• A-
  • A
  • A+
четврток, 19 октомври 2017, 

Оригинални текстови

Активности на Агенцијата за иселеништво

Активности на Агенцијата за иселеништво

Скопје, 18 октомври 2017 Директорот на Агенцијата за иселеништво на Република Македонија, г-дин Ник... повеќе...

 
НДМ: Нашиот изборен резултат не е доволен за рушење на двопартизмот

НДМ: Нашиот изборен резултат не е доволен за рушење на двопартизмот

Скопје, 18 октомври 2017  Народно движење за Македонија ја известува јавноста дека на локалните изб... повеќе...

Заев: Отворивме ново поглавје, новата локална власт во Кратово да ги слуша граѓаните

Заев: Отворивме ново поглавје, новата локална власт во Кратово да ги слуша граѓаните

18 октомври 2017 -Новиот градоначалник и новиот Совет на Општина Кратово да работат во интерес на г... повеќе...

Царина: Запленети над 16 илјади фунти, цигари, фалсификати

Скопје, 16 октомври 2017  Во текот на минатата недела се откриени неколку обиди за криумчарење на р... повеќе...

Известување од претседателот на Судски совет Караџовски за посетата на Основниот суд во Гевгелија

Скопје, 13 октомври 2017 На 12.10.2017 година, работна група во состав Зоран Караџовски, претседат... повеќе...

Состанок на Државниот инспекторат за животна средина со раководството на ЕЛЕМ А.Д. Скопје

Скопје, 13 октомври 2017 Во рамките на зголемената транспарентност на работата на Државниот инспект... повеќе...

Обраќање на Димитров пред Комитетот за надворешни работи во Европскиот парламент

10 октомври 2017 Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров во денешн... повеќе...

Царината заплени девизи, ловечка муниција, медицински апарати,...

Скопје, 9 октомври 2017 Во текот на минатата недела се откриени неколку обиди за криумчарење на раз... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да функционира во фер и регуларни услови

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да функционира во фер и регуларни услови

Скопје, 7 октомври 2017 ВМРО-ДПМНЕ не може да функционира во фер и регуларни услови, институциите с... повеќе...

Џафери се обрати на Балканската конференција по повод 500 години од протестанската реформација

Скопје, 6 октомври 2017 Добродојдовте во законодавниот дом на Република Македонија, во домот на сит... повеќе...

Министерот Димитров учествуваше на регионална министерска средба во Солун

5 октомври 2017 Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, на покана... повеќе...

Царината откри измами и заплени фалсификати, мобилни телефони, облека, цигари....

Скопје, 2 октомври 2017  Во текот на минатите две недели се откриени две царински измами и повеќе ... повеќе...

Затворен 17-от циклус на Акциониот план за членство во НАТО

Затворен 17-от циклус на Акциониот план за членство во НАТО

27 септември 2017  Македонската делегација во состав заменик претседателот на Владата на Република ... повеќе...

Демант на МЖ Транспорт во однос на тендерот за набавка на алкохол

Демант на МЖ Транспорт во однос на тендерот за набавка на алкохол

Скопје, 25 септември 2017 Во врска со наводите изнесени од страна на пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Г-ди... повеќе...

МХЕ Тополки: ВМРО - ДПМНЕ зборува невистини

МХЕ Тополки: ВМРО - ДПМНЕ зборува невистини

Скопје, 23 септември 2017  - Опозициската ВМРО ДПМНЕ и одредени медиуми шират невистини и неточни и... повеќе...

На 24 септември бесплатен автобуски превоз по повод прогласувањето на Јоаникиј од Ракотинци за светител

На 24 септември бесплатен автобуски превоз по повод прогласувањето на Јоаникиј од Ракотинци за светител

22 септември 2017 На 24 септември 2017 година по повод 50 годишнината од возобновувањето на автокеф... повеќе...

Соопштение на Централниот депозитар за хартии од вредност АД Скопје во врска со преземањето на Макпетрол АД Скопје

Скопје, 22 септември 2017 Централниот депозитар за хартии од вредност АД Скопје е една од клучните ... повеќе...

Мозаик

Турската полиција ослободи 7.500 жаби одземени од ловокрадци

Турската полиција пушти на слобода околу 7.500 жаб...

Седум соништа кои претскажуваат свадба

На сите ни се случило да сонуваме нешто за коешто ...

Како државите ги добиле своите називи

Едно неодамнешно истражување спроведено во Оксфорд...

Алкотраз - ноќен клуб во кој е дозволено да „прошверцувате“ пијалак

Првиот лондонски коктел бар Алкотраз, кој е инспир...

Објавени најстрашните локации во Англија во пресрет на Ноќта на вештерките

Здружението Инглиш херитејџ објави список на некол...