• A-
  • A
  • A+
четврток, 19 октомври 2017, 

Политика

Претставници на Внатрепартиската иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ во посета на Брисел

Претставници на Внатрепартиската иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ во посета на Брисел

Скопје, 18 октомври 2017 (МИА) - Претставниците на Внатрепартиската иницијатива за реформи во ВМРО-Д... повеќе...

 
Средба Џафери-Кнол: Холандија посветен поддржувач на евроинтеграциите на Македонија

Средба Џафери-Кнол: Холандија посветен поддржувач на евроинтеграциите на Македонија

Скопје, 18 октомври 2017 (МИА) - Претседателот на Собранието на Македонија, Талат Џафери денеска во ... повеќе...

Стојановски: Македонија членството во НАТО треба да го добие како награда, а не политички

Стојановски: Македонија членството во НАТО треба да го добие како награда, а не политички

Скопје, 18 октомври 2017 (МИА) - Безбедносната гаранција е најголемата придобивка за Македонија како... повеќе...

Активности на Агенцијата за иселеништво

Активности на Агенцијата за иселеништво

Скопје, 18 октомври 2017 Директорот на Агенцијата за иселеништво на Република Македонија, г-дин Ник... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ докажа дека стои зад насилствата од 27 април, не смее да има амнестија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ докажа дека стои зад насилствата од 27 април, не смее да има амнестија

Скопје, 18 октомври 2017 Со барањето амнестија за лицата кои на 27 април извршија или беа помагачи... повеќе...

Сера: Политичкиот амбиент во Македонија ветува позитивни промени

Сера: Политичкиот амбиент во Македонија ветува позитивни промени

Скопје, 18 октомври 2017 (МИА) - Политичкиот амбиент во Република Македонија ветува позитивни промен... повеќе...

Пред посетата на Париз, Османи се сретна со францускиот амбасадор Тимоние

Пред посетата на Париз, Османи се сретна со францускиот амбасадор Тимоние

Скопје, 18 октомври 2017 (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска се сретна со... повеќе...

Министерот Адеми се сретна со израелскиот амбасадор Дан Орјан

Министерот Адеми се сретна со израелскиот амбасадор Дан Орјан

Скопје, 18 октомври 2017 (МИА) - Министерот без ресор Едмонд Адеми денеска имаше работна средба со а... повеќе...

ИК на ВМРО-ДПМНЕ бара амнестија за напаѓачите од 27 април во Собранието на РМ

ИК на ВМРО-ДПМНЕ бара амнестија за напаѓачите од 27 април во Собранието на РМ

Скопје, 18 октомври 2017 Извршниот комитет (ИК) на ВМРО-ДПМНЕ на својата последна седница расправаш... повеќе...

ЛИ2017/Османи: ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

ЛИ2017/Османи: ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

Скопје, 18 октомври 2017 (МИА) – Коалициите се прават врз основа на комплементарноста на идеите, а н... повеќе...

Заев: Отворивме ново поглавје, новата локална власт во Кратово да ги слуша граѓаните

Заев: Отворивме ново поглавје, новата локална власт во Кратово да ги слуша граѓаните

18 октомври 2017 -Новиот градоначалник и новиот Совет на Општина Кратово да работат во интерес на г... повеќе...

Шапуриќ и Серра: Унапредување на економската соработка меѓу Македонија и Шпанија

Шапуриќ и Серра: Унапредување на економската соработка меѓу Македонија и Шпанија

Скопје, 18 октомври 2017 (МИА) - Интерес за испитување на можностите за поголемо поврзување на макед... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ сами ги признаа штетите од 11-годишното криминално владеење

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ сами ги признаа штетите од 11-годишното криминално владеење

Скопје, 18 октомври 2017 ВМРО-ДПМНЕ сами ги признаа штетите од нивното 11 годишно криминално владее... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Животот кој го носи СДС значи укинувања, беда и сиромаштија.

ВМРО-ДПМНЕ: Животот кој го носи СДС значи укинувања, беда и сиромаштија.

Скопје, 18 октомври 2017  Животот кој го носи СДС значи укинувања, беда и сиромаштија. Граѓаните со... повеќе...

Џафери: Македонија гради вистинско мултикултурно општество

Џафери: Македонија гради вистинско мултикултурно општество

Скопје, 18 октомври 2017 (МИА) - Мојата држава, Република Македонија, гради вистинско мултикултурно,... повеќе...

„Катимерини“: Резултатите од изборите ќе ги забрзаат преговорите меѓу Атина и Скопје

„Катимерини“: Резултатите од изборите ќе ги забрзаат преговорите меѓу Атина и Скопје

Атина, 18 октомври 2017 (МИА) - Периодот од ноември до февруари ќе биде клучен за активирање на прег... повеќе...

Прва средба на претседателите на парламенти на Македонија и на Оман

Прва средба на претседателите на парламенти на Македонија и на Оман

Скопје, 17 октомври 2017 (МИА) - Претседателот на Собранието Талат Џафери во рамки на 137. Собрание ... повеќе...

Мозаик

Турската полиција ослободи 7.500 жаби одземени од ловокрадци

Турската полиција пушти на слобода околу 7.500 жаб...

Седум соништа кои претскажуваат свадба

На сите ни се случило да сонуваме нешто за коешто ...

Како државите ги добиле своите називи

Едно неодамнешно истражување спроведено во Оксфорд...

Алкотраз - ноќен клуб во кој е дозволено да „прошверцувате“ пијалак

Првиот лондонски коктел бар Алкотраз, кој е инспир...

Објавени најстрашните локации во Англија во пресрет на Ноќта на вештерките

Здружението Инглиш херитејџ објави список на некол...