• A-
  • A
  • A+
сабота, 17 март 2018, 

Спорт

Алегри: Стануваме се подобри, време е да го победиме Реал

Алегри: Стануваме се подобри, време е да го победиме Реал

Торино, 16 март 2018 (МИА) - Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри ги сподели своите ставови за ч... повеќе...

 
Хајнкес за ждребот: Се уште нема да славиме

Хајнкес за ждребот: Се уште нема да славиме

Минхен, 16 март 2018 (МИА) - Тренерот на Баерн Минхен, Јуп Хајнкес  покажа почит кон ривалот Севиљ... повеќе...

Мурињо со долг монолог по прашање за елиминацијата од ЛШ (Видео)

Мурињо со долг монолог по прашање за елиминацијата од ЛШ (Видео)

Манчестер, 16 март 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо денеска имаше 12-минуте... повеќе...

Филипе Луис со фрактура на ногата, неизвесен за Светското првенство во Русија

Филипе Луис со фрактура на ногата, неизвесен за Светското првенство во Русија

Мадрид, 16 март 2018 (МИА) - Бекот на Атлетико Мадрид и репрезентацијата на Бразил, Филипе Луис им... повеќе...

Довициозо и Роси го поставија темпото во првиот тренинг во МотоГП за 2018 година

Довициозо и Роси го поставија темпото во првиот тренинг во МотоГП за 2018 година

Доха, 16 март 2018 (МИА) - Пилотот на Дукати, Андреа Довициозо го забележа најбрзиот круг на на пр... повеќе...

Клоп: Не сме фаворити против Сити

Клоп: Не сме фаворити против Сити

Ливерпул, 16 март 2018 (МИА) - Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изрази оптимизам по извлекувањет... повеќе...

Рохо во Манчестер Јунајтед до 2021 година

Рохо во Манчестер Јунајтед до 2021 година

Манчестер, 16 март 2018 (МИА) – Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Маркос Рохо го продолжи договорот ... повеќе...

Британски пратеник бара одземање на Мундијалот на Русија

Британски пратеник бара одземање на Мундијалот на Русија

Лондон, 16 март 2018 (МИА) - Британскиот пратеник од Партијата на Лабуристите Стивен Кинок денеска п... повеќе...

Спортинг на Ристовски го доби Атлетико за ривал во четвртфиналето на ЛЕ

Спортинг на Ристовски го доби Атлетико за ривал во четвртфиналето на ЛЕ

Нион, 16 март 2018 (МИА) – Екипата на Спортинг од Лисабон за која настапува македонскиот репрезентат... повеќе...

Томи Хас објави крај на професионалната кариера

Томи Хас објави крај на професионалната кариера

Индијан Велс, 16 март 2016 (МИА) - Германски тенисер Томи Хас денеска официјално соопшти дека става ... повеќе...

Англиска пресметка во четвртфиналето од ЛШ, Јувентус го доби шампионот Реал

Англиска пресметка во четвртфиналето од ЛШ, Јувентус го доби шампионот Реал

Нион, 16 март 2018 (МИА) – Познати се четвртфиналните двојки во најквалитетното клупско континенталн... повеќе...

Крајот на сезоната за Фелипе Луис

Крајот на сезоната за Фелипе Луис

Мадрид, 16 март 2018 (МИА) – За фудбалерот на Атлетико Мадрид, Фелипе Луис, сезоната е завршена пора... повеќе...

САД, Канада и Мексико со заедничка кандидатура за СП 2026

САД, Канада и Мексико со заедничка кандидатура за СП 2026

Вашингтон, 16 март 2018 (МИА) - САД, Канада и Мексико ја објавија кандидатурата за организирање на С... повеќе...

Карвахал побара од управата да го донесе Нејмар

Карвахал побара од управата да го донесе Нејмар

Мадрид, 16 март 2018 (МИА) – Одбранбениот фудбалер на Реал, Дани Карвахал ја прозва управата на клуб... повеќе...

Венгер: Не знам дали Велбек го одглуми пеналот

Венгер: Не знам дали Велбек го одглуми пеналот

Лондон, 16 март 2018 (МИА) - Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер беше задоволен од победата со 3:1 ос... повеќе...

Депај: Срамно е да се игра така на домашен терен

Депај: Срамно е да се игра така на домашен терен

Лион, 16 март 2018 (МИА) – Фудбалерот на Олимпик Лион, Мемфис Депај изрази разочарување поради пораз... повеќе...

Гатузо: Горд сум на моите играчи

Гатузо: Горд сум на моите играчи

Лондон, 16 март 2018 (МИА) - Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, не сакаше да го коментира судењето на... повеќе...

Мозаик

Поради премногу смеење завршила в болница

Обожавателка на комичарот Мајкл Мекинтаер завршила...

Двојникот на Мистер Бин е во Бугарија

Најголемиот комичар на денешното време Ројан Аткин...

Како да се продолжи „рокот на траење“ на кожните чевли

Кожните чевли за да траат подолго треба соодветно ...

Роналдо ја претстави новата колекција на долна облека ЦР7

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо ...

Чудни правила за полагање возачки испити во светот

Во сите земји ширум светот не е иста пракса за пол...