• A-
  • A
  • A+

петок, 18 август 2017, 

Последни вести

Шекеринска се сретна со македонски воени аташеа и воениот претставник на постојаната мисија во НАТО

Шекеринска се сретна со македонски воени аташеа и воениот претставник на постојаната мисија во НАТО

Скопје, 18 август 2017 (МИА) - Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска во Скопје одржа с... повеќе...

 
Еден убиен и осуммина ранети во напад во Финска

Еден убиен и осуммина ранети во напад во Финска

Хелсинки, 18 август 2017 (МИА) - Едно лице е убиено, а осум други се ранети денеска кога маж вооруже... повеќе...

Во Приштина демонтирана бомба под автомобил на сведок против ОВК

Во Приштина демонтирана бомба под автомобил на сведок против ОВК

Приштина, 18 август 2017 (МИА) - Косовската полиција демонтира бомба подметната под автомобил на Наи... повеќе...

Бројот на повредените во нападите во Шпанија достигна 126 лица

Бројот на повредените во нападите во Шпанија достигна 126 лица

Мадрид, 18 август 2017 (МИА) - Бројот на повредените во терористичките напади извршени вчера во Барс... повеќе...

НАСА лансира сателит за подобра комуникација со асторнаутите

НАСА лансира сателит за подобра комуникација со асторнаутите

Мајами, 18 август 2017 (МИА) - Американската Национална аеронаутичка и вселенска администрација (НАС... повеќе...

Маж вооружен со нож нападна неколку лица во Финска (ДПЛ)

Маж вооружен со нож нападна неколку лица во Финска (ДПЛ)

Хелсинки, 18 август 2017 (МИА) - Маж вооружен со нож им нанесе повреди на неколку минувачи во центар... повеќе...

Маж вооружен со нож нападна неколку лица во Финска (ДПЛ)

Маж вооружен со нож нападна неколку лица во Финска (ДПЛ)

Хелсинки, 18 август 2017 (МИА) - Маж вооружен со нож им нанесе повреди на неколку минувачи во центар... повеќе...

Исплатени над 5,7 милиони евра финансиска поддршка за земјоделците

Исплатени над 5,7 милиони евра финансиска поддршка за земјоделците

Скопје, 18 август 2017 (МИА) - Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот разво... повеќе...

Маж вооружен со нож нападна неколку лица во Финска

Маж вооружен со нож нападна неколку лица во Финска

Хелсинки, 18 август 2017 (МИА) - Маж вооружен со нож прободе неколку лица во градот Турку во западни... повеќе...

МТСП:Претходната влада во Буџетот немаше обезбедено средства за покачување на пензиите

МТСП:Претходната влада во Буџетот немаше обезбедено средства за покачување на пензиите

Скопје, 18 август 2017 (МИА) - Министерството за труд и социјална политика денеска реагирајќи на пре... повеќе...

Непознат напаѓач прободе со нож неколкумина во финскиот град Турку

Непознат напаѓач прободе со нож неколкумина во финскиот град Турку

Хелсинки, 18 август 2017 (МИА) – Неколку луѓе се прободени денеска со нож во финскиот града Турку, с... повеќе...

Пацоли повика на формирање влада на национално единство на Косово

Пацоли повика на формирање влада на национално единство на Косово

Приштина, 18 август 2017 (МИА) - Лидерот на Алијансата за ново Косово (АКР), познатиот бизнисмен Беџ... повеќе...

Состанок на Советот за реформа на правосудниот сектор

Состанок на Советот за реформа на правосудниот сектор

Скопје, 18 август 2017 (МИА) - Нацрт–стратегијата за реформа на правосудниот сектор денеска беше пре... повеќе...

Турската полиција уапси четворица членови на ИД во округот Текирдаг

Турската полиција уапси четворица членови на ИД во округот Текирдаг

Истанбул, 18 август 2017 (МИА) - Екипи на турската полиција уапсија денеска четворица осомничени чле... повеќе...

Рахој: Борбата со тероризмот е глобална битка и главен проблем во Европа

Рахој: Борбата со тероризмот е глобална битка и главен проблем во Европа

Мадрид, 18 август 2017 (МИА) - Борбата против тероризмот е глобална битка и главен проблем за Европа... повеќе...

Џафери му одговори на Заев: Предлогот за пратенички прашања по локалните избори

Џафери му одговори на Заев: Предлогот за пратенички прашања по локалните избори

Скопје, 18 август 2017 (МИА) - По завршувањето на локалните избори ќе се реализира идејата за постав... повеќе...

Димитров во Осло: Потпишана Заедничка изјава за партнерство и соработка меѓу Македонија и Норвешка

Димитров во Осло: Потпишана Заедничка изјава за партнерство и соработка меѓу Македонија и Норвешка

Скопје, 18 август 2017 (МИА) - Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска престојуваше ... повеќе...

Мозаик

„А а а а многу добра песна“ нов хит на Ајтунс

Делото насловено „А а а а многу добра песна“ стану...

Соопштение на лекарска ординација стана хит на интернет (фото)

Еден лекар во Босна и Херцеговина на влезот на сво...

Колку спијат успешните луѓе?

Научниците до сега со многу истражување се обидува...

Најави од Нетфликс: Се снима нов ситком со Мајкл Даглас

Нетфликс најави свој голем проект – ситком серијат...

Римини: Том Круз е дијаболик

Глумицата и поранешен саентолог Леа Римини повторн...