• A-
  • A
  • A+
петок, 23 февруари 2018, 

Спорт

Федерер го освои турнирот во Ротердам

Федерер го освои турнирот во Ротердам

Ротердам, 18 февруари 2018 (МИА) - Рожер Федерер го освои турнирот во Ротердам, откако во финалето г... повеќе...

 
Јувентус го совлада Торино, но остана без Игуаин

Јувентус го совлада Торино, но остана без Игуаин

Торино, 18 февруари 2018 (МИА) - Актуелниот шампион на Серија А Јувентус триумфираше во градското де... повеќе...

ЗОИ 2018: Украинецот Олександр Абраменко го освои златото во акробатски скокови

ЗОИ 2018: Украинецот Олександр Абраменко го освои златото во акробатски скокови

Пјонгчанг, 18 февруари 2018 (МИА) – Украинскиот скијач Олександр Абраменко го освои златото во акроб... повеќе...

ЗОИ 2018: Фуркад со фотофиниш до второто злато во Пјонгчанг

ЗОИ 2018: Фуркад со фотофиниш до второто злато во Пјонгчанг

Пјонгчанг, 18 февруари 2018 (МИА) - Францускиот бијатлонец Мартан Фуркад триумфираше на трката на 15... повеќе...

ЗОИ 2018: Норвежаните го освоија златото во штафета

ЗОИ 2018: Норвежаните го освоија златото во штафета

Пјонгчанг, 18 февруари 2018 (МИА) - Машката репрезентација на Норвешка го освои златото во штафета н... повеќе...

ЗОИ 2018: Братен го освои златото во слоупстајл

ЗОИ 2018: Братен го освои златото во слоупстајл

Пјонгчанг, 18 февруари 2018 (МИА) - Норвежанецот Ојстеин Братен го освои златото во акробатско скија... повеќе...

Динвиди победи на натпреварот во вештини

Динвиди победи на натпреварот во вештини

Лос Анџелес, 18 февруари 2018 (МИА) - Играчот на Бруклин Нетс, Спенсер Динвиди, победи на натпреваро... повеќе...

ЗОИ 2018: Хиршер триумфираше и во велеслалом

ЗОИ 2018: Хиршер триумфираше и во велеслалом

Пјонгчанг, 18 февруари 2018 (МИА) - Австрискиот скијач Марсел Хиршер триумфираше на трката во велесл... повеќе...

Донован Мичел нов шампион во забивање

Донован Мичел нов шампион во забивање

Лос Анџелес, 18 февруари 2018 (МИА) - Играчот на Јута Џез, Донован Мичел, за само еден поен го побед... повеќе...

Девин Букер рекорден снајперист на Ол-стар викендот

Девин Букер рекорден снајперист на Ол-стар викендот

Лос Анџелес, 18 февруари 2018 (МИА) - Најголемото изненадување во натпреварот за шутираше на три пое... повеќе...

Федерер против Димитров за титулата во Ротердам

Федерер против Димитров за титулата во Ротердам

Ротердам, 18 февруари 2018 (МИА) - Рожер Федерер со 2:0 во сетови го совлада Италијанецот Андреас Се... повеќе...

Барселона го совлада Еибар

Барселона го совлада Еибар

Еибар, 17 февруари 2018 (МИА) - Барселона со 2:0 го совлада на гости Еибар во 24. коло од шпанската ... повеќе...

Баерн се намачи со Волфсбург

Баерн се намачи со Волфсбург

Волфсбург, 17 февруари 2018 (МИА) - Актуелниот германски првак Баерн Минхен забележа тешка победа од... повеќе...

ЗОИ 2018: Стох го одбрани златото од Сочи

ЗОИ 2018: Стох го одбрани златото од Сочи

Пјонгчанг, 17 февруари 2018 (МИА) - Полскиот ски-скокач Камил Стох го освои златото на големата скок... повеќе...

Мурињо го изостави Погба

Мурињо го изостави Погба

Манчестер, 17 февруари 2018 (МИА) - Пол Погба ќе го пропушти вечерашниот натпревар против Хадерсфилд... повеќе...

ЗОИ 2018: Ханју го одбрани златото во уметничко лизгање

ЗОИ 2018: Ханју го одбрани златото во уметничко лизгање

Пјонгчанг, 17 февруари 2018 (МИА) - Јапонецот Јузуру Ханју го освои златниот медал во уметничко лизг... повеќе...

ЗОИ 2018: Чои по дисквалификацијата се закити со злато на 1.500 метри

ЗОИ 2018: Чои по дисквалификацијата се закити со злато на 1.500 метри

Пјонгчанг, 17 февруари 2018 (МИА) - Корејската лизгачка на кратки патеки Чои Мин-јеонг го освои злат... повеќе...

Мозаик

Кинези завршија во затвор поради јапонски униформи

Кинеските власти казнија со затворска казна од 15 ...

Само еден твит на Кајли Џенер ја урна вредноста на „Снепчет“

Само еден твит на ријалити ѕвездата Кајли Џенер за...

Стивен Фрај боледува од рак на простата

Познатиот британски актер Стивен Фрај објави дека ...

Во Британија продаден чајник за 650 илјади евра

Колекционер од Велика Британија на аукција продаде...

Линдзи Вон ја расфрли пепелта од својот дедо во Пјонгчанг

Американската скијачка Линдзи Вон му оддаде чест н...