• A-
  • A
  • A+

недела, 25 јуни 2017, 

Економија

На граничните премини задржувања од околу 30-тина минути

На граничните премини задржувања од околу 30-тина минути

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - На граничните премини од утрово нема задржувања подолги од 30-тина мину... повеќе...

 
На ГП Богородица и Дојран се чека повеќе од еден час

На ГП Богородица и Дојран се чека повеќе од еден час

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - На граничните премини Богородица и Дојран и попладнево има задржувања п... повеќе...

АДИССДП ги оценува како неточни информациите изнесени за Суперкупот

АДИССДП ги оценува како неточни информациите изнесени за Суперкупот

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен ... повеќе...

Гужва на ГП „Богородица“, се чека неколу часа

Гужва на ГП „Богородица“, се чека неколу часа

Гевгелија, 24 јуни 2017 (МИА) - На граничниот премин „Богородица“ од изутрината за влез во Грција се... повеќе...

Гужва на ГП „Богородица“, се чека неколу часа (ПВТ)

Гужва на ГП „Богородица“, се чека неколу часа (ПВТ)

Гевгелија, 24 јуни 2017 (МИА) - На граничниот премин „Богородица“ од изутрината за влез во Грција се... повеќе...

Гужва на ГП „Богородица“, се чека неколу часа

Гужва на ГП „Богородица“, се чека неколу часа

Гевгелија, 24 јуни 2017 (МИА) - На граничниот премин „Богородица“ од изутрината за влез во Грција се... повеќе...

За градежни материјали и гориво лани потрошени 12,9 милијарди денари

За градежни материјали и гориво лани потрошени 12,9 милијарди денари

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Деловните субјекти кои се занимаваат со градежна дејност минатата годин... повеќе...

Мото собир во Кавадарци

Мото собир во Кавадарци

Кавадарци, 24 јуни 2017 (МИА) - Мото собир се одржува викендов по втор пат во Кавадарци. Околу две и... повеќе...

Тешко повредена кавадарчанка откако автомобил удрил во неа

Тешко повредена кавадарчанка откако автомобил удрил во неа

Кавадарци, 23 јуни 2017 (МИА) - Со тешки телесни повреди се здобила вечерва кавадарчанка, родена 195... повеќе...

Минималната плата од 12.000 денари да важи за сите сектори и ќе влезе во ребалансот на буџетот

Минималната плата од 12.000 денари да важи за сите сектори и ќе влезе во ребалансот на буџетот

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Министерот за финансии Драган Тевдовски, министерката за труд и соц... повеќе...

Дијалог за минимална плата - предложено минималната плата да влезе во ребалансот на Буџетот

Дијалог за минимална плата - предложено минималната плата да влезе во ребалансот на Буџетот

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Министерот за финансии Драган Тевдовски, министерката за труд и соц... повеќе...

Земјоделците бараат прогласување елементарна непогода за житарките

Земјоделците бараат прогласување елементарна непогода за житарките

Штип, 23 јуни 2017 (МИА) - Да се прогласи елементарна непогода за житните култури на територија на ц... повеќе...

Топлото време добредојдено за пролетните култури, ризично за виновата лоза

Топлото време добредојдено за пролетните култури, ризично за виновата лоза

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Топлото време ќе овозможи поволни услови за развој, пред се на пролетни... повеќе...

Почна дијалогот за зголемување на минималната плата

Почна дијалогот за зголемување на минималната плата

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Околу проектираната минимална плата од 12.000 денари што беше и предизб... повеќе...

Мицкоски: Целокупната тендерска документација ќе биде ставена на увид на јавноста

Мицкоски: Целокупната тендерска документација ќе биде ставена на увид на јавноста

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Раководството на АД „Електрани на Македонија“ целокупната тендерска док... повеќе...

Николовски се сретна со словенечкиот амбасадор Јазбец

Николовски се сретна со словенечкиот амбасадор Јазбец

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Да се интензивира соработката меѓу Македонија и Словенија договорија де... повеќе...

РСБСП: Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

РСБСП: Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат, апелираат од Републ... повеќе...

Мозаик

Мараја Кери повторно се избламира

Позната по лежерното и провокативно облекување пеј...

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...

Две панди пристигнаа од Кина во берлинската зоолошката градина

Транспортен авион пристигна денеска од Кина за Гер...

Прегласниот говор на австрискиот канцелар им пречел на соседите

На една виенчанка и пречел гласниот говор на австр...