• A-
  • A
  • A+

недела, 25 јуни 2017, 

Надворешна политика

Димитров на инаугурацијата на Вучиќ

Димитров на инаугурацијата на Вучиќ

Белград, 24 јуни 2017 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитро... повеќе...

 
Поддршка од Норвешка за НАТО и ЕУ интеграцијата на Македонија

Поддршка од Норвешка за НАТО и ЕУ интеграцијата на Македонија

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Норвешка го поддржува приемот на Македонија во НАТО и ЕУ и е подготвена... повеќе...

Поддршка од Норвешка за НАТО и ЕУ интеграцијата на Македонија (ДПЛ)

Поддршка од Норвешка за НАТО и ЕУ интеграцијата на Македонија (ДПЛ)

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Норвешка го поддржува приемот на Македонија во НАТО и ЕУ и е подготвена... повеќе...

Поддршка од Норвешка за НАТО и ЕУ интеграцијата на Македонија

Поддршка од Норвешка за НАТО и ЕУ интеграцијата на Македонија

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Норвешка го поддржува приемот на Македонија во НАТО и ЕУ и е подготвена... повеќе...

Тимоние: Односите со Атина влеваат оптимизам

Тимоние: Односите со Атина влеваат оптимизам

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Постои нова клима на реалација Скопје-Атина, но и желба за дијалог од д... повеќе...

Норвешкиот министер за надворешни работи Бренде во Македонија

Норвешкиот министер за надворешни работи Бренде во Македонија

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Кралството Норвешка, Борге Бренде, д... повеќе...

Норвешкиот министер за надворешни работи Бренде во Македонија

Норвешкиот министер за надворешни работи Бренде во Македонија

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Кралството Норвешка, Борге Бренде, д... повеќе...

Норвешкиот министер за надворешни работи Бренде во посета на Македонија

Норвешкиот министер за надворешни работи Бренде во посета на Македонија

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Кралството Норвешка, Борге Бренде, д... повеќе...

Норвешкиот министер за надворешни работи Бренде во официјална посета на Скопје

Норвешкиот министер за надворешни работи Бренде во официјална посета на Скопје

Скопје, 22 јуни 2017 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров... повеќе...

Реакција на ОМО „Илинден“-ПИРИН за средбата Заев-Борисов во Софија

Реакција на ОМО „Илинден“-ПИРИН за средбата Заев-Борисов во Софија

Петрич, 22 јуни 2017 (МИА) - ОМО „Илинден“-ПИРИН, во врска со средбата во Софија на премиерите на Ма... повеќе...

Димитров: Запрена е постапката за испраќање на Николоски во Брисел

Димитров: Запрена е постапката за испраќање на Николоски во Брисел

Софија, 21 јуни 2017 (МИА) - Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров кој го придружува пре... повеќе...

Грчки медиуми: Борисов „посредник“ меѓу Скопје и Атина

Грчки медиуми: Борисов „посредник“ меѓу Скопје и Атина

Атина, 21 јуни 2017 (МИА) - „Скопје и Софија се блиску до потпишување договор за добрососедство“, „З... повеќе...

Димитров: Да запре праксата политичари да се испраќаат за амбасадори

Димитров: Да запре праксата политичари да се испраќаат за амбасадори

Софија, 21 јуни 2017 (МИА) - Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров кој го придружува пре... повеќе...

Договорот за добрососедство на заедничката прослава на Илинден

Договорот за добрососедство на заедничката прослава на Илинден

Софија, 20 јуни 2017 (МИА) - Претседателите на македонската и на бугарската Влада, Зоран Заев и Бојк... повеќе...

Заев и Борисов очекуваат да го потпишат договорот за добрососедство на заедничката прослава на Илинден

Заев и Борисов очекуваат да го потпишат договорот за добрососедство на заедничката прослава на Илинден

Софија, 20 јуни 2017 (МИА) - Претседателите на македонската и на бугарската Влада, Зоран Заев и Бојк... повеќе...

МНР за МИА: Димитров и Коѕиас не разговарале за конкретни предлози, ниту за преговорите за името

МНР за МИА: Димитров и Коѕиас не разговарале за конкретни предлози, ниту за преговорите за името

Атина, 20 јуни 2017 (МИА) - Македонскиот министер за надорешни работи Никола Димитров и шефот на грч... повеќе...

Маљас: Димитров ја посети Атина за да не убеди дека во Скопје дува нов ветар

Маљас: Димитров ја посети Атина за да не убеди дека во Скопје дува нов ветар

Атина, 20 јуни 2017 (МИА) - „Министерот за надворешни работи Никола Димитров, најуспешниот дипломат ... повеќе...

Мозаик

Мараја Кери повторно се избламира

Позната по лежерното и провокативно облекување пеј...

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...

Две панди пристигнаа од Кина во берлинската зоолошката градина

Транспортен авион пристигна денеска од Кина за Гер...

Прегласниот говор на австрискиот канцелар им пречел на соседите

На една виенчанка и пречел гласниот говор на австр...