• A-
  • A
  • A+

недела, 25 јуни 2017, 

Телекомуникации

Мото собир во Кавадарци

Мото собир во Кавадарци

Кавадарци, 24 јуни 2017 (МИА) - Мото собир се одржува викендов по втор пат во Кавадарци. Околу две и... повеќе...

 
Се обновува хоризонталната патна сигнализација во Кавадарци

Се обновува хоризонталната патна сигнализација во Кавадарци

Кавадарци, 22 јуни 2017 (МИА) - Се обновува хоризонталната сообраќајна сигнализација во Кавадарци. О... повеќе...

Протест на македонските работници ангажирани на автопатот Охрид - Кичево

Протест на македонските работници ангажирани на автопатот Охрид - Кичево

Охрид, 22 јуни 2017 (МИА) - Група од 144 работници од Македонија ангажирани од фирма-подизведувач за... повеќе...

Неколку часа во прекин сообраќајот на патниот правец Маврово–Дебар

Неколку часа во прекин сообраќајот на патниот правец Маврово–Дебар

Скопје, 20 јуни 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Маврово–Дебар, на делот од Мелнички мост ... повеќе...

Сообраќајот на патниот правец Маврово–Дебар утре неколку часа во прекин

Сообраќајот на патниот правец Маврово–Дебар утре неколку часа во прекин

Скопје, 19 јуни 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Р1202 Маврово–Дебар на делот од Мелнички ... повеќе...

Пет сообраќајки во Скопје, повредени четири лица

Пет сообраќајки во Скопје, повредени четири лица

Скопје, 9 јуни 2017 (МИА) – Четири лица се полесно повредени во три од вкупно пет сообраќајни несреќ... повеќе...

Регионална конференција за катастар и инфраструктура на просторни податоци

Регионална конференција за катастар и инфраструктура на просторни податоци

Скопје, 8 јуни 2017 (МИА) - Споделување на искуства меѓу земјите од регионот од областа на катастаро... повеќе...

Завршија градежните работи на делницата Демир Капија - Смоквица

Завршија градежните работи на делницата Демир Капија - Смоквица

Демир Капија, 23 мај 2017 (МИА) - Заклучно со денеска завршуваат активностите за асфалтирање на нова... повеќе...

Завршија градежните работи на автопатската делница Демир Капија - Смоквица

Завршија градежните работи на автопатската делница Демир Капија - Смоквица

Демир Капија, 23 мај 2017 (МИА) - Заклучно со денеска завршуваат активностите за асфалтирање на нова... повеќе...

Сообраќајка на автобус што сообраќал од Скопје за Белград, повредени четири лица

Сообраќајка на автобус што сообраќал од Скопје за Белград, повредени четири лица

Белград, 20 мај 2017 (МИА) - Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово на ... повеќе...

Автобус што сообраќај од Скопје за Белград излетал од патот кај Алексинац, повредени четири лица

Автобус што сообраќај од Скопје за Белград излетал од патот кај Алексинац, повредени четири лица

Белград, 20 мај 2017 (МИА) - Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово на ... повеќе...

Сообраќајот на патот Прилеп - Кавадарци нормализиран

Сообраќајот на патот Прилеп - Кавадарци нормализиран

Скопје, 18 мај 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец А3 Прилеп – Кавадарци, кој беше во прекин ... повеќе...

Наскоро ќе почне изградбата на патиштата  Штип - Радовиш и Ранковце - Крива Паланка

Наскоро ќе почне изградбата на патиштата Штип - Радовиш и Ранковце - Крива Паланка

Крива Паланка, 11 мај 2017 (МИА) - За еден месец ќе почне изградбата на експресните патишта  Штип - ... повеќе...

Регионален натпревар „Детски семафор“ во Куманово

Регионален натпревар „Детски семафор“ во Куманово

Куманово, 10 мај 2017 (МИА) - Секторот за превенција од СВР Куманово, во соработка со општинскиот се... повеќе...

Привршуваат градежните работи на регионалниот пат Делчево - Берово

Привршуваат градежните работи на регионалниот пат Делчево - Берово

Делчево, 29 април 2017 (МИА) - До крајот на мај треба да завршат градежните работи на регионалниот п... повеќе...

Времен режим на сообраќај на улицата „Филип Втори Македонски“

Времен режим на сообраќај на улицата „Филип Втори Македонски“

Скопје, 21 април 2017 (МИА) - Од денеска па се до завршување со градежни работи ќе биде изменет режи... повеќе...

Двајца повредени во сообраќајката кај „ОХИС“

Двајца повредени во сообраќајката кај „ОХИС“

Скопје, 12 април 2017 (МИА) - Две лица се повредени во сообраќајка што се случи денеска околу пладне... повеќе...

Мозаик

Принцот Хари сакал да се повлече од британското кралско семејство

Британскиот принц Хари, помладиот син на престолон...

Жена без заби, коса и пори хит во модната индустрија

Првите странци кои допатуваа во Франција, без виза...

Мараја Кери повторно се избламира

Позната по лежерното и провокативно облекување пеј...

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...