• A-
  • A
  • A+
вторник, 12 декември 2017, 

Македонија

Претседателот Иванов на средба со бразилскиот колега Мишел Темер

Претседателот Иванов на средба со бразилскиот колега Мишел Темер

Скопје, 12 декември 2017 (МИА) - Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска со највисоки државни ... повеќе...

 
Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

Скопје, 12 декември 2017 (МИА) - Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска... повеќе...

Мал напредок на четири македонски тенисери на АТП листата

Мал напредок на четири македонски тенисери на АТП листата

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - На најновата АТП листа објавена денеска четири македонски тенисери ... повеќе...

Станковски: Вардар е фаворит и се надевам дека ќе одиграме квалитетно

Станковски: Вардар е фаворит и се надевам дека ќе одиграме квалитетно

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Фудбалскиот шампионат на Македонија (првиот дел) ќе заврши со натпр... повеќе...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Протест против приведувањата пратеници и други лица за учество во н... повеќе...

Претседателот на МОК Тупурковски на средба со шеикот Ал-Сабах

Претседателот на МОК Тупурковски на средба со шеикот Ал-Сабах

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Во Приштина денеска делегација на Македонскиот олимписки комитет (М... повеќе...

Во Брисел средба на Нимиц со преговарачите за името Наумовски и Василакис

Во Брисел средба на Нимиц со преговарачите за името Наумовски и Василакис

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Специјалниот претставник на ОН за спорот со името меѓу Македонија и... повеќе...

Гевгелија утре без вода

Гевгелија утре без вода

Гевгелија, 11 декември 2017 (МИА) - Во дел од централното градско подрачје на Гевгелија, утре од 9 ч... повеќе...

Митовска: Протестираме против политичкиот реваншизам

Митовска: Протестираме против политичкиот реваншизам

11 декември 2017  Денеска сме тука да го искористиме нашето право на протест против политичкиот рев... повеќе...

Заев: Тероризмот не познава религии, иднината е во регионална заедничка стратегија

Заев: Тероризмот не познава религии, иднината е во регионална заедничка стратегија

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Премиерот Зоран Заев денеска прими делегација на Националниот комит... повеќе...

Јовиќ: Крајот на 2017-та да го прославиме со победа заедно со нашата публика

Јовиќ: Крајот на 2017-та да го прославиме со победа заедно со нашата публика

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) – Ракометарите на Металург утре ќе го одиграат последниот натпревар п... повеќе...

Во Брисел состанок со Комитетот на заменици постојани претставници на мисии на земјите членки на НАТО

Во Брисел состанок со Комитетот на заменици постојани претставници на мисии на земјите членки на НАТО

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Во седиштето на НАТО во Брисел се одржа редовниот состанок на Макед... повеќе...

Хамбарџумјан: Долго ќе го паметам мојот 100-ти меч во дресот на Вардар

Хамбарџумјан: Долго ќе го паметам мојот 100-ти меч во дресот на Вардар

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) – Ховханес Хамбарџумјан е уште еден фудбалер на Вардар, кој што влезе... повеќе...

Екипите на прилепски водовод ги скенираа проблемите во селото Канатларци

Екипите на прилепски водовод ги скенираа проблемите во селото Канатларци

Прилеп, 11 декември 2017 (МИА) - Екипите на Јавното претпријатие „Водовод и канализација“  од Прилеп... повеќе...

Средба на Ахмети со Палмер и Бејли

Средба на Ахмети со Палмер и Бејли

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Претседателот на Демократската унија за интеграција денеска во амба... повеќе...

АХВ: На македонскиот пазар не се пласирани небезбедни количини млеко „Лакталис“

АХВ: На македонскиот пазар не се пласирани небезбедни количини млеко „Лакталис“

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Агенцијата за храна и ветеринарство денеска информира дека досега н... повеќе...

Во прекин железничкиот товарен сообраќај (ДПЛ)

Во прекин железничкиот товарен сообраќај (ДПЛ)

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Железничкиот товарен сообраќај во Македонија е во целосен прекин од... повеќе...

Мозаик

Суданки казнети со 40 камшици оти носеле панталони

Дваесет и четири Суданки се соочуваат со казна од ...

Уругвај: Скара за во „Гинис“

Уругвај го собори Гинисовиот рекорд во печење скар...

Севернокорејскиот лидер го контролира и времето

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се искачи на н...

Италијанец го премина Тибар одејќи по јаже

Италијанскиот еквилибрист Андреа Лорени, одејќи по...