• A-
  • A
  • A+
вторник, 12 декември 2017, 

Спорт

ФА бара објаснување од клубовите од Манчестер за инцидентот по натпреварот

ФА бара објаснување од клубовите од Манчестер за инцидентот по натпреварот

Лондон, 11 декември 2017 (МИА) - Дерби дуелот од 16. коло од Премиер лигата, што заврши со победа на... повеќе...

 
Мохамед Салах најдобар африкански фудбалер за 2017 година

Мохамед Салах најдобар африкански фудбалер за 2017 година

Лондон, 11 декември 2017 (МИА) - Репрезентативецот на Египет и фудбалер на Ливерпул, Мохамед Салах в... повеќе...

Мал напредок на четири македонски тенисери на АТП листата

Мал напредок на четири македонски тенисери на АТП листата

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - На најновата АТП листа објавена денеска четири македонски тенисери ... повеќе...

Станковски: Вардар е фаворит и се надевам дека ќе одиграме квалитетно

Станковски: Вардар е фаворит и се надевам дека ќе одиграме квалитетно

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Фудбалскиот шампионат на Македонија (првиот дел) ќе заврши со натпр... повеќе...

Претседателот на МОК Тупурковски на средба со шеикот Ал-Сабах

Претседателот на МОК Тупурковски на средба со шеикот Ал-Сабах

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Во Приштина денеска делегација на Македонскиот олимписки комитет (М... повеќе...

Чешка и Русија се пласираа во четвртфиналето на СП за ракометарки

Чешка и Русија се пласираа во четвртфиналето на СП за ракометарки

Берлин, 11 декември 2017 (МИА) - Селекциите на Чешка и Русија обезбедија пласман во четвртфиналето н... повеќе...

Турбуленции во Партизан пред мечот со МЗТ Скопје

Турбуленции во Партизан пред мечот со МЗТ Скопје

Белград, 11 декември 2017 (МИА) - Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром не е единствениот тим кој... повеќе...

Меси никогаш не постигнал гол против Челзи

Меси никогаш не постигнал гол против Челзи

Лондон, 11 декември 2017 (МИА) - Најдобриот фудбалер на каталонскиот гигант Барселона, Лионел Меси, ... повеќе...

Јовиќ: Крајот на 2017-та да го прославиме со победа заедно со нашата публика

Јовиќ: Крајот на 2017-та да го прославиме со победа заедно со нашата публика

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) – Ракометарите на Металург утре ќе го одиграат последниот натпревар п... повеќе...

Хамбарџумјан: Долго ќе го паметам мојот 100-ти меч во дресот на Вардар

Хамбарџумјан: Долго ќе го паметам мојот 100-ти меч во дресот на Вардар

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) – Ховханес Хамбарџумјан е уште еден фудбалер на Вардар, кој што влезе... повеќе...

Kаратистот Неделковски на прием во општина Ѓорче Петров

Kаратистот Неделковски на прием во општина Ѓорче Петров

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски денеска оствар... повеќе...

Хеинкес: Многу силен противник, треба да бидеме внимателни

Хеинкес: Многу силен противник, треба да бидеме внимателни

Минхен, 11 декември 2017 (МИА) - Тренерот на Баерн Минхен, Јуп Хајнкес, претпазлив по добивањето на ... повеќе...

Собрани 130 илјади денари од хуманитарната акција за помош на Гешовски

Собрани 130 илјади денари од хуманитарната акција за помош на Гешовски

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) – На дербито меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Работнички кое имаше хуманита... повеќе...

Извлечени двојките за 1/16 финалето во Лига Европа

Извлечени двојките за 1/16 финалето во Лига Европа

Нион, 11 декември 2017 (МИА) – Во седиштето на УЕФА попладнево беа извлечени двојките за 1/16финална... повеќе...

Јувентус ќе му понуди нов договор на Буфон

Јувентус ќе му понуди нов договор на Буфон

Торино, 11 декември 2017 (МИА) – Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, најверојатно ќе добие нов дог... повеќе...

Бутрагењо: Дуелот со ПСЖ слободно може да се прогласи за финале

Бутрагењо: Дуелот со ПСЖ слободно може да се прогласи за финале

Нион, 11 декември 2017 (МИА) - Легендата на Реал Мадрид, Емилио Бутурагењо смета дека пресметката со... повеќе...

Реал купува голман за 20 милиони евра

Реал купува голман за 20 милиони евра

Мадрид, 11 декември 2017 (МИА) - Голманот на Атлетик Билбао, Кепа Аризабалга, ќе го засили Реал Мадр... повеќе...

Мозаик

Суданки казнети со 40 камшици оти носеле панталони

Дваесет и четири Суданки се соочуваат со казна од ...

Уругвај: Скара за во „Гинис“

Уругвај го собори Гинисовиот рекорд во печење скар...

Севернокорејскиот лидер го контролира и времето

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се искачи на н...

Италијанец го премина Тибар одејќи по јаже

Италијанскиот еквилибрист Андреа Лорени, одејќи по...