• A-
  • A
  • A+

недела, 25 јуни 2017, 

Скопје

Реконструкција на повеќе улици во Инџиково

Реконструкција на повеќе улици во Инџиково

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Во населеното место Инџиково во тек е реконструкција и асфалтирање на п... повеќе...

 
Меморијален турнир во мал фудбал „Александар Стојчев“

Меморијален турнир во мал фудбал „Александар Стојчев“

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Во спортскиот центар „Александар Стојчев“ во населбата „13 Ноември“ во ... повеќе...

Град Скопје: Изградбата на кружен тек на ул.„Христо Татарчев“ е согласно закон

Град Скопје: Изградбата на кружен тек на ул.„Христо Татарчев“ е согласно закон

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Град Скопје информира дека проектот за пробивање на булеварот „Србија“ ... повеќе...

Реконструиран водоводот и коловозот на „Људевит Гај" во Дебар Маало

Реконструиран водоводот и коловозот на „Људевит Гај" во Дебар Маало

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Општина Центар целосно ја реконструира улицата „Људевит Гај“ во Дебар М... повеќе...

Јубилејно издание на „Види музика, слушни слика, добиј книга!“

Јубилејно издание на „Види музика, слушни слика, добиј книга!“

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Традиционалниот мултимедијален спектакл „Види музика, слушни слика, доб... повеќе...

Подготовки за турнирот во мал фудбал „Дарко Брњарчевски“ во Ѓорче Петров

Подготовки за турнирот во мал фудбал „Дарко Брњарчевски“ во Ѓорче Петров

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Општина Ѓорче Петров го расчистува теренот околу спортското игралиште „... повеќе...

Поставена атмосферска канализација на улицата „Анастас Коцарев“ во Ѓорче Петров

Поставена атмосферска канализација на улицата „Анастас Коцарев“ во Ѓорче Петров

Скопје, 21 јуни 2017 (МИА) - Општината Ѓорче Петров ги заврши градежните работи за поставување на но... повеќе...

Карпош ги награди најталентираните ученици

Карпош ги награди најталентираните ученици

Скопје, 21 јуни 2017 (МИА) - Градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски денеска во својот к... повеќе...

Во општина Центар поставени стражарски брендирани куќички

Во општина Центар поставени стражарски брендирани куќички

Скопје, 21 јуни 2017 (МИА) - Во рамки на проектот „Го чуваме нашиот Центар“ поставени се стражарски ... повеќе...

Пoднесени над 2.600 барања за субвенции за купување велосипед

Пoднесени над 2.600 барања за субвенции за купување велосипед

Скопје, 20 јуни 2017 (МИА) - Град Скопје соопшти дека до денеска пристигнале над 2.600 барања за доб... повеќе...

Нова енергетски ефикасна фасада, современо детско игралиште и чуварница во „Пролет“

Нова енергетски ефикасна фасада, современо детско игралиште и чуварница во „Пролет“

Скопје, 20 јуни 2017 (МИА) - Општина Центар соошпшти дека спроведува три значајни проекти во првата ... повеќе...

Градоначалникот Трајановски приреди ифтар вечера

Градоначалникот Трајановски приреди ифтар вечера

Скопје, 19 јуни 2017 (МИА) - Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски по повод рамазанските п... повеќе...

Жерновски ги посети корисниците на проектот „Центар се грижи за возрасните“

Жерновски ги посети корисниците на проектот „Центар се грижи за возрасните“

Скопје, 19 јуни 2017 (МИА) - Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски ги посети корисницит... повеќе...

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Скопје, 18 јуни 2017 (МИА) - Без електрична енергија утре од 09:00 до 11:00 часот ќе бидат корисници... повеќе...

Се реконструира дел од булеварот „Партизански одреди“

Се реконструира дел од булеварот „Партизански одреди“

Скопје, 17 јуни 2017 (МИА) - Булеварот „Партизански одреди“ на потегот од раскрсницата со улицата Фр... повеќе...

Се расчистуваат последиците од вчерашното невреме во Скопје

Се расчистуваат последиците од вчерашното невреме во Скопје

Скопје, 15 јуни 2017 (МИА) - Екипите на штабот за заштита и спасување на Град Скопје работат на тере... повеќе...

Обновување на хоризонталната сигнализација во населба Драчево

Обновување на хоризонталната сигнализација во населба Драчево

Скопје, 15 јуни 2017 (МИА) - Општина Кисела Вода започна со обнова на хоризонталната сообраќајна сиг... повеќе...

Мозаик

Мараја Кери повторно се избламира

Позната по лежерното и провокативно облекување пеј...

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...

Две панди пристигнаа од Кина во берлинската зоолошката градина

Транспортен авион пристигна денеска од Кина за Гер...

Прегласниот говор на австрискиот канцелар им пречел на соседите

На една виенчанка и пречел гласниот говор на австр...