• A-
  • A
  • A+
четврток, 19 јануари 2017, 

Најави

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

20 јануари 2017 Вашингтон - Доналд Трамп ќе положи заклетва како претседател на САД. Лондон/Берлин... повеќе...

 
МИА Најави Македонија

МИА Најави Македонија

19 јануари 2017 Скопје - Архиепискот охридски и македонски г.г. Стефан по повод Богојавление - Води... повеќе...

МИА Најави Македонија

МИА Најави Македонија

19 јануари 2017 Скопје - Архиепискот охридски и македонски г.г. Стефан по повод Богојавление - Води... повеќе...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

19 јануари 2017 Лондон – Тридневен штрајк почнуваат екипажите на Бритиш ервејз. Давос – Британскио... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

18 јануари 2017  Скопје - Седница на Уставниот суд на Република Македонија. (09:00;   брифинг / 13:... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

18 јануари 2017 (МИА)  Анкара - Турскиот Парламенет ќе ја започне расправата по предлог-измените на... повеќе...

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

17 јануари 2017  Брисел - Началникот на ГШ на АРМ генерал потполковник Методија Величковски ќе учес... повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

17 јануари 2017  Брисел - Началникот на ГШ на АРМ генерал потполковник Методија Величковски ќе учес... повеќе...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

17 јануари 2017 Лондон – Британската премирка Тереза Меј се очекува да даде дополнителни детали за ... повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

16 јануари 2017 Скопје - Прес-конференција на Стопанската комора на Македонија на тема „Арбитражата... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

16 јануари 2017 Москва - Претседателот на Молдавија Игор Додон ќе отпатува во прва официјална посет... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

15 јануари 2017  Скопје - Основачко собрание на Форумот на жени на Граѓанската опција за Македонија... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

15 јануари 2017 (МИА)  Белград - Седница на Советот за национална безбедност на Србија, по обвинува... повеќе...

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

14 јануари 2017  Скопје - Архиепископот на Македонската православна црква - Охридска архиепископија... повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

14 јануари 2017  Скопје - Архиепископот на Македонската православна црква - Охридска архиепископија... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

14 јануари 2016 Ватикан - Папата Франциско ќе има средба со палестинскиот лидер Махмуд Абас пред ос... повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

13 јануари 2017  Вевчани - Карневалски свечености „Василичари 2017“. - Почеток на церемонијата. (1... повеќе...

Мозаик

Бети Вајт 95, роденден го прослави на снимање

Актерката Бети Вајт својот 95. роденден го прослав...

Премиера на Враќањето на Ксандер Кејџ, ФХ3Х дел од ефектите

Македонската компанија за анимација и визуелни ефе...

Автомобил паркиран на тераса

На руските социјални мрежи се појави фотографија к...

Новак Ѓоковиќ купил два апартмана на Менхетн

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој моментно се на...

Какво возило има Хомер Симпсон

Симпсонови се едно от најпознатите семејства во СА...