• A-
  • A
  • A+

недела, 25 јуни 2017, 

Инфо сервиси

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

Скопје, 25 јуни 2017 Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози АМСМ препорачува... повеќе...

 
МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

25 јуни 2017   Скопје -  Градоначалникот на општина Бутел, Петре Латиновски и претставници од сите... повеќе...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - Денеска е недела, 25 јуни 2017 година, 175-иот ден во годината. До крај... повеќе...

Од верските календари

Од верските календари

25 јуни 2017 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е... повеќе...

На денешен ден

На денешен ден

25 јуни 2017 (МИА) - Денеска е Ден на телесните инвалиди на Македонија 1867.- Американецот Лисјен ... повеќе...

Обичаи и верувања

25 јуни 2017 (МИА) Пословици од село Робово, Малешевско  Во Робово, како и во цело Малешевско, има... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

25 јуни 2017 (МИА) Муслиманите го прославуваат Рамазан Бајрам. Тирана - Парламентарни избори во Ал... повеќе...

Состојба на патишта

Состојба на патишта

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози. АМСМ преп... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

24 јуни 2017 Белград - Претседателот на Република Македонија,  Ѓорге Иванов ќе оствари средба со но... повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

24 јуни 2017 Белград - Претседателот на Република Македонија,  Ѓорге Иванов ќе оствари средба со но... повеќе...

Од верските календари

Од верските календари

24 јуни 2017 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е... повеќе...

На денешен ден

На денешен ден

24 јуни 2017 (МИА) 79.- Умрел римскиот цар Тит Флавиј Веспазијан, основач на династијата Флавиевци.... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните треба да знаат на што се согласил Заев во Софија

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните треба да знаат на што се согласил Заев во Софија

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ е за градење  добрососедски односи, базирани на заемно почит... повеќе...

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

23  јуни 2017 Белград - Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ќе престојува во Белград... повеќе...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) -  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. На патнио... повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

23  јуни 2017 Скопје - Претседателот на Собранието Талат Џафери ќе се сретне со полскиот амбасадор ... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

23 јуни 2017 (МИА) Атина - Бугарскиот претседател Румен Радев ќе допатува во дводневна посета на Гр... повеќе...

Мозаик

Мараја Кери повторно се избламира

Позната по лежерното и провокативно облекување пеј...

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...

Две панди пристигнаа од Кина во берлинската зоолошката градина

Транспортен авион пристигна денеска од Кина за Гер...

Прегласниот говор на австрискиот канцелар им пречел на соседите

На една виенчанка и пречел гласниот говор на австр...