• A-
  • A
  • A+

петок, 28 април 2017, 

Спорт

Вардар се пласира на ,,фајнал-форот" во Лигата на шампионите

Вардар се пласира на ,,фајнал-форот" во Лигата на шампионите

Скопје, 27 април 2017 (МИА) – Македонскиот првак Вардар обезбеди пласман на завршницата односно ,,фа... повеќе...

 
Ѓорческа се пласира во четвртфиналето на фјучрсот во Тунис

Ѓорческа се пласира во четвртфиналето на фјучрсот во Тунис

Тунис, 27 април 2017 (МИА) - Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се избори за четвртфинале на фјучр... повеќе...

Јотовски поразен од Лазов на фјучрсот во Анталија

Јотовски поразен од Лазов на фјучрсот во Анталија

Анталија, 27 април 2017 (МИА) – Македонскиот тенисер Томислав Јотовски го заврши настапот на фјучрс ... повеќе...

Вардар против Флензбурк по историски пласман на „фајнал фор“ во ЛШ

Вардар против Флензбурк по историски пласман на „фајнал фор“ во ЛШ

Скопје, 27 април 2017 (МИА) – Ракометарите на Вардар вечерва ги очекува натпревар кој може да им дон... повеќе...

ФИФА потврди: Видео технологијата ќе се користи на Мундијалот во Русија

ФИФА потврди: Видео технологијата ќе се користи на Мундијалот во Русија

Цирих, 27 април 2017 (МИА) - Претседателот на Светскаат фудбалска асоцијација (ФИФА), Џани Инфантино... повеќе...

ПСЖ убедлив против Монако за финале во Купот на Франција

ПСЖ убедлив против Монако за финале во Купот на Франција

Париз, 27 април 2017 (МИА) – Убедлива победа од 5:0 забележа тимот на Пари Сен Жермен синоќа на „Пар... повеќе...

Бостон и Вашингтон поведоа со 3-2 во плеј-офот

Бостон и Вашингтон поведоа со 3-2 во плеј-офот

Бостон, 27 април 2017 (МИА) – Екипите на Бостон и на Вашингтон ноќеска постигнаа победи и имаат водс... повеќе...

Борусија Дортмунд преку Баерн до финалето на германскиот куп

Борусија Дортмунд преку Баерн до финалето на германскиот куп

Минхен, 27 април 2017 (МИА) – Фудбалерите на Борусија Дортмунд славеа победа со 3:2 синоќа на гостув... повеќе...

Убедливи победи на Барселона и Реал Мадрид

Убедливи победи на Барселона и Реал Мадрид

Барселона, 27 април 2017 (МИА) – Водечките две екипи во Примера, Барселона и Реал Мадрид остварија у... повеќе...

Анадолу Ефес и Реал Мадрид на чекор до „фајнал фор“ во Евролигата

Анадолу Ефес и Реал Мадрид на чекор до „фајнал фор“ во Евролигата

Истанбул, 27 април 2017 (МИА) – Кошаркарите на Анадолу Ефес и Реал Мадрид по синоќешните победи во н... повеќе...

Тотенхем победи на гостувањето кај Кристал Палас

Тотенхем победи на гостувањето кај Кристал Палас

Лондон, 27 април 2017 (МИА) – Екипата на Тотенхем оствари важна победа на гостувањето кај Кристал Па... повеќе...

Полиција упадна во простории на „Њукасл“ и на „Вест Хем“

Полиција упадна во простории на „Њукасл“ и на „Вест Хем“

Лондон, 27 април 2017 (МИА) – Британската полиција упадна денеска во простории на англиските фудбалс... повеќе...

Наградниот фонд за „Ролан Гарос“ зголемен на 36 милиони евра

Наградниот фонд за „Ролан Гарос“ зголемен на 36 милиони евра

Лондон, 27 април 2017 (МИА) – Наградниот фонд на овогодишниот Ролан Гарос ќе биде зголемен за 12 отс... повеќе...

НБА плеј-оф: Хјустон ја елиминира Оклахома, трети победи за Сан Антонио и Јута

НБА плеј-оф: Хјустон ја елиминира Оклахома, трети победи за Сан Антонио и Јута

Вашингтон, 26 април 2017 (МИА) – Три натпревари се одиграа ноќеска во плеј-офот од НБА лигата по кои... повеќе...

Ајнтрахт на пенали избори финале во Купот на Германија

Ајнтрахт на пенали избори финале во Купот на Германија

Менхенгладбах, 26 април 2017 (МИА) – Фудбалерите на Ајнтрахт се пласираа во финалето на Купот на Гер... повеќе...

Анже прв финалист во францускиот куп

Анже прв финалист во францускиот куп

Анже, 26 април 2017 (МИА) – Екипата на Анже напрваи историски успех со пласманот во финалето на Купо... повеќе...

Гостинските екипи поуспешни на првите три средби од 34.коло во Примера

Гостинските екипи поуспешни на првите три средби од 34.коло во Примера

Мадрид, 26 април 2017 (МИА) – Две победи за гостите и еден нерешен резултат е епилогот по одигрување... повеќе...

Мозаик

Ирец шета по светот и заработува од тоа

Џони Вард (33) е Ирец кој го обиколува светот и за...

Го убил својот пријател оти ја платил сметката во ресторан

Идрис Алакуш од Истанбул го застрелал својот прија...

Сопружници починале на ист ден, по 77 години брак

Џојс и Френк Дод, кои биле во брак скоро осум десе...

Австралиски Нордстром продава валкани фармерки за 390 евра

Австралиската компанија Нордстром беше прозвана на...

Колекцијата на Иванка Трамп се продава под друго име и со попуст

Откако голем број трговски синџири одлучи да ја ис...