• A-
  • A
  • A+
сабота, 17 март 2018, 

Спорт

Карагер отстранет од Скај Спорт до крајот на сезоната

Карагер отстранет од Скај Спорт до крајот на сезоната

Лондон, 14 март 2018 (МИА) - Поранешниот фудбалер на Ливерпул и Англија и сегашен коментатор на „Ска... повеќе...

 
Зориќ МВП во основниот дел од АБА лигата

Зориќ МВП во основниот дел од АБА лигата

Загреб, 14 март 2018 (МИА) – Центарот на Цибона, Лука Зориќ е избран за најкорисен кошаркар во основ... повеќе...

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

Манчестер, 14 март 2018 (МИА) – Холандскиот фудбалски тренер Френк де Бур кој последниве денови е во... повеќе...

Холанѓанката Ментел-Спе освои злато во сноуборд по дијагноза на рак, 48 зрачења и операции

Холанѓанката Ментел-Спе освои злато во сноуборд по дијагноза на рак, 48 зрачења и операции

Пјонгчанг, 13 март 2018 (МИА) - Холанѓанката Бибијан Ментел-Спе го освои златото во сноуборд крос на... повеќе...

Бартомеу не го сака Нејмар назад во Барселона

Бартомеу не го сака Нејмар назад во Барселона

Барселона, 14 март 2018 (МИА) - Претседателот на Барселона Јосеп Мариа Бартомеу се изјасни против ев... повеќе...

Кинези влегуваат во ПСЖ

Кинези влегуваат во ПСЖ

Париз, 14 март 2018 (МИА) – Кинеската компанија „Деспос“ е нов спонзор на францускиот фудбалски вели... повеќе...

Германија нема да го бојкотира Мундијалот во Русија

Германија нема да го бојкотира Мундијалот во Русија

Берлин, 14 март 2018 (МИА) – Германската фудбалска унија (ДФБ)се спротивстави на бојкот на Светското... повеќе...

Мончи: Ако избориме полуфинале ќе ја научам клупската химна

Мончи: Ако избориме полуфинале ќе ја научам клупската химна

Рим, 14 март 2018 (МИА) - Спортскиот директор на Рома, Рамон Родригез Вердехо, познат  како Мончи, е... повеќе...

Једер: Овој натпревар никогаш нема да го заборавам

Једер: Овој натпревар никогаш нема да го заборавам

Манчестер, 14 март 2018 (МИА) – Напаѓачот на Севиља, Висам Бен Једер кој ги постигна двата гола во п... повеќе...

Навивачите на Манчестер бараат Мурињо да си замине

Навивачите на Манчестер бараат Мурињо да си замине

Манчестер, 14 март 2018 (МИА) – Големо разочарување кај навивачите на Манчестер Јунајтед предизвика ... повеќе...

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

Атланта, 14 март 2018 (МИА) – Кошаркарот на Оклахома Сити, Расел Вестбрук ноќеска на гостувањето кај... повеќе...

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед, Рома го исфрли Шахтјор

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед, Рома го исфрли Шахтјор

Манчестер, 14 март 2018 (МИА) - Севиљја го направи најголемото изненадување во досегашната фаза од о... повеќе...

Фудбалер на Венло барал слободни денови да му помогне на болен од леукемија

Фудбалер на Венло барал слободни денови да му помогне на болен од леукемија

Венло, 13 март 2018 (МИА) - Германскиот фудбалер Ленар Ти ќе ги пропушти тренинзите оваа недела со х... повеќе...

Волфарт: Гвардиола има слаба самодоверба

Волфарт: Гвардиола има слаба самодоверба

Минхен, 13 март 2018 (МИА) - Долгогодишниот клупски лекар на Баерн Минхен, Ханс-Вилхелм Милер-Волфар... повеќе...

„Најк“ подготвен да му помогне на Реал за трансфер на Нејмар

„Најк“ подготвен да му помогне на Реал за трансфер на Нејмар

Мадрид, 13 март 2018 (МИА) - Една од најпознатите компании за спортска опрема „Најк“ му понудила пом... повеќе...

Мурињо за Де Бур: Ги читам изјавите на најлошиот тренер во Премиер лигата

Мурињо за Де Бур: Ги читам изјавите на најлошиот тренер во Премиер лигата

Манчестер, 13 март 2018 (МИА) - Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо го нарече Франк де Бур н... повеќе...

Дани Алвеш: Фудбалот стана бизнис, а Нејмар е дете

Дани Алвеш: Фудбалот стана бизнис, а Нејмар е дете

Париз, 13 март 2018 (МИА) - Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Дани Алвеш, смета дека веќе фудбалот не с... повеќе...

Мозаик

Поради премногу смеење завршила в болница

Обожавателка на комичарот Мајкл Мекинтаер завршила...

Двојникот на Мистер Бин е во Бугарија

Најголемиот комичар на денешното време Ројан Аткин...

Како да се продолжи „рокот на траење“ на кожните чевли

Кожните чевли за да траат подолго треба соодветно ...

Роналдо ја претстави новата колекција на долна облека ЦР7

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо ...

Чудни правила за полагање возачки испити во светот

Во сите земји ширум светот не е иста пракса за пол...