• A-
  • A
  • A+
понеделник, 27 март 2017, 

Мозаик

Можно е Италијанките да добијат право на одмор за време на циклусот

Можно е Италијанките да добијат право на одмор за време на циклусот

Рим, 27 март, 2017 (МИА) - Италијанскиот Парламент разгледува предлог закон, доставен од владејачкат... повеќе...

 
Научниците открија како изгледал човек кој живеел пред 700 години (фото)

Научниците открија како изгледал човек кој живеел пред 700 години (фото)

Лондон, 27 март 2017 (МИА) - Британски истражувачи го открија лицето на човекот, чие име е познато к... повеќе...

Јутјуб преплавен од цртани филмови со несоодветни содржини за деца

Јутјуб преплавен од цртани филмови со несоодветни содржини за деца

Лондон, 27 март 2017 (МИА) - На денешните деца поприродно им е „лизгањето“ со прст по екраните на та... повеќе...

Бред Пит се врати на вежбањето и симна неколку килограми

Бред Пит се врати на вежбањето и симна неколку килограми

Лос Анџелес, 27 март 2017 (МИА) - Бред Пит (53), еден од најголемите холивудски заводници, се опорав... повеќе...

Боб Дилан в петок ќе го промовира новиот албум (видео)

Боб Дилан в петок ќе го промовира новиот албум (видео)

Њујорк, 27 март 2017 (МИА) - Американскиот кантавтор и Нобеловец, Боб Дилан најави дека в петок на 3... повеќе...

Автобус со патници за малку не беше „голтнат" од џиновска дупка на патот (видео)

Автобус со патници за малку не беше „голтнат" од џиновска дупка на патот (видео)

Шангај, 27 март 2017 (МИА) - Дупка широка неколку метри се отвори на автопат во кинескиот град Нанин... повеќе...

Турски фармер вгради опрема од 1.800 евра во својот трактор, и сега е главна атракција на нивата (видео)

Турски фармер вгради опрема од 1.800 евра во својот трактор, и сега е главна атракција на нивата (видео)

Анкара, 27 март 2017 (МИА) - Кога Мурат Карлеоглу (30), земјоделец од турската провиниција Ајдин, се... повеќе...

Се продава вилата на Селена Гомез

Се продава вилата на Селена Гомез

Остин, 26 март 2017 (МИА) - Селена Гомез ја продава нејзината вила во  во Тексас по цена од 2,999 ми... повеќе...

Гледачите се онесвестувале за време на прикажувањето на филмот „Grave“

Гледачите се онесвестувале за време на прикажувањето на филмот „Grave“

Париз, 26 март 2017 (МИА) - Францускиот филм „Grave“ во кој една вегетаријанка почнува да јаде човек... повеќе...

Бангкок: Околу 250 парови учествуваа во „Трка на невестите“

Бангкок: Околу 250 парови учествуваа во „Трка на невестите“

Бангкок, 26 март 2017 (МИА) - Околу 250 парови, облечени во венчаници и одела, денеска учествуваа во... повеќе...

Сајфред роди девојче и во тајност стапи во брак со колега

Сајфред роди девојче и во тајност стапи во брак со колега

Лос Анџелес, 26 март 2017 (МИА) - Актерскиот пар Аманда Сајфред (31) и Томас Садоски (40) станаа род... повеќе...

Принцот Џорџ тргнува во училиште и не смее да има еден најдобар пријател

Принцот Џорџ тргнува во училиште и не смее да има еден најдобар пријател

Лондон, 25 март 2017 (МИА) - Принцот Џорџ наскоро тргнува во приватното училиште „Thomas's“ во Лондо... повеќе...

Папагали зависници ги пустошат полињата со афион во Индија

Папагали зависници ги пустошат полињата со афион во Индија

Њу Делхи, 25 март 2017 (МИА) - Индиските земјоделци војуваат со папагали, кои станале зависници и ги... повеќе...

Рибар спасен по 56 дена поминати на море

Рибар спасен по 56 дена поминати на море

Манила, 25 март 2017 (МИА) - Рибарот од Филипини, Роналд Омонгос (21) е спасен во Папуа Нова Гвинеја... повеќе...

Со Хитлер во лов на муштерии

Со Хитлер во лов на муштерии

Виена, 25 март 2017 (МИА) - Компанијата „Енергигевин“, која се занимава со испорака на струја и гас ... повеќе...

Холивудски актер призна дека е згрозен од бакнување колешки за време на снимањето

Холивудски актер призна дека е згрозен од бакнување колешки за време на снимањето

Лос Анџелес, 24 март 2017 (МИА) -  Холивудскиот актер Чарли Хунам, ѕвезда на популарната серија „Son... повеќе...

Неверојатни снимки од најмалите живи суштества

Неверојатни снимки од најмалите живи суштества

Сиднеј, 24 март 2017 (МИА) - Микроскопите ни овозможуваат да ги гледаме дури и најситните постоечки ... повеќе...