• A-
  • A
  • A+
сабота, 17 март 2018, 

Спорт

Буфон повторно повикан во италијанскиот национален тим

Буфон повторно повикан во италијанскиот национален тим

Рим, 17 март 2018 (МИА) - Привремениот селектор на италијанската фудбалска репрезентација, Лиуџи ди ... повеќе...

 
ФИФА ја потврди четвртата замена во плеј-офот на натпреварите од СП 2018

ФИФА ја потврди четвртата замена во плеј-офот на натпреварите од СП 2018

Богота, 17 март 2018 (МИА) - Советот на ФИФА одлучи да ја одобри можноста за извршување на четвртата... повеќе...

Само Пелистер од гостите, остана непоразен на средбите од 24. коло во ПМФЛ

Само Пелистер од гостите, остана непоразен на средбите од 24. коло во ПМФЛ

Скопје, 17 март 2018 (МИА) – На денешните четири натпревари од 24. коло во Првата македонска фудбалс... повеќе...

Шифрин докажа дека е најдобра во Светскиот куп

Шифрин докажа дека е најдобра во Светскиот куп

Оре, 17 март 2018 (МИА) – Американката Микаела Шифрин забележа уште еден триумф оваа сезона во Светс... повеќе...

Геце и Ројс не добија повик од селекторот Лев

Геце и Ројс не добија повик од селекторот Лев

Берлин, 17 март 2018 (МИА) – Селекторот на Германија, Јоаким Лев ги изостави од списокот фудбалерите... повеќе...

Фелдин МВП на 26. коло од Евролигата

Фелдин МВП на 26. коло од Евролигата

Белград, 17 март 2018 (МИА) - Кошаркарот на Црвена ѕвезда, Џејмс Фелдин е најкорисен играч на 26. кр... повеќе...

Стојановски: Само со перфектна игра можеме до триумф против Работнички

Стојановски: Само со перфектна игра можеме до триумф против Работнички

Скопје, 17 март 2018 (МИА) - Капитенот на македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром, Дамј... повеќе...

Баерн преговара со Покетино

Баерн преговара со Покетино

Минхен, 17 март 2018 (МИА) – Германскиот шампион Баерн Минхен сака да потпише договор со менаџерот н... повеќе...

Меси: Веќе не ми се приоритет головите

Меси: Веќе не ми се приоритет головите

Буенос Аирес, 17 март 2018 (МИА) – Најдобриот аргентински фудбалер и прва ѕвезда на Барселона, Лионе... повеќе...

На Лион му се заканува исфрлање од евро-куповите

На Лион му се заканува исфрлање од евро-куповите

Нион, 17 март 2018 (МИА) – Францускиот фудбалски клуб Олимпик Лион може да биде исфрлен од европскит... повеќе...

Манчини силно посакува да биде селектор на Италија

Манчини силно посакува да биде селектор на Италија

Рим, 17 март 2018 (МИА) - Италијанскиот тренер Роберто Манчини призна дека за него би било исклучите... повеќе...

Симовски од понеделник со комплетен состав

Симовски од понеделник со комплетен состав

Скопје, 17 март 2018 (МИА) – Селекторот на македонската ракометна репрезентација Симе Симовски за по... повеќе...

Почина млад норвешки фудбалер

Почина млад норвешки фудбалер

Осло, 17 март 2018 (МИА) - Норвешкиот фудбалер на ФЛ Конгсвингер, Адријан Лелебек Овиен почина на 20... повеќе...

Дваесетгодишните Касаткина и Осака финалистки на Мастерсот во Индијан Велс

Дваесетгодишните Касаткина и Осака финалистки на Мастерсот во Индијан Велс

Индијан Велс, 17 март 2018 (МИА) – Јапонката Наоми Осака и Русинката Дарија Касаткина ќе играат во ф... повеќе...

Официјално: ВАР технологијата ќе се користи на СП 2018

Официјално: ВАР технологијата ќе се користи на СП 2018

Богота, 17 март 2018 (МИА) – Видео технологијата ќе биде вклучена на фудбалскиот Мундијал во Русија,... повеќе...

Тотенхем му нуди нов договор на Сон Хеунг-Мин

Тотенхем му нуди нов договор на Сон Хеунг-Мин

Лондон, 16 март 2018 (МИА) - Тотенхем ќе започне разговори за продолжување на договорот со корејскио... повеќе...

МотоГП: Довициозо најбрз и на вториот тренинг пред ГП на Катар

МотоГП: Довициозо најбрз и на вториот тренинг пред ГП на Катар

Доха, 16 март 2018 (МИА) - Пилотот на Дукати, Андреа Довициозо беше најбрз пилот и на втората тренин... повеќе...

Мозаик

Поради премногу смеење завршила в болница

Обожавателка на комичарот Мајкл Мекинтаер завршила...

Двојникот на Мистер Бин е во Бугарија

Најголемиот комичар на денешното време Ројан Аткин...

Како да се продолжи „рокот на траење“ на кожните чевли

Кожните чевли за да траат подолго треба соодветно ...

Роналдо ја претстави новата колекција на долна облека ЦР7

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо ...

Чудни правила за полагање возачки испити во светот

Во сите земји ширум светот не е иста пракса за пол...