• A-
  • A
  • A+
петок, 23 февруари 2018, 

Спорт

ЗОИ 2018: Словенечки хокеар даде позитивен допинг тест

ЗОИ 2018: Словенечки хокеар даде позитивен допинг тест

Пјонгчанг, 20 февруари, 2018 (МИА) - Словенечкиот хокеар, Жига Јеглиќ е фатен во користење на допинг... повеќе...

 
ЛШ: Бешикташ не го очекува ништо добро во Минхен

ЛШ: Бешикташ не го очекува ништо добро во Минхен

Минхен, 20 февруари, 2018 (МИА) - Еден од фаворитите во Лигата на шампионите - Баерн Минхен, го преч... повеќе...

ЛШ: Челзи и Барса имаат стари сметки за расчистување

ЛШ: Челзи и Барса имаат стари сметки за расчистување

Лондон, 20 февруари, 2018 (МИА) - Барселона гостува на Челзи во еден од најочекуваните судири од  ... повеќе...

Во Шпанија откриена шема за местење натпревари

Во Шпанија откриена шема за местење натпревари

Мадрид,  20 февруари, 2018 (МИА) - Шпанската полиција растури шема за местење фудбалски натпревари... повеќе...

ЗОИ 2018: Канаѓани триумфираа во танцови двојки со светски рекорд

ЗОИ 2018: Канаѓани триумфираа во танцови двојки со светски рекорд

Пјонгчанг, 20 февруари, 2018 (МИА) - Теса Вурчу и Скот Мојр станаа олимписки шампиони во танцови д... повеќе...

ЗОИ 2018: Шарп го освои златото во „халфпајп“

ЗОИ 2018: Шарп го освои златото во „халфпајп“

Пјонгчанг, 20 февруари, 2018 (МИА) - Кеси Шарп (25) ја освои олимписката титула во дисциплината „х... повеќе...

Агуеро удри фан (видео)

Агуеро удри фан (видео)

Виган, 20 февруари, 2018 (МИА) - Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро ги изгуби нервите по сен... повеќе...

Тренерот на Волфсбург поднесе оставка

Тренерот на Волфсбург поднесе оставка

Волфсбург, 19 февруари 2018 (МИА) - Мартин Шмит си поднесе оставка од позицијата тренер на Волфсбург... повеќе...

Де Бур: Во Интер состојбата беше хаотична

Де Бур: Во Интер состојбата беше хаотична

Милано, 19 февруари 2018 (МИА) - Поранешниот тренер на Интер, Франк де Бур, во интервју за „Зиго спо... повеќе...

Надал: Се откажувам од борбата за првото место

Надал: Се откажувам од борбата за првото место

Акапулко, 19 февруари 2018 (МИА) - Еден од најдобрите тенисери во светот Рафаел Надал најави дека по... повеќе...

ЗОИ 2018: Момчето на Шифрин исфрлено поради несоодветно однесување

ЗОИ 2018: Момчето на Шифрин исфрлено поради несоодветно однесување

Пјонгчанг, 19 февруари 2018 (МИА) - За францускиот скијач Метје Февр завршија Зимските олимписки игр... повеќе...

Агаси: Сакам да му помогнам на Ѓоковиќ, не ми требаат пари

Агаси: Сакам да му помогнам на Ѓоковиќ, не ми требаат пари

Белград, 19 февруари 2018 (МИА) - Андре Агаси, кој од ланскиот Ролан Гарос е дел од тимот на српскио... повеќе...

Кевин Андерсон го освои турнирот во Њујорк

Кевин Андерсон го освои турнирот во Њујорк

Њујорк, 19 февруари 2018 (МИА) - Јужноафриканскиот тенисер Кевин Андерсон го освои АТП турнирот во Њ... повеќе...

ЗОИ 2018: Норвежаните го освоија златото во тимски скокови

ЗОИ 2018: Норвежаните го освоија златото во тимски скокови

Пјонгчанг, 19 февруари 2018 (МИА) - Норвешките ски-скокачи го освоија златниот медал во тимска конку... повеќе...

ЗОИ 2018: Шифрин може да се надева евентуално на два златни медала

ЗОИ 2018: Шифрин може да се надева евентуално на два златни медала

Пјонгчанг, 19 февруари 2018 (МИА) - Најдобрата скијачка на денешницата Американката Михаела Шифрин н... повеќе...

ЗОИ2018: Канада и Германија го поделија златото во боб двосед

ЗОИ2018: Канада и Германија го поделија златото во боб двосед

Пјонгчанг, 19 февруари 2018 (МИА) - Екипите на Канада и Германија го поделија златниот медал во боб ... повеќе...

ЗОИ 2018: Лорентсен со рекорд до злато во брзо лизгање

ЗОИ 2018: Лорентсен со рекорд до злато во брзо лизгање

Пјонгчанг, 19 февруари 2018 (МИА) - Ховар Лорентсен од Норвешка го освои златниот медал во брзо лизг... повеќе...

Мозаик

Кинези завршија во затвор поради јапонски униформи

Кинеските власти казнија со затворска казна од 15 ...

Само еден твит на Кајли Џенер ја урна вредноста на „Снепчет“

Само еден твит на ријалити ѕвездата Кајли Џенер за...

Стивен Фрај боледува од рак на простата

Познатиот британски актер Стивен Фрај објави дека ...

Во Британија продаден чајник за 650 илјади евра

Колекционер од Велика Британија на аукција продаде...

Линдзи Вон ја расфрли пепелта од својот дедо во Пјонгчанг

Американската скијачка Линдзи Вон му оддаде чест н...