• A-
  • A
  • A+
петок, 23 февруари 2018, 

Спорт

ЗОИ 2018: Канадски олимпиец ја скрши карлицата по тежок пад во ски-крос

ЗОИ 2018: Канадски олимпиец ја скрши карлицата по тежок пад во ски-крос

Пјонгчанг, 21 февруари 2018 (МИА)  -  Канадскиот скијач Крис дел Боско се здоби со сериозни повреди ... повеќе...

 
Кедира не ја исклучува можноста да се врати во Бундеслигата

Кедира не ја исклучува можноста да се врати во Бундеслигата

Берлин, 21 февруари 2018 (МИА) - Играчот од средниот ред на Јувентус, Сами Кедира изјави дека има со... повеќе...

Ким Џонг-ун договори трансфер на напаѓач во Јувентус

Ким Џонг-ун договори трансфер на напаѓач во Јувентус

Торино, 21 февруари 2018 (МИА) - Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун даде дозвола за трансфер на ... повеќе...

Мурињо пред дуелот со Севиља: Не ми прави разлика кој е фаворит

Мурињо пред дуелот со Севиља: Не ми прави разлика кој е фаворит

Севиља, 21 февруари 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, изјави дека очекува м... повеќе...

ЗОИ 2018: Норвешка ја освои титулата во тимскиот спринт кај мажите

ЗОИ 2018: Норвешка ја освои титулата во тимскиот спринт кај мажите

Пјонгчанг, 21 февруари 2018 (МИА) - Норвешка го освои златниот медал во тимскиот спринт во крос-кант... повеќе...

ЗОИ 2018: САД освоија историска титула во тимскиот спринт во крос-кантри

ЗОИ 2018: САД освоија историска титула во тимскиот спринт во крос-кантри

Пјонгчанг, 21 февруари, 2018 (МИА) - САД ја освоија титулата во тимскиот спринт во крос-кантри слобо... повеќе...

Емери се закани: Реал не знаат што ги чека на „Парк де Пренс“

Емери се закани: Реал не знаат што ги чека на „Парк де Пренс“

Париз, 21 февруари 2018 (МИА) - Тренерот на Пари Сен Жермен, Унаи Емери ги предупреди Реал Мадрид де... повеќе...

Продолжуваат возбудувањата во фудбалската ЛШ

Продолжуваат возбудувањата во фудбалската ЛШ

Севиља, 21 февруари 2018 (МИА) - Екипите на Севиља и Манчестер Јунајтед ќе се соочат вечерва во 20:4... повеќе...

ЗОИ 2018: Канада со златен медал и во ски-крос

ЗОИ 2018: Канада со златен медал и во ски-крос

Пјонгчанг, 21 февруари 2018 (МИА) - Канадскиот натпреварувач Брејд Леман го освои златниот медал во ... повеќе...

Вечер на рекорди во Минхен

Вечер на рекорди во Минхен

Минхен, 21 февруари, 2018 (МИА) - Баерн Минхен продолжува да импресионира под водство на Јуп Хајнкес... повеќе...

Атлетико бара замена за Гризман

Атлетико бара замена за Гризман

Мадрид, 21 февруари 2018 (МИА) - Маријано Дијаз од Лион може да го замени Антоан Гризман во Атлетико... повеќе...

Анри за Нејмар: Смени го спортот и ќе излезеш од сенката на Меси

Анри за Нејмар: Смени го спортот и ќе излезеш од сенката на Меси

Париз, 21 февруари, 2018 (МИА) - Легендата на францускиот фудбал Тиери Анри му даде вреден совет на ... повеќе...

Баерн откри каква е повредата на Хамес

Баерн откри каква е повредата на Хамес

Минхен, 21 февруари, 2018 (МИА) - Баерн Минхен издаде официјално соопштение за повредата на офанзивн... повеќе...

Фабрегас: Ќе биде вистинско самоубиство ако се браниме во Барселона

Фабрегас: Ќе биде вистинско самоубиство ако се браниме во Барселона

Лондон, 21 февруари, 2018 (МИА) - Фудбалерот на Челзи, Цеск Фабрегас верува дека тој и неговите соиг... повеќе...

Барса речиси секогаш продолжува напред по 1:1 како гостин во елиминациската фаза

Барса речиси секогаш продолжува напред по 1:1 како гостин во елиминациската фаза

Лондон, 21 февруари, 2018 (МИА) - Барселона практично се квалификуваше за четвртфиналето на Лигата н... повеќе...

ЗОИ 2018: Гоџа со злато во спуст, Вон се пензионира со бронза

ЗОИ 2018: Гоџа со злато во спуст, Вон се пензионира со бронза

Пјонгчанг, 21 февруари, 2018 (МИА) - Легендата на алпското скијање, Линдзи Вон, освои медал во својо... повеќе...

Челзи и Барселона ремизираа, Баерн си обезбеди четвртфинале

Челзи и Барселона ремизираа, Баерн си обезбеди четвртфинале

Лондон, 21 февруари 2018 (МИА) - Натпреварот меѓу Челзи и Барселона на „Стемфорд бриџ“ заврши нереше... повеќе...

Мозаик

Кинези завршија во затвор поради јапонски униформи

Кинеските власти казнија со затворска казна од 15 ...

Само еден твит на Кајли Џенер ја урна вредноста на „Снепчет“

Само еден твит на ријалити ѕвездата Кајли Џенер за...

Стивен Фрај боледува од рак на простата

Познатиот британски актер Стивен Фрај објави дека ...

Во Британија продаден чајник за 650 илјади евра

Колекционер од Велика Британија на аукција продаде...

Линдзи Вон ја расфрли пепелта од својот дедо во Пјонгчанг

Американската скијачка Линдзи Вон му оддаде чест н...