• A-
  • A
  • A+
петок, 23 февруари 2018, 

Спорт

ЗОИ 2018: На лизгачката Габриела Пападакис и се скина костимот, но го заврши настапот

ЗОИ 2018: На лизгачката Габриела Пападакис и се скина костимот, но го заврши настапот

Пјонгчанг, 19 февруари 2018 (МИА) - Француската лизгачка Габриела Пападакис доживеа голема непријатн... повеќе...

 
ЗОИ 2018: Ледецка по злато во супервелеслалом, но се откажа од спустот

ЗОИ 2018: Ледецка по злато во супервелеслалом, но се откажа од спустот

Пјонгчанг, 19 февруари 2018 (МИА) - Чешката сноубордерка Естер Ледецка, која го освои златото во суп... повеќе...

Конечно е урнат 20-годишниот светски рекорд во спринт на 60 метри во сала (ВИДЕО)

Конечно е урнат 20-годишниот светски рекорд во спринт на 60 метри во сала (ВИДЕО)

Њу Мексико, 19 февруари 2018 (МИА) - Американецот Кристијан Колман постави нов светски рекорд во спр... повеќе...

Конте: Барса е фаворит во ЛШ, но има свои слабости

Конте: Барса е фаворит во ЛШ, но има свои слабости

Лондон, 19 февруари, 2018 (МИА) - Менаџерот на Челзи, Антонио Конте изјави дека фудбалерите ќе треба... повеќе...

Кориера дела Сера: Банкрот на шефот на ФК Милан

Кориера дела Сера: Банкрот на шефот на ФК Милан

Милано, 19 февруари, 2018 (МИА) - Банкротираше сопственикот на ФК Милан Ли Јохнон, објави италијанск... повеќе...

Марсело го пропушта реваншот со ПСЖ

Марсело го пропушта реваншот со ПСЖ

Мадрид, 19 февруари 2018 (МИА) - Еден од најважните фудбалери на европскиот клупски шампион Реал Мад... повеќе...

Бускетс има план како да се елиминира Челзи

Бускетс има план како да се елиминира Челзи

Барселона, 19 февруари 2018 (МИА) - Халфот на Барселона, Серхио Бускетс изјави дека во претстојниот ... повеќе...

Федерер ќе биде Број еден најмалку еден месец

Федерер ќе биде Број еден најмалку еден месец

Базел, 19 февруари 2018 (МИА) -  Новиот тениски Број еден во светот Роџер Федерер ќе остане на првот... повеќе...

Неверојатната серија на Јуп Хајнкес

Неверојатната серија на Јуп Хајнкес

Минхен, 19 февруари 2018 (МИА) - Тренерот на Баерн Минхен, Јуп Хајнкес постигна личен рекорд по успе... повеќе...

Роналдо израмни историски рекорд на Раул

Роналдо израмни историски рекорд на Раул

Мадрид, 19 февруари 2018 (МИА) - Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо полека почна да ја вр... повеќе...

Левандовски го кажа својот фаворит за Лигата на шампионите

Левандовски го кажа својот фаворит за Лигата на шампионите

Минхен, 19 февруари 2018 (МИА) - Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски ги посочи фаворитит... повеќе...

Бонучи: Ова е Милан на Гатузо

Бонучи: Ова е Милан на Гатузо

Милано, 19 февруари 2018 (МИА) - Дефанзивецот на Милан, Леонардо Бонучи му честиташе на Џенаро Гатуз... повеќе...

ЗОИ 2018: КАС започна процес против Русинот Крушелницки за допинг

ЗОИ 2018: КАС започна процес против Русинот Крушелницки за допинг

Пјонгчанг, 19 февруари, 2018 (МИА) - Спортскиот арбитражен суд (КАС) потврди дека е отворен случај п... повеќе...

Роналдо го сака Кејн во Реал

Роналдо го сака Кејн во Реал

Лондон, 19 февруари, 2018 (МИА) - Големата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо го дал својот б... повеќе...

Бензема со прв гол во Примера од ноември

Бензема со прв гол во Примера од ноември

Мадрид, 19 февруари, 2018 (МИА) - Францускиот напаѓач на Реал Мадрид, Карим Бензема се појави како р... повеќе...

Тимот на Леброн триумфираше во натпреварот на ѕвездите (ВИДЕО)

Тимот на Леброн триумфираше во натпреварот на ѕвездите (ВИДЕО)

Лос Анџелес, 19 февруари 2018 (МИА) - Тимот на Леброн Џејмс го победи оној на Стеф Кари со 148:145, ... повеќе...

МЗТ го победи Работнички, куп-трофејот се врати во Аеродром

МЗТ го победи Работнички, куп-трофејот се врати во Аеродром

Кавадарци, 19 февруари 2018 (МИА) - МЗТ Скопје го освои Купот на Македонија откако во финалето го со... повеќе...

Мозаик

Кинези завршија во затвор поради јапонски униформи

Кинеските власти казнија со затворска казна од 15 ...

Само еден твит на Кајли Џенер ја урна вредноста на „Снепчет“

Само еден твит на ријалити ѕвездата Кајли Џенер за...

Стивен Фрај боледува од рак на простата

Познатиот британски актер Стивен Фрај објави дека ...

Во Британија продаден чајник за 650 илјади евра

Колекционер од Велика Британија на аукција продаде...

Линдзи Вон ја расфрли пепелта од својот дедо во Пјонгчанг

Американската скијачка Линдзи Вон му оддаде чест н...