• A-
  • A
  • A+

недела, 25 јуни 2017, 

Македонија

Честитка од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ по повод Рамазан Бајрам

Честитка од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ по повод Рамазан Бајрам

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ упатија... повеќе...

 
Македонија против Албанија за максимален учинок во групата

Македонија против Албанија за максимален учинок во групата

Тирана, 25 јуни 2017 (МИА) – Македонската одбојкарска репрезентација по пет одиграни натпревари во г... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ:Заев крие од граѓаните што договарал во Софија

ВМРО-ДПМНЕ:Заев крие од граѓаните што договарал во Софија

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ во соопштение денеска наведува дека петти ден како Заев молч... повеќе...

Честитка од Иванов по повод Рамазан Бајрам

Честитка од Иванов по повод Рамазан Бајрам

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот ... повеќе...

Во Велес заврши  петтиот  „Баскерфест“

Во Велес заврши петтиот „Баскерфест“

Велес 25 јуни 2017(МИА) - Уличниот фестивал „Баскерфест“ по петти пат синоќа заврши во Велес, а ... повеќе...

Иванов упати честитка по повод Рамазан Бајрам

Иванов упати честитка по повод Рамазан Бајрам

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот ... повеќе...

Честитка од министерката Шекеринска по повод Рамазан Бајрам

Честитка од министерката Шекеринска по повод Рамазан Бајрам

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - Министерката за одбрана Радмила Шекеринска упати честитка до граѓаните ... повеќе...

Топлото време продолжува, граѓаните да ги почитуваат препораките

Топлото време продолжува, граѓаните да ги почитуваат препораките

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - Институтот за Јавно Здравје на Македонија апелира до граѓаните да ги по... повеќе...

На граничните премини задржувања од околу 30-тина минути

На граничните премини задржувања од околу 30-тина минути

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - На граничните премини од утрово нема задржувања подолги од 30-тина мину... повеќе...

Стефановски ќе стартува од петтата позиција на трката во Португалија

Стефановски ќе стартува од петтата позиција на трката во Португалија

Вила реал, 25 јуни 2017 (МИА) – Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе на денешната трка в... повеќе...

Хан и Прибе утре во Скопје на средби за Итните реформски приоритети

Хан и Прибе утре во Скопје на средби за Итните реформски приоритети

Брисел, 25 јуни 2017 (МИА) - Еврокомесарот за европска соседска политика и преговори за проширување ... повеќе...

Муслиманите го слават Рамазан Бајрам

Муслиманите го слават Рамазан Бајрам

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - Муслиманите во Република Македонија, како и во целиот свет, денеска го ... повеќе...

Одбележување 61 година од раѓањето на Борис Трајковски

Одбележување 61 година од раѓањето на Борис Трајковски

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - Денеска се навршуваат 61 година од  раѓањето на трагично загинатиот пре... повеќе...

Концерт на ансамблот „Орце Николов“ на Скопско лето

Концерт на ансамблот „Орце Николов“ на Скопско лето

Скопје, 25 јуни 2017 (МИА) - Во рамки на Скопско лето 2017, вечерва концерт „Фолклорот носи само едн... повеќе...

Честитка од Џафери по повод Рамазан Бајрам

Честитка од Џафери по повод Рамазан Бајрам

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери упати ... повеќе...

Честитка по повод Рамазан Бајрам од директорката на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи

Честитка по повод Рамазан Бајрам од директорката на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Директорката на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни ... повеќе...

На ГП Богородица и Дојран се чека повеќе од еден час

На ГП Богородица и Дојран се чека повеќе од еден час

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - На граничните премини Богородица и Дојран и попладнево има задржувања п... повеќе...

Мозаик

Мараја Кери повторно се избламира

Позната по лежерното и провокативно облекување пеј...

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...

Две панди пристигнаа од Кина во берлинската зоолошката градина

Транспортен авион пристигна денеска од Кина за Гер...

Прегласниот говор на австрискиот канцелар им пречел на соседите

На една виенчанка и пречел гласниот говор на австр...