• A-
  • A
  • A+

недела, 23 јули 2017, 

Спорт

Фудбалерите на САД се први финалист на Голд Купот

Фудбалерите на САД се први финалист на Голд Купот

Арлингтон, 23 јули 2017 (МИА) – Фудбалската репрезентацијата на САД е првата која обезбеди пласман в... повеќе...

 
Зума од Челзи на позајмица во Стоук

Зума од Челзи на позајмица во Стоук

Лондон, 22 јули 2017 (МИА) – Францускиот интернационалец Курт Зума во наредната сезона ќе ќе игра за... повеќе...

Болт првпат сезонава истрча под десет секунди

Болт првпат сезонава истрча под десет секунди

Монте Карло, 22 јули 2017 (МИА) - Усаин Болт прв пат сезонава истрча под десет  секунди во трка на 1... повеќе...

УЕФА го казни Хајдук за расистичко навивање на „торцида“

УЕФА го казни Хајдук за расистичко навивање на „торцида“

Нион, 22 јули 2017 (МИА) – Дисциплинската комисија на Европската фудбалска федерација (УЕФА) му изре... повеќе...

Дуелите меѓу Олимпијакос-Партизан без гостински навивачи

Дуелите меѓу Олимпијакос-Партизан без гостински навивачи

Нион, 21 јули 2017 (МИА) - Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги извести екипите на Партизан и О... повеќе...

Мексико против Јамајка во полуфиналето на Голд Купот

Мексико против Јамајка во полуфиналето на Голд Купот

Сан Диего, 21 јули 2017 (МИА) – Репрезентациите на Мексико и Јамајка ја сочинуваат втората полуфинал... повеќе...

Официјално: Де Шиљо нов играч на Јувентус

Официјално: Де Шиљо нов играч на Јувентус

Торино, 20 јули 2017 (МИА) – Матиа Де Шиљо и официјално е фудбалер на Јувентус. Италијанскиот шампио... повеќе...

Навивачи на шкотскиот клуб „Абердин“ претепани во Мостар

Навивачи на шкотскиот клуб „Абердин“ претепани во Мостар

Мостар, 20 јули 2017 (МИА) - Двајца навивачи на шкотскиот фудбалски клуб „Абердин“ се пренсени во бо... повеќе...

Младинците против Косово ќе се борат за што подобар пласман

Младинците против Косово ќе се борат за што подобар пласман

Орадеа, 20 јули 2017 (МИА) - Како трето пласирана во групата Ц македонската репрезентација не успеај... повеќе...

Јотовски продолжува со победите во Грузија

Јотовски продолжува со победите во Грузија

Телави, 20 јули 2017 (МИА) – Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски забележа победа и во вт... повеќе...

Вардар прв пат во својата историја против данска екипа во европските купови

Вардар прв пат во својата историја против данска екипа во европските купови

Скопје, 20 јули 2017 (МИА) - Вардар го доби противникот во третото квалификациско коло од Лигата на ... повеќе...

УЕФА го даде Вардар на дисциплинска поради пропустите на мечот со Малме

УЕФА го даде Вардар на дисциплинска поради пропустите на мечот со Малме

Нион, 20 јули 2017 (МИА) – Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) покрена дисциплинска постапка про... повеќе...

Поранешниот светски првак во ски-скокови победи на етапа од „Тур де Франс“

Поранешниот светски првак во ски-скокови победи на етапа од „Тур де Франс“

Париз, 20 јули 2017 (МИА) - Поранешниот ски-скокач Примож Роглич победи на 17. етапа на Тур де Франс... повеќе...

Костарика и САД изборија полуфинале во Голд купот

Костарика и САД изборија полуфинале во Голд купот

Филаделфија, 20 јули 2017 (МИА) – На КОНКАКАФ Голд купот што се одржува во Соединетите Американски Д... повеќе...

Познати двојките за третото квалификациско коло во ЛШ

Познати двојките за третото квалификациско коло во ЛШ

Нион, 20 јули 2017 (МИА) – По одигрувањето на реванш-натпреварите од втората квалификациска рунда во... повеќе...

Мората: Со нетрпение чекам да го облечам синиот дрес

Мората: Со нетрпение чекам да го облечам синиот дрес

Лондон, 20 јули 2017 (МИА) - Алваро Мората кој вчеравечер го договори трансферот во Челзи изјави дек... повеќе...

Македонската ракометна кадетска репрезентација по вторпат поразена од Бугарија

Македонската ракометна кадетска репрезентација по вторпат поразена од Бугарија

Софија, 20 јули 2017 (МИА) – Женската репрезентација на Македонија за ракометарки до 17 години  загу... повеќе...

Мозаик

Почина актерот Џон Херд

Американскиот актер Џон Херд, познат по улогата на...

Принцот Џорџ го слави четвртиот роденден

Британскиот принц Џорџ денеска го слави четвртиот ...

Шише „Пенфолд гранж“ на аукција во Австралија продадено за над 35.000 евра

Шише исклучително ретко вино на познатата австрали...

Почина српскиот пејач Предраг Гојковиќ - Цуне

Доајенот на српската староградска и народна музика...