• A-
  • A
  • A+

вторник, 23 мај 2017, 

Спорт

Гризман: Не си одам од Атлетико, освен ако не стигне понуда од Њујорк Никс

Гризман: Не си одам од Атлетико, освен ако не стигне понуда од Њујорк Никс

Мадрид, 18 мај 2017 (МИА) – Антоан Гризман изјави дека нема намера да го напушти тимот на Атлетико М... повеќе...

 
Шампионот Кливленд со триумф го отвори конференциското финале против Бостон

Шампионот Кливленд со триумф го отвори конференциското финале против Бостон

Бостон, 18 мај 2017 (МИА) – Актуелниот НБА шампион Кливленд со победа го почнаа финалето во Источнат... повеќе...

Саутемптон и Манчестер Јунајтед ремизираа без голови

Саутемптон и Манчестер Јунајтед ремизираа без голови

Саутемпотн, 18 мај 2017 (МИА) - Во заостанат натпревар во Премиер Лигата кој немаше големо резултатс... повеќе...

Јувентус го одбрани трофејот во италијанскиот куп

Јувентус го одбрани трофејот во италијанскиот куп

Рим, 18 мај 2017 (МИА) – Екипата на Јувентус трет пат во низа е освојувач на фудбалскиот Куп на Итал... повеќе...

Монако нов шампион на Франција

Монако нов шампион на Франција

Париз, 18 мај 2017 (МИА) – Екипата на Монако е новиот фудбалски шампиони на Франција. Тимот од кнеже... повеќе...

Реал на чекор до титулата во шпанската Примера

Реал на чекор до титулата во шпанската Примера

Виго, 18 мај 2017 (МИА) – Екипата на Реал Мадрид е на чекор до освојување на титулата во фудбалскиот... повеќе...

Монако пред шампионска промоција

Монако пред шампионска промоција

Париз, 17 мај 2017 (МИА) – Екипата на Монако вечерва ќе има шанса да се промовира во шампион на Фран... повеќе...

Нова победа за Јотовски во маратонски меч

Нова победа за Јотовски во маратонски меч

Замарди, 17 мај 2017 (МИА) – Македонскиот тенисер Томислав Јотовски оствари уште една тешка победа н... повеќе...

Кеси ја одби Рома и се одлучи за Милан

Кеси ја одби Рома и се одлучи за Милан

Милано, 17 мај 2017 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Аталанта, Франк Кеси следната сезона ќе би... повеќе...

Фоњини го елиминира Мареј уште во 2.коло на Мастерсот во Рим

Фоњини го елиминира Мареј уште во 2.коло на Мастерсот во Рим

Рим, 17 мај 2017 (МИА) – Првопласираниот на АТП листата Енди Мареј продолжи со лошите игри и доживеа... повеќе...

Шарапова остана без учество на „Ролан Гарос“

Шарапова остана без учество на „Ролан Гарос“

Париз, 17 мај 2017 (МИА) - Руската тенисерка Марија Шарапова нема да игра на Ролан Гарос, бидејќи Фр... повеќе...

Фудбал У-16: Македонија ремизираше со Азербејџан

Фудбал У-16: Македонија ремизираше со Азербејџан

Скопје, 17 мај 2017 (МИА) - Македонската репрезентација до 16 години вчера одигра 1:1 против Азербеј... повеќе...

Триумф на Голден Стејт над Сан Антонио за водство од 2-0 на Запад

Триумф на Голден Стејт над Сан Антонио за водство од 2-0 на Запад

Оукленд, 17 мај 2017 (МИА) – Убедлива победа со 136:100 забележаа кошаркарите на Голден Стејт ноќеск... повеќе...

Победи за Арсенал и Манчестер Сити во одложените дуели од Премиер лигата

Победи за Арсенал и Манчестер Сити во одложените дуели од Премиер лигата

Лондон, 17 мај 2017 (МИА) – Екипите на Арсенал и на Манчестер Сити остварија победи на синоќа одиг... повеќе...

Ливерпул нуди 30 милиони евра за Бразилецот Луан Виеира

Ливерпул нуди 30 милиони евра за Бразилецот Луан Виеира

Ливерпул, 16 мај 2017 (МИА) – Англлискиот премиер лигаш Ливерпул му понуди на бразилскиот тим Гремио... повеќе...

Манџукиќ неизвесен за финалето на Купот на Италија

Манџукиќ неизвесен за финалето на Купот на Италија

Торино, 16 мај 2017 (МИА) – Неизвесен е настапот на Марио Манџукиќ напаѓачот на Јувентус во финалето... повеќе...

Ѓорческа и официјално дел од квалификациите на „Ролан Гарос“

Ѓорческа и официјално дел од квалификациите на „Ролан Гарос“

Париз, 16 мај 2017 (МИА) - Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ќе биде дел од квалификациите на вто... повеќе...

Мозаик

Чантата, во којашто Армстронг донесе месечеви камења, оди на аукција

Чантата во којашто американскиот астронаут Нил Арм...

Аријана Гранде ја прекинува својата турнеја

Американската пејачка Аријана Гранде најави прекин...

Рамазан: Оваа година најкратко ќе се пости во Јужна Америка

Месецот Рамазан, во кој муслиманите во светот пост...

Конте си доби свој емотикон на Твитер

Менаџерот на Челси, Антонио Конте доби свој, шампи...