• A-
  • A
  • A+
петок, 23 февруари 2018, 

Спорт

Шефовите на Милан задоволни, Гатузо ќе добие нов договор

Шефовите на Милан задоволни, Гатузо ќе добие нов договор

Милано, 16 февруари, 2018 (МИА) - Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо ќе добие нов договор наскоро, соо... повеќе...

 
Ројс се поблизу до Милан, Пума помага за трансферот

Ројс се поблизу до Милан, Пума помага за трансферот

Милано, 16 февруари, 2018 (МИА) - Пред неколку дена, Милан објави дека клубот потпишал нов спонзорск... повеќе...

Гласините почнаа: Реал тргнува по Пол Погба

Гласините почнаа: Реал тргнува по Пол Погба

Мадрид, 16 февруари, 2018 (МИА) - Очекувањата дека Реал Мадрид ќе биде еден од најактивните клубови ... повеќе...

„Газпром“ останува спонзор на Лигата на шампионите

„Газпром“ останува спонзор на Лигата на шампионите

Цирих, 16 февруари, 2018 (МИА) - Рускиот енергетски гигант „Газпром“ ќе остане спонзор на Лигата на ... повеќе...

ЗОИ 2018: Дарио Колоња со трето олимписко злато

ЗОИ 2018: Дарио Колоња со трето олимписко злато

Пјонгчанг, 16 февруари 2018 (МИА) - Швајцарецот Дарио Колоња ја освои олимписката титула во крос-кан... повеќе...

Србинот Јокиќ со најбрз „трипл-дабл“ во историјата

Србинот Јокиќ со најбрз „трипл-дабл“ во историјата

Милвоки, 16 февруари 2018 (МИА) - Србинот Никола Јокиќ го води Денвер самоуверено кон плеј-офот во Н... повеќе...

ЗОИ 2018: Австриец скрши врат во Пјонгчанг

ЗОИ 2018: Австриец скрши врат во Пјонгчанг

Пјонгчанг, 16 февруари, 2018 (МИА) - Австриецот Маркус Шајрер преживеа кошмарен пад во четвртфиналет... повеќе...

ЗОИ 2018: Олимписко злато за Република Кореја во скелетон

ЗОИ 2018: Олимписко злато за Република Кореја во скелетон

Пјонгчанг, 16 февруари, 2018 (МИА) - Претставникот на домаќините Сунбин Јун ја освои олимписката тит... повеќе...

ЗОИ 2018: Матијас Мајер ја освои титулата на Супер-Г

ЗОИ 2018: Матијас Мајер ја освои титулата на Супер-Г

Пјонгчанг, 16 февруари, 2018 (МИА) - Австриецот Матијас Мајер ја освои олимписката титула во Супер-Г... повеќе...

ЗОИ 2018: Неуспех на Шифрин во слалом, Хансдотер го зеде златото

ЗОИ 2018: Неуспех на Шифрин во слалом, Хансдотер го зеде златото

Пјонгчанг, 16 февруари, 2018 (МИА) - Големата фаворитка во слаломот на Олимпијадата во Пјонгчанг, Ми... повеќе...

Федерер на победа од постигнување за историјата

Федерер на победа од постигнување за историјата

Ротердам, 15 февруари, 2018 (МИА) - Рекордерот со освоени 20 Гренд слем титули, Роџер Федерер е само... повеќе...

Верати за можниот трансфер во Барса: „Не знам, можеби ПСЖ ќе ме продаде“

Верати за можниот трансфер во Барса: „Не знам, можеби ПСЖ ќе ме продаде“

Париз, 15 февруари, 2018 (МИА) - Иако вчера не беше на ниво, како и повеќето играчи од Пари Сен Жерм... повеќе...

Таткото на Ѓоковиќ објави кога тој се враќа теренот

Таткото на Ѓоковиќ објави кога тој се враќа теренот

Белград, 15 февруари 2018 (МИА) - Новак Ѓоковиќ се опоравува од операција на лактот и веќе почна да ... повеќе...

Шкотска се обложи на познато име за нов тренер

Шкотска се обложи на познато име за нов тренер

Глазгов, 16 февруари 2018 (МИА) - Како „без непотребни ризици“ може да се определи потегот на Шкотск... повеќе...

Перез го понудил Иско на ПСЖ

Перез го понудил Иско на ПСЖ

Мадрид, 16 февруари 2018 (МИА) - Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, го предложил играчо... повеќе...

Шефот на ФИФА сака големи промени во трансфер прозорецот

Шефот на ФИФА сака големи промени во трансфер прозорецот

Цирих, 15 февруари, 2018 (МИА) - Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино се прогласи за големи реформи... повеќе...

ЛЕ: Арсенал се прошета во Шведска, Батшуаи повторно го спаси Дортмунд

ЛЕ: Арсенал се прошета во Шведска, Батшуаи повторно го спаси Дортмунд

Дортмунд, 15 февруари 2018 (МИА) - Арсенал постигна очекувана победа над шведскиот Естерсунд со 3... повеќе...

Мозаик

Кинези завршија во затвор поради јапонски униформи

Кинеските власти казнија со затворска казна од 15 ...

Само еден твит на Кајли Џенер ја урна вредноста на „Снепчет“

Само еден твит на ријалити ѕвездата Кајли Џенер за...

Стивен Фрај боледува од рак на простата

Познатиот британски актер Стивен Фрај објави дека ...

Во Британија продаден чајник за 650 илјади евра

Колекционер од Велика Британија на аукција продаде...

Линдзи Вон ја расфрли пепелта од својот дедо во Пјонгчанг

Американската скијачка Линдзи Вон му оддаде чест н...