• A-
  • A
  • A+
сабота, 17 март 2018, 

Македонија

Правниците во општина Прилеп ќе ја анализираат документацијата за продажбата на Млечниот пазар

Правниците во општина Прилеп ќе ја анализираат документацијата за продажбата на Млечниот пазар

Прилеп, 17 март 2018 (МИА) - Правниците во прилепската локална самоуправа ќе ја анализираат продажба... повеќе...

 
Отстранети непрописно паркираните возила во Дебар Маало и Градски парк

Отстранети непрописно паркираните возила во Дебар Маало и Градски парк

Скопје, 17 март 2018 (МИА) - Акција за отстранување на сите непрописно паркирани возила во Дебар Маа... повеќе...

Годинашново издание на Струмица Опен Фестивал од 10 до 19 август

Годинашново издание на Струмица Опен Фестивал од 10 до 19 август

Струмица, 17 март 2018 (МИА) - Годинашново седмо издание на Струмица Опен Фестивал ќе се одржи од 10... повеќе...

Силен јужен ветар го разбранува Охридското Езеро

Силен јужен ветар го разбранува Охридското Езеро

Охрид, 17 март 2018 (МИА) - Силниот јужен ветар што денеска дува во Охрид го разбранува Охридското Е... повеќе...

Во Битола одбележан македонскиот ден на крводарителите и Црвен Крст на Македонија

Во Битола одбележан македонскиот ден на крводарителите и Црвен Крст на Македонија

Битола, 17 март 2018 (МИА) - Општинската организација на Црвен Крст-Битола со повеќе активности го о... повеќе...

Во Битола јавна трибина „Мајчинство, љубов, живот“ со поетесата Ана Бунтеска

Во Битола јавна трибина „Мајчинство, љубов, живот“ со поетесата Ана Бунтеска

Битола, 17 март 2018 (МИА) - Македонско научно друштво-Битола во рамки на програмата на одделението ... повеќе...

Независни Грци и Нова демократија ги осудија заканите до Коѕијас

Независни Грци и Нова демократија ги осудија заканите до Коѕијас

Атина, 17 март 2018 (МИА) - Коалицискиот партнер во грчката Влада, Независни Грци и опозициската пар... повеќе...

Двајца скопјани искасани од кучиња

Двајца скопјани искасани од кучиња

Скопје, 17 март 2018 (МИА) - Двајца жители на Скопје вчера во полициска станица во Центар пријавиле ... повеќе...

Николовски: Преку Мешовитиот комитет работиме на изнаоѓање трајно решение за брашното

Николовски: Преку Мешовитиот комитет работиме на изнаоѓање трајно решение за брашното

Скопје, 17 март 2018 (МИА) - Македонија преку Мешовитиот комитет работи на изнаоѓање трајно и систем... повеќе...

Платежната агенција ќе биде подостапна за земјоделците

Платежната агенција ќе биде подостапна за земјоделците

Крива Паланка, 17 март 2018,(МИА) - Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделствот... повеќе...

Во Прилеп протест против Законот за употреба на јазиците

Во Прилеп протест против Законот за употреба на јазиците

Прилеп, 17 март 2018 (МИА) - Група Прилепчани кои се организирале преку социјалните мрежи денеска на... повеќе...

Тетовец приведен поради поседување марихуана

Тетовец приведен поради поседување марихуана

Скопје, 17 март 2018 (МИА) - Околу 200 грама марихуана се пронајдени денеска при претрес во куќа во ... повеќе...

Тешко повредено дете додека возело велосипед

Тешко повредено дете додека возело велосипед

Скопје, 17 март 2018 (МИА) - Единаесет годишно дете кое управало велосипед, е тешко повредено откако... повеќе...

Пошумување садници на локалитетот Спомен Костурница Куманово

Пошумување садници на локалитетот Спомен Костурница Куманово

Куманово, 17 март 2018 (МИА) -  Во рамки  на акцискиот план  на општина Куманово за намалување ... повеќе...

Градскиот хор од Гевгелија утре прославува 20 години постоење

Градскиот хор од Гевгелија утре прославува 20 години постоење

Гевгелија, 17 март 2018 (МИА) - Градскиот мешан хор „Гортинија“, којшто зазема посебно место во гевг... повеќе...

Димитров на тркалезната маса „Бергедорф“ во Сараево

Димитров на тркалезната маса „Бергедорф“ во Сараево

Скопје, 17 март 2018 (МИА) - Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Сараево учес... повеќе...

Рама му порача на Иванов: Без Албанците нема Македонија

Рама му порача на Иванов: Без Албанците нема Македонија

Тирана, 17 март 2018 (МИА) - Албанскиот премиер Еди Рама во реакцијата на својот профил на Фејсбук, ... повеќе...

Мозаик

Поради премногу смеење завршила в болница

Обожавателка на комичарот Мајкл Мекинтаер завршила...

Двојникот на Мистер Бин е во Бугарија

Најголемиот комичар на денешното време Ројан Аткин...

Како да се продолжи „рокот на траење“ на кожните чевли

Кожните чевли за да траат подолго треба соодветно ...

Роналдо ја претстави новата колекција на долна облека ЦР7

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо ...

Чудни правила за полагање возачки испити во светот

Во сите земји ширум светот не е иста пракса за пол...