• A-
  • A
  • A+

недела, 25 јуни 2017, 

Бизнис

За градежни материјали и гориво лани потрошени 12,9 милијарди денари

За градежни материјали и гориво лани потрошени 12,9 милијарди денари

Скопје, 24 јуни 2017 (МИА) - Деловните субјекти кои се занимаваат со градежна дејност минатата годин... повеќе...

 
Министерот Сугарески се сретна со Здружението на градежништво и градежни материјали

Министерот Сугарески се сретна со Здружението на градежништво и градежни материјали

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Да се донесат закони за градење и за просторно и урбанистичко планирање... повеќе...

Нето платата во април 22.672 денари

Нето платата во април 22.672 денари

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Нето платата во април годинава забележа зголемување од 1,4 отсто и изне... повеќе...

Бизнисмени од Либан заинтересирани за инвестирање во Македонија

Бизнисмени од Либан заинтересирани за инвестирање во Македонија

Скопје, 22 јуни 2017 (МИА) - Бизнисмени од Блискиот Исток ја избраа Македонија како можна земја за р... повеќе...

Отстранети „дивите“ пазарџии пред Зелениот пазар во Куманово

Отстранети „дивите“ пазарџии пред Зелениот пазар во Куманово

Куманово, 22 јуни 2017 (МИА) - Отстранети се „дивите“ пазарџии лоцирани пред  Зелениот пазар во Кума... повеќе...

Се повеќе бизниси водени од жени, недостига техничка и финансиска поддршка

Се повеќе бизниси водени од жени, недостига техничка и финансиска поддршка

Скопје, 22 јуни 2017 (МИА) - Бројот на претпријатијата водени од жени во Македонија е значително зго... повеќе...

Еко-трпезно грозје со поддршка на УНДП

Еко-трпезно грозје со поддршка на УНДП

Струмица, 22 јуни 2017 (МИА) - Еко-трпезно грозје ќе произведува винаријата „Далвина“ со поддршка на... повеќе...

Прв чартер лет од Катовице на Охридскиот аеродром

Прв чартер лет од Катовице на Охридскиот аеродром

Скопје, 22 јуни 2017 (МИА) - На охридскиот аеродром „Св.Апостол Павле“, денеска ќе пристигне првиот ... повеќе...

Бизнисмените од Македонија и Грција бараат авиолинија Скопје - Атина

Бизнисмените од Македонија и Грција бараат авиолинија Скопје - Атина

Скопје, 21 јуни 2017 (МИА) - Воведување директна авиолинија Скопје - Атина за интензивирање на делов... повеќе...

Онлајн продажбата во Македонија во зачеток, граѓаните се плашат од злоупотреби

Онлајн продажбата во Македонија во зачеток, граѓаните се плашат од злоупотреби

Скопје, 21 јуни 2017 (МИА) - Продажбата преку интернет во Македонија е во зачеток бидејќи кај граѓан... повеќе...

Онлајн продажбата во Македонија во зачеток, граѓаните се плашат од злоупотреба на податоците

Онлајн продажбата во Македонија во зачеток, граѓаните се плашат од злоупотреба на податоците

Скопје, 21 јуни 2017 (МИА) - Продажбата преку интернет во Македонија е во зачеток бидејќи кај граѓан... повеќе...

Прв отворен ден на GS1 Македонија во Скопје

Прв отворен ден на GS1 Македонија во Скопје

Скопје, 21 јуни 2017 (МИА) - Првиот отворен ден на GS1 Македонија на тема „Дали сте подготвени за ди... повеќе...

Министерот Бектеши се сретна со францускиот амбасадор Тимоние

Министерот Бектеши се сретна со францускиот амбасадор Тимоние

Скопје, 20 јуни 2017 (МИА) - Економската соработка меѓу Македонија и Франција е одлична и интензивна... повеќе...

Бизнис жени: Продолженото породилно отсуство може да го уназади вклучувањето на жените на пазарот на труд

Бизнис жени: Продолженото породилно отсуство може да го уназади вклучувањето на жените на пазарот на труд

Скопје, 20 јуни 2017 (МИА) - Здружението на бизнис жени смета дека иницијативата за зголемување на п... повеќе...

Во Македонија лани имало 58.022 корисници на социјална заштита

Во Македонија лани имало 58.022 корисници на социјална заштита

Скопје, 20 јуни 2017 (МИА) - Во Македонија лани имало 15.473 малолетни и 42.549 полнолетни корисници... повеќе...

Бектеши ги повика компаниите да се пријават за субвенции за ХАЛАЛ стандард

Бектеши ги повика компаниите да се пријават за субвенции за ХАЛАЛ стандард

Скопје, 20 јуни 2017 (МИА) - Министерот за економија Крешник Бектеши синоќа присуствуваше на церемон... повеќе...

ЦГК: Делумно или целосно поништени 23 проценти од тендерите лани

ЦГК: Делумно или целосно поништени 23 проценти од тендерите лани

Скопје, 20 јуни 2017 (МИА) - Минатата година 23 проценти од тендерите се целосно или делумно пониште... повеќе...

Мозаик

Мараја Кери повторно се избламира

Позната по лежерното и провокативно облекување пеј...

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...

Две панди пристигнаа од Кина во берлинската зоолошката градина

Транспортен авион пристигна денеска од Кина за Гер...

Прегласниот говор на австрискиот канцелар им пречел на соседите

На една виенчанка и пречел гласниот говор на австр...