• A-
  • A
  • A+
петок, 23 февруари 2018, 

Спорт

Норвежанките најбрзи во штафета, за Бјоерген 13.медал

Норвежанките најбрзи во штафета, за Бјоерген 13.медал

Пјонгчанг, 17 февруари 2018 (МИА) - Женската репрезентација на Норвешка го освои златото во штафета ... повеќе...

 
Американците поразени од „Тимот на светот“, Богдановиќ МВП

Американците поразени од „Тимот на светот“, Богдановиќ МВП

Лос Анџелес, 17 февруари 2018 (МИА) - „Тимот на светот“ со убедливи 155:124 ја совлада екипата на СА... повеќе...

Ледецка: Не можев да поверувам, мислев дека е грешка

Ледецка: Не можев да поверувам, мислев дека е грешка

Пјонгчанг, 17 февруари 2018 (МИА) - Чешката сноубордерка Естер Ледецка, која освојуваќи го златото в... повеќе...

ЗОИ 2018: Шведска на врвот од табелата во карлинг

ЗОИ 2018: Шведска на врвот од табелата во карлинг

Пјонгчанг, 17 февруари 2018 (МИА) - Шведската репрезентација во карлинг ја совлада Канада со 6:2 на ... повеќе...

ЗОИ 2018: Чешка сноубордерка го освои златото во супервелеслалом

ЗОИ 2018: Чешка сноубордерка го освои златото во супервелеслалом

Пјонгчанг, 17 февруари 2018 (МИА) - Естер Ледецка од Чешка го освои златото во супервелеслалом и го ... повеќе...

Федерер се врати на врвот на АТП листата

Федерер се врати на врвот на АТП листата

Ротердам, 16 февруари (МИА) - Рожер Федерер во четвртфиналето во Ротердам успеа да го совлада Робин ... повеќе...

Мане избран за фудбалер на неделата

Мане избран за фудбалер на неделата

Нион, 16 февруари 2018 (МИА) –  Фудбалерот на Ливерпул Садио Мане е прогласен за најдобар играч на п... повеќе...

Реал најверојатно без Крос во Париз

Реал најверојатно без Крос во Париз

Мадрид, 16 февруари 2018 (МИА) - Фудбалерот на Реал Мадрид, Тони Крос, поради повреда најверојатно... повеќе...

Мурињо: Погба игра под очекуваното ниво, но не сме во конфликт

Мурињо: Погба игра под очекуваното ниво, но не сме во конфликт

Манчестер, 16 февруари 2018 (МИА) -  Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, на денешната прес-... повеќе...

Нетси ќе поделат десет илјади фигури со ликот на Дражен Петровиќ

Нетси ќе поделат десет илјади фигури со ликот на Дражен Петровиќ

Њујорк, 16 февруари 2018 (МИА) - Бруклин Нетс на средбата со Чикаго Булс, закажана за 27. февруари... повеќе...

ЗОИ 2018: Белорусинката Хана Хускова го освои златото во акробатски скокови

ЗОИ 2018: Белорусинката Хана Хускова го освои златото во акробатски скокови

Пјонгчанг, 16 февруари 2018 (МИА) - Белорусинката Хана Хускова го освои златото во акробатски скок... повеќе...

На Скендербег му се заканува десетгодишна суспензија од УЕФА

На Скендербег му се заканува десетгодишна суспензија од УЕФА

Нион, 16 февруари 2018 (МИА) – На албанскиот прволигаш Скендербег му се заканува десетгодишна суспен... повеќе...

Сите освојувачи на медали на седмиот ден од Олимпијадата во Пјонгчанг

Сите освојувачи на медали на седмиот ден од Олимпијадата во Пјонгчанг

Пјонгчанг, 16 февруари, 2018 (МИА) - На ЗОИ 2018 денеска беа доделени седум сета медали во седум д... повеќе...

ЗОИ 2018: Холанѓанката Висер победник на 5.000 метри брзо лизгање

ЗОИ 2018: Холанѓанката Висер победник на 5.000 метри брзо лизгање

Пјонгчанг, 16 февруари, 2018 (МИА) - Холанѓанката Есме Висер во својот дебитантски настап на ЗОИ н... повеќе...

Пирло кажува „збогум“ на фудбалот на „Сан Сиро“

Пирло кажува „збогум“ на фудбалот на „Сан Сиро“

Милано, 16 февруари, 2018 (МИА) - Светскиот шампион со Италија од 2006 година, Андреа Пирло најави д... повеќе...

ЗОИ 2018: Путин „се појави“ во Пјонгчанг

ЗОИ 2018: Путин „се појави“ во Пјонгчанг

Пјонгчанг, 16 февруари, 2018 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин не го следи во живо претстав... повеќе...

Еди Хау стави крај на серијата на Пеп Гвардиола

Еди Хау стави крај на серијата на Пеп Гвардиола

Лондон, 16 февруари, 2018 (МИА) - Тренерот на Борнемут, Еди Хау беше избран за „Менаџер на месец јан... повеќе...

Мозаик

Кинези завршија во затвор поради јапонски униформи

Кинеските власти казнија со затворска казна од 15 ...

Само еден твит на Кајли Џенер ја урна вредноста на „Снепчет“

Само еден твит на ријалити ѕвездата Кајли Џенер за...

Стивен Фрај боледува од рак на простата

Познатиот британски актер Стивен Фрај објави дека ...

Во Британија продаден чајник за 650 илјади евра

Колекционер од Велика Британија на аукција продаде...

Линдзи Вон ја расфрли пепелта од својот дедо во Пјонгчанг

Американската скијачка Линдзи Вон му оддаде чест н...