Општина Кочани ги утврди активностите со кои ќе биде одбележан Петровде... повеќе...

Општина Струмица и УНДП ја продлабочуваат соработката

Општина Струмица и УНДП ја продлабочуваат соработката

Струмица, 22 јуни 2017 (МИА) - За досегашната соработка, позитивните резултати од веќе реализираните... повеќе...

Франгов: Референдумот во Гевгелија е обврзувачки за локалната самоуправа

Франгов: Референдумот во Гевгелија е обврзувачки за локалната самоуправа

Гевгелија, 22 јуни 2017 (МИА) - Резултатите од референдумот против отворање рудници на територијата ... повеќе...

Распишан оглас за продажба на 13 парцели во Штип

Распишан оглас за продажба на 13 парцели во Штип

Штип, 22 јуни 2017 (МИА) - Општина Штип распиша оглас за продажба на 13 градежни парцели. Лазар Хаџи... повеќе...

Општина Кочани со пет акции за прскање против комарци

Општина Кочани со пет акции за прскање против комарци

Кочани, 22 јуни 2017 (МИА) - Општина Кочани во текот на овој и наредните два месеца ќе ја спроведе а... повеќе...

Мозаик

Мараја Кери повторно се избламира

Позната по лежерното и провокативно облекување пеј...

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...

Две панди пристигнаа од Кина во берлинската зоолошката градина

Транспортен авион пристигна денеска од Кина за Гер...

Прегласниот говор на австрискиот канцелар им пречел на соседите

На една виенчанка и пречел гласниот говор на австр...